Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzdęcie jałóweczki

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 18:32

Wzdęcie jałóweczki

Hej, przejrzałem kilka tematów ale nie znalazłem podobnej sytuacji. W kojcu są 3 jałóweczki w wadze około 100-110 kg. Dostają śrutę z jęczmienia i owsa plus siano no i oczywiście woda. Jedną z nich za każdym razem po jedzeniu wzdyma, robi się ja piłeczka. Pomimo wzdęcia ciągle ryczy domagając się więcej jedzenia choć pozostałe dwie zjadają tyle samo. Macie jakiś pomysł od czego to może być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wzdęcie jałóweczki Dzisiaj, 17:42
  •  

#2 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 20:02

Wzdęcie jałóweczki

miałem podobnie tylko że wtedy jeszcze piła mleko i jadła śrutę 

ograniczyłem śrutę a tylko siano do oporu oraz słoma  spróbuj może jakieś innej paszy  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 08 październik 2015 - 15:56

Wzdęcie jałóweczki

Weterynarz stwierdził, że to fermentacja gnilna. Zalecił aby od jakiejś dorosłej krowy wybrać z pyska przeżute jedzenie, zalać je ciepłą wodą i ten wywar dać jałóweczce do picia. Czy są jakieś inne sposoby na fermentację gnilną? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share zootechnik1982

zootechnik1982

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 09 październik 2015 - 12:57

Wzdęcie jałóweczki Zrób tak jak napisał kolega wyżej, zmień paszę, kup jakiś granulat dla cieląt, sprawdź czy siano nie jest zakurzone(grzyby). Pytanie jeszcze czy to wzdęcie to faktycznie wzdęcie. Wzdęcie to wybrzuszony dół głodowy,jeżeli ma wypchany tylko brzuch,jest cała okrągła to nie wzdęcie. Jest taka przypadłość która nazywa się "brzuch z siana" wtedy cielęta wyglądają jak owce,mają okrągłe brzuchy. To bierze się z tego,że karmione są słabej jakości sianem i małą ilością paszy treściwej,to powoduje głód energetyczny i pobieranie dużych ilości siana które rozpycha żołądek. Przyjrzyj się dobrze i odpisz.