Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ktora z Polskich talerzówek jest najlepsza

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PatrykReich

PatrykReich

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 październik 2015 - 08:03

Witam, Chciałbym kupić Polską talerzówkę, którą będę mógł siać bezorkowo, dwa razy przejechać po ściernisku i siać. Musi dobrze mieszać resztki pożniwne z glebą. Z racji że ceny zagranicznych producentów są znacznie wyższe, interesuje się polską maszyną. Jednak w Polsce jest bardzo wielki wybór w tych maszynach a z czego 70 % to szmelc ( np. talerze pod złym kontem lub za blisko siebie ) to piszę tutaj na forum żebyście mi polecili naprawdę dobrą talerzówkę polskiej produkcji. Dziękuję i pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ktora z Polskich talerzówek jest najlepsza Dzisiaj, 16:01
  •  

#2 Share dachu127

dachu127

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 01 październik 2015 - 08:11

Ktora z Polskich talerzówek jest najlepsza Z hydropakiem? na gumach czy sprezynach?

#3 Share rolnik90_01

rolnik90_01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 01 październik 2015 - 08:13

To powiedz najpierw pod jaki ciągnik ma ona być. Jaki masz największy lub jaki będziesz mógł mieć. I zastanów się czy nie lepszy byłby agregat talerzowy.  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Miastek

Miastek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 01 październik 2015 - 09:04

Ktora z Polskich talerzówek jest najlepsza metal-fach

#5 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 01 październik 2015 - 09:12

Ktora z Polskich talerzówek jest najlepsza 1. do jakiego ciagnika 2. brona talerzowa czy agregat talerzowa?

#6 Share Miastek

Miastek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 01 październik 2015 - 09:12

Ktora z Polskich talerzówek jest najlepsza unia-group,grano shark

#7 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 01 październik 2015 - 12:00

dla mnie najlepsze wykonanie/efekt pracy/cena   to Mandam. 

miałem okazję w ubiegłym tygodniu pracować talerzowka Mandam Tal 3.0m. na sprezynacch, talerze 560. Niestety nasz ciagnik 90KM jest ciut za mały na tego typu sprzęt. Musiałem pracować bez wału, mimo 500 kg obciaznikow z przodu, wał jest w nim wysuniety mocno do tyłu, zreszta sekcje talerzy tez sa odsyniete od siebie, wiec maszyna mimo stosunkowo niewielkiej masy - 1500kg, obciaza ciagnik. Efekt pracy zadowalający.

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share dachu127

dachu127

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 01 październik 2015 - 12:55

Ktora z Polskich talerzówek jest najlepsza Pawelec znajomy ma takiego mandama i zadowolony, ale ma hydropak i to nie używa Bo valtra 120 km nie daje rady w zestawie. Z takich ciężkich na sprezynach to jeszcze bomet

#9 Share PatrykReich

PatrykReich

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 październik 2015 - 13:50

pod ciągnik JD 6620 z Chipem. Brona ma mieć 4 lub 4.5 m + hydropak. Jeśli by pracował z siewnikiem to ciągana będzie Fendtem 718. Chodzi o AGREGAT talerzowy. Do uprawy pożniwnej. Ziemia klasy od 4 do 6. Na dużych talerzach min. 510. No i konstrukcja żeby była wytrzymała 

#10 Share jasko1993

jasko1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 01 październik 2015 - 13:56

Mam Tolmeta, 3m agregat talerzowy z hydropakiem, talerze 560, na wale ciężkim strunowym, waga 1500kg. Po żniwach rewelacja, ściernisko kukurydzy rewelacja, zapinam do niej siewnik Amazone na talerzach i po kuku raz było zrobione samą talerzówką i kilka dni temu talerzówka z siewnikiem --> rewelacja. Lata z JD 6830, z pełnym siewnikiem przód robi się lekki ale nie ma problemów nawet na wzniesieniach, więc nie wiem czy 4m z taką konfiguracją nawet i ten Fendt by dał rade podnosić. A i co dodam, dla ciebie widzę najważniejsza kwestia: Najtańszy sprzęt na polskim rynku!

#11 Share burza_86

burza_86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 październik 2015 - 15:22

Ja również zastanawiam się nad takim agregatem Agro-masz 2,7. Czy ktoś pracował tego typu sprzętem na łąkach i czy NH t5,95 poradzi sobie z nim i hydropakiem z siewnikiem.

#12 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 01 październik 2015 - 15:42

Dziwi mnie to że mając taki sprzęt chcesz zapinać do niego polską maszynę do uprawy, patrząc po forum każdy kto dysponuję takimi ciągnikami jakie wymieniłeś rozgląda się za zachodnią maszyną używaną bądź nową. W dodatku taki sprzęt nie będzie obrabiał 40 czy 50 ha tylko więcej więc wiadmomo jak nowe polskie się zużywa. Ja osobiście też tak robię. Mniejsza o to, jak dla mnie to Staltech Brona z serii UH materiały są w miarę rewelacji nie ma ale na tle konkurencj wypada nie żle oprócz farby/lakieru która u 90 procent naszych producentów na baaardzo niskim poziomie kładziona na rdzę co po kilku sezonach odpada.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#13 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 01 październik 2015 - 20:40

A czemu nie - wiele polskich maszyn dorównuje juz jakością zachodnim, a niejedna nowa wytrzyma więcej niż używana zachodnia.

A Unia CUT ? Przy 4m zastanowił bym się nad półzawieszaną CUT XL. Z własnego doświadczenia - Grano Shark kompaktowa oraz Staltech kompaktowa. Do agregowania z siewnikiem lepsza byłaby półzawieszana z hydropakiem na przykład ARES TXL z Unii

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 01 październik 2015 - 20:42

Polecam agregat uprawowy (talerzowy) z unii grudziądz. W tym roku kupiłem Aresa P XXL 3,5m półzawieszanego z wałem rurowym z talerzami 660 mm (nie widziałem w innej firmie takich dużych) typ agresiw za dopłatą. koszt 43 tys, ale warto było. naprawdę super efekt, z tym  że jak naprawdę głęboko zapuścić to ursus 1634 siada

Dodaj odpowiedź