PatrykReich

Ktora z Polskich talerzówek jest najlepsza

Polecane posty

PatrykReich    0

Witam, Chciałbym kupić Polską talerzówkę, którą będę mógł siać bezorkowo, dwa razy przejechać po ściernisku i siać. Musi dobrze mieszać resztki pożniwne z glebą. Z racji że ceny zagranicznych producentów są znacznie wyższe, interesuje się polską maszyną. Jednak w Polsce jest bardzo wielki wybór w tych maszynach a z czego 70 % to szmelc ( np. talerze pod złym kontem lub za blisko siebie ) to piszę tutaj na forum żebyście mi polecili naprawdę dobrą talerzówkę polskiej produkcji. Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik90_01    5

To powiedz najpierw pod jaki ciągnik ma ona być. Jaki masz największy lub jaki będziesz mógł mieć. I zastanów się czy nie lepszy byłby agregat talerzowy.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

dla mnie najlepsze wykonanie/efekt pracy/cena   to Mandam. 

miałem okazję w ubiegłym tygodniu pracować talerzowka Mandam Tal 3.0m. na sprezynacch, talerze 560. Niestety nasz ciagnik 90KM jest ciut za mały na tego typu sprzęt. Musiałem pracować bez wału, mimo 500 kg obciaznikow z przodu, wał jest w nim wysuniety mocno do tyłu, zreszta sekcje talerzy tez sa odsyniete od siebie, wiec maszyna mimo stosunkowo niewielkiej masy - 1500kg, obciaza ciagnik. Efekt pracy zadowalający.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

Pawelec znajomy ma takiego mandama i zadowolony, ale ma hydropak i to nie używa Bo valtra 120 km nie daje rady w zestawie. Z takich ciężkich na sprezynach to jeszcze bomet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykReich    0

pod ciągnik JD 6620 z Chipem. Brona ma mieć 4 lub 4.5 m + hydropak. Jeśli by pracował z siewnikiem to ciągana będzie Fendtem 718. Chodzi o AGREGAT talerzowy. Do uprawy pożniwnej. Ziemia klasy od 4 do 6. Na dużych talerzach min. 510. No i konstrukcja żeby była wytrzymała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

Mam Tolmeta, 3m agregat talerzowy z hydropakiem, talerze 560, na wale ciężkim strunowym, waga 1500kg. Po żniwach rewelacja, ściernisko kukurydzy rewelacja, zapinam do niej siewnik Amazone na talerzach i po kuku raz było zrobione samą talerzówką i kilka dni temu talerzówka z siewnikiem --> rewelacja. Lata z JD 6830, z pełnym siewnikiem przód robi się lekki ale nie ma problemów nawet na wzniesieniach, więc nie wiem czy 4m z taką konfiguracją nawet i ten Fendt by dał rade podnosić. A i co dodam, dla ciebie widzę najważniejsza kwestia: Najtańszy sprzęt na polskim rynku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burza_86    0

Ja również zastanawiam się nad takim agregatem Agro-masz 2,7. Czy ktoś pracował tego typu sprzętem na łąkach i czy NH t5,95 poradzi sobie z nim i hydropakiem z siewnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dziwi mnie to że mając taki sprzęt chcesz zapinać do niego polską maszynę do uprawy, patrząc po forum każdy kto dysponuję takimi ciągnikami jakie wymieniłeś rozgląda się za zachodnią maszyną używaną bądź nową. W dodatku taki sprzęt nie będzie obrabiał 40 czy 50 ha tylko więcej więc wiadmomo jak nowe polskie się zużywa. Ja osobiście też tak robię. Mniejsza o to, jak dla mnie to Staltech Brona z serii UH materiały są w miarę rewelacji nie ma ale na tle konkurencj wypada nie żle oprócz farby/lakieru która u 90 procent naszych producentów na baaardzo niskim poziomie kładziona na rdzę co po kilku sezonach odpada.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9113

A czemu nie - wiele polskich maszyn dorównuje juz jakością zachodnim, a niejedna nowa wytrzyma więcej niż używana zachodnia.

A Unia CUT ? Przy 4m zastanowił bym się nad półzawieszaną CUT XL. Z własnego doświadczenia - Grano Shark kompaktowa oraz Staltech kompaktowa. Do agregowania z siewnikiem lepsza byłaby półzawieszana z hydropakiem na przykład ARES TXL z Unii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Polecam agregat uprawowy (talerzowy) z unii grudziądz. W tym roku kupiłem Aresa P XXL 3,5m półzawieszanego z wałem rurowym z talerzami 660 mm (nie widziałem w innej firmie takich dużych) typ agresiw za dopłatą. koszt 43 tys, ale warto było. naprawdę super efekt, z tym  że jak naprawdę głęboko zapuścić to ursus 1634 siada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PIMR_BR
      chciałbym się do Państwa zwrócić z wielką prośbą o pomoc i wypełnienie ankiety.
       
      Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych w Poznaniu realizując projekt Europejski SmartAgriHubs (http://smartagrihubs.eu/ ) mający na celu wdrażanie rozwiązań cyfrowych w wielu aspektach produkcji rolniczej i spożywczej, chciałbym prosić Państwa o wyrażenie opinii w przygotowanej ankiecie dotyczącej określenia potrzeb i stopnia zaawansowania wykorzystania produktów cyfrowych w uprawach szklarniowych na małą (przydomową) oraz produkcyjną skalę. Zapraszam do wyrażenia opinii producentów warzyw, owoców, kwiatów i innej produkcji specjalistycznej, gdyż wyniki tej ankiety będą pomocne w rozwoju produktów przeznaczonych właśnie dla Państwa.
      Na końcu ankiety znajdą Państwo także formularz zgłoszeniowy do uczestnictwa w projekcie i zostania testerem wybranych technologii (pilot). W ramach projektu przewidujemy przeprowadzenie 3 pilotowych wdrożeń.
      Ankieta nie ma na celu prowadzenia żadnej reklamy ani promocji.
      Ankieta dotycząca potrzeb i rozwoju zaawansowanych usług w uprawie szklarniowej
       
      Dziękuję bardzo za wypełnienie ankiety.
    • Przez ROLNIKSARA
      Witam,
      czy jest kto ktoś sieje trawę jednoroczną? Interesuje mnie jakiej gleby potrzebuje i termin siewu ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Przez wilus
      witam
      Mam pytanie do specjalistów odnośnie uprawy kapusty a mianowicie czy uprawia ktoś z was kapuste w rozstawie miedzyrzedzi 50cm? jak wjechac z opryskiwaczem?  czy ciagnik nie bedzie przygniatał główek? Pytam gdyz mam ciagniki ustawione na rozstaw kół 150 cm przy oponach 9,5 cala
    • Przez kowalienko1
      Jest 13 maja pole po wieloletnim ugorze Zaorane, glebogryzarka, brony, włókna.. Docelowo ma być tam łąka ( pastwiska) . Co robić dalej jest susza.. czekać na zielsko i opryskac Raundapem. Posiac, owies, łubin.? Podpowiedźcie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj