Skocz do zawartości

Zdjęcie

dotacje do klaczy ras rodzimych

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 19:44

dotacje do klaczy ras rodzimych Bo raz na dwa lata a co roku to całkowicie zmienia postać rzeczy... Ja również słyszałem że należy mieć dwa źrebaki do roku a z dwóch klaczy jest to niemal nie osiągalne...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dotacje do klaczy ras rodzimych Dzisiaj, 01:51
  •  

#22 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 19:50

dotacje do klaczy ras rodzimych klacz w pierwszych dwóch latach "programu" musi dać źrebaka, a następnego w trzech ostatnich latach,
Programy są 5-letnie.
Dopłata wynosi 1500 zł do klaczy. Niestety nie ma już możliwości zrobienia programu na ten rok, ze względu na przepisy ( do końca roku należy zgłosić " chęć" uczestniczenia w programie wraz z wykazem klaczy).

#23 Share MrxKris

MrxKris

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo czyli związana z nią każda dziedzina życia, a najbardziej hodowla koni zimnokrwistych

Napisany 01 luty 2012 - 17:21

klacz w pierwszych dwóch latach "programu" musi dać źrebaka, a następnego w trzech ostatnich latach,
Programy są 5-letnie.
Dopłata wynosi 1500 zł do klaczy. Niestety nie ma już możliwości zrobienia programu na ten rok, ze względu na przepisy ( do końca roku należy zgłosić " chęć" uczestniczenia w programie wraz z wykazem klaczy).

Nie musi w pierwszycgh 2 latach dac zrebaka, wystarczy jak da w w ciagu 2 lat jednego lub w ciagu 3 lat 2 źrebaki. Kto nie przystapił jeszcze to musi poczekać do jesieni by składać na przyszły roku, a kontynujący mają czas do końca lutego aby otrzymać płatność za ten rok.

Edytowany przez MrxKris, 01 luty 2012 - 17:23.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 01 luty 2012 - 22:22

dotacje do klaczy ras rodzimych Zarówno ja, jak i kolega MrxKris mamy rację, a to dlatego że rozmawiamy o ochronie różnych ras.
"Programem" objętych jest kilka ras koni i każda z tych ras ma inny program hodowlany.
http://www.bioroznor...rogramy-ochrony

#25 Share MrxKris

MrxKris

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo czyli związana z nią każda dziedzina życia, a najbardziej hodowla koni zimnokrwistych

Napisany 02 luty 2012 - 10:01

dotacje do klaczy ras rodzimych Ja akurat odnoszę się do koni zimnokrwistych :)

#26 Share jaro1003

jaro1003

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 02 luty 2012 - 11:17

Jeśli ktoś jest normalnym hodowcą to udokumentowane pochodzenie nie stanowi problemu tak samo rodowód danego konia, wystarczy spojrzec w pasztort i widomo.Wymogi w programowe nie są aż tak rygorystyczne jak wiekszości się zadaje.

\
chodziło mi o to że nie wszyscy hodowcy są do końca uczciwi, i dane z paszportu nie zawsze są prawdziwe a wymogi są wymagające i znalezienie odpowiedniej klaczy nie jest takie łatwe, no chyba że w twoich stronach jest inaczej, jeśli tak to chętnie bym coś kupił

#27 Share MrxKris

MrxKris

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 02 luty 2012 - 17:39

dotacje do klaczy ras rodzimych Zamim wybierzesz się na zakupy upewnij się co do danego hodowcy, zasięgnij o nim informacji np. w swoim związku HK. Najlepiej, jeśli mogę Ci doradzić, jak nie jesteś pewien hodowcy to kupuj młodą kalacz z licencja( mają juz badanie markerów genetycznych po ojcu więc pewniejsze ,że nie kupisz kota w worku) , Wymogi nie są duże. Faktycznie znalezienie czegos dobrego, jeśli nie posiada się czegos własnego jest trudne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share FunJohnDeere

FunJohnDeere

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 29 wrzesień 2015 - 19:25

Witam, ogarnia ktoś temat dopłat do koni ras rodzimych ? Przymierzam się do kupna klaczy wielkopolskiej. Ile trzeba mieć zwierząt i ewentualnie jaka jest wysokość dopłat ? Pozdrawiam :)

Ciągnik musi być jak koń, łatwy w budowie i niezawodny w polu ;)

#29 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 29 wrzesień 2015 - 19:44

a dopłaty nie są czasem do źrebaka?

#30 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 29 wrzesień 2015 - 21:52

dotacje do klaczy ras rodzimych Dopłaty mogą być z programu rolnośrodowiskowego. Przejrzyj sobie tabelę płatności, na bank było tam coś o zachowaniu rodzimych ras zwierząt.

#31 Share bhdemeter

bhdemeter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 10:42

dotacje do klaczy ras rodzimych musisz mieć minimum 3 sztuki . wysokość dopłaty to co około 1500 zł . Rady dotowane to wlkp , m, śl , z . Moim zdaniem trzymanie koni dla dotacji to bez sensu jedyna rasa z która nie ma dramaty ze żwirem w dopłatach to śląskie . co do wlkp to niestety ale nie ma ogierów :)

#32 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 11 listopad 2015 - 11:08

Jest już o tym   temat 

https://www.google.p...NZVEfiNWg3mDxwA

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#33 Share AdrianWasiak

AdrianWasiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 21:33

Jak jest ktoś na AF co ma konie w programie to niech do mnie  mnie napisze na priv bo chce się dokładnie ze szczegółami dowiedzieć o co chodzi interesują mnie głównie Ślązaki Sokólskie i Sztumskie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 08:45

Słyszał ktoś o zmianie wieku pierwszego zaźrebienia klaczy zimnokrwistych (sok,szt.) z 30 do 28  miesięcy? Chodzi mi o klacze które miały by być w programie ochrony..