Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z rują u loch po pierwszym oproszeniu

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share arek1326

arek1326

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:gotowanie wedkowanie majsterkowanie mechanika sport pilka nozna siatkowka

Napisany 01 październik 2015 - 07:20

Problem z rują u loch po pierwszym oproszeniu Koledzy tym razem mam problem z lochami. W zeszłym roku miałem loche i po odsadzeniu prosiat nie było rui i po długim oczekiwaniu podałem zastrzyk PG600 i nic więc później podałem drugi i wystąpiła rują a locha nie chciała zostać prośna więc ja zlikwidowałem a z ty prosiat zostawiłem 2 loszki i pierwsza ruje musiałem wywołać u nich sztucznie i się udało obydwie zostały prośne wychowały prosiaki a weterynarza poradził mi żeby podać zastrzyk w dniu odsadzenia i ruja musi wystąpić jednak u pierwszej lochy nic jutro minie 2 tygodnie jak jest odsadzona a druga od poniedziałku i narazie też nic. Może mi ktoś poradzi co mogę zrobić żeby nie hodować jednorazowych loch :-(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z rują u loch po pierwszym oproszeniu Dzisiaj, 16:07
  •  

#2 Share dachu127

dachu127

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 01 październik 2015 - 07:55

Problem z rują u loch po pierwszym oproszeniu Kup materiał hodowlany

#3 Share arek1326

arek1326

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:gotowanie wedkowanie majsterkowanie mechanika sport pilka nozna siatkowka

Napisany 01 październik 2015 - 12:00

Problem z rują u loch po pierwszym oproszeniu Pierwsza locha była hodowlana

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share dachu127

dachu127

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 01 październik 2015 - 13:01

Problem z rują u loch po pierwszym oproszeniu może źle trafiłeś, to tylko zwierzę.

#5 Share arek1326

arek1326

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 październik 2015 - 17:21

Problem z rują u loch po pierwszym oproszeniu No i co myślisz że to genetyczne? Bo moja pani która inseminuje mi krowy i świnie mówi że to nie tylko ja mam taki problem że to dość częsty problem i nie wiadomo jak z tym walczyć no trudno się tu dopatrywac problemów w genetyce czy żywieniu

#6 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 20:29

Koledzy podepnę się do tematu mam loszkę którą odsadziłem od prosiąt i nie występuje u niej ruja dawałem jej preparat PG 600 ale nic żadnej reakcji, nie wiem czy powtórzyć jeszcze raz ten zastrzyk dodam że nie mam knura wożę loszki do knura

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Agronim

Agronim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 16:13

PG nie możesz dawać kiedy chcesz to znaczy możesz tylko nie będzie działać. Preparat ten jeżeli się orientuję wywołuje uwalnianie ciałek żółtych czy cuś a więc muszą one być gotowe czyli musisz trafić. Preparat podaje się przed spodziewaną rują. Jest jakiś lek hormonalny który powoduje stymulowanie dojrzewania tychże ciałek ale nazwy nie pamiętam a dostępny jest u weta. Loszka odpowiedniej rasy, zdrowa, w dobrej  kondycji, bez stresu cieplnego ale za to ze stresem odsadzeniowym, przegłodzona i stymulowana raczej wchodzi w ruję.

#8 Share matmati2

matmati2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 05 luty 2016 - 21:36

Problem z rują u loch po pierwszym oproszeniu PG 600 podajesz 4-5 dni przed planowana ryja. to jest w dniu odsadzenia lub max dzień po. do tego potrzebuje świnie potrzebuje też stresu i kontaktu z knurem.

#9 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 06 luty 2016 - 21:52

koledzy napiszę co z moją loszką a mianowicie po zastrzyku nic się nie działo żadnej rui nie było ale poczytałem tutaj na forum i zacząłem stosować kilka rzeczy a więc podawałem taką samą paszę jak małym prosiętom aby loszka dostała więcej witamin, światło przez 12 godzin oraz wypuszczałem loszkę aby sobie śmigała między innymi loszkami no i dawałem cukier podobnie jak gdzieś w tym temacie pewien kolega pisało i po 5 dniach była u loszki ruja w tej chwili loszka jest zaproszona jutro minie 4 tygodnie widzę że efekt jest bo u loszki brzuszek rośnie

#10 Share lazik11441

lazik11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo (produkcja zwierzęca, roślinna, mechanizacja rolnictwa, itp) Mechanika samochodowa, muzyka :3

Napisany 01 czerwiec 2016 - 22:52

Problem z rują u loch po pierwszym oproszeniu po odsadzeniu troszke głodówka a następnie trzeba stosowac srute fleszingowa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 09:16

koledzy napiszę co z moją loszką a mianowicie po zastrzyku nic się nie działo żadnej rui nie było ale poczytałem tutaj na forum i zacząłem stosować kilka rzeczy a więc podawałem taką samą paszę jak małym prosiętom aby loszka dostała więcej witamin, światło przez 12 godzin oraz wypuszczałem loszkę aby sobie śmigała między innymi loszkami no i dawałem cukier podobnie jak gdzieś w tym temacie pewien kolega pisało i po 5 dniach była u loszki ruja w tej chwili loszka jest zaproszona jutro minie 4 tygodnie widzę że efekt jest bo u loszki brzuszek rośnie

No po 4 tygodniach to prędzej na wadze dobrała niż brzuszek od ciąży rośnie ;)