pawiu16

dotacje do klaczy ras rodzimych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaro1003    5

 

Jeśli ktoś jest normalnym hodowcą to udokumentowane pochodzenie nie stanowi problemu tak samo rodowód danego konia, wystarczy spojrzec w pasztort i widomo.Wymogi w programowe nie są aż tak rygorystyczne jak wiekszości się zadaje.

\

chodziło mi o to że nie wszyscy hodowcy są do końca uczciwi, i dane z paszportu nie zawsze są prawdziwe a wymogi są wymagające i znalezienie odpowiedniej klaczy nie jest takie łatwe, no chyba że w twoich stronach jest inaczej, jeśli tak to chętnie bym coś kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrxKris    7

Zamim wybierzesz się na zakupy upewnij się co do danego hodowcy, zasięgnij o nim informacji np. w swoim związku HK. Najlepiej, jeśli mogę Ci doradzić, jak nie jesteś pewien hodowcy to kupuj młodą kalacz z licencja( mają juz badanie markerów genetycznych po ojcu więc pewniejsze ,że nie kupisz kota w worku) , Wymogi nie są duże. Faktycznie znalezienie czegos dobrego, jeśli nie posiada się czegos własnego jest trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ogarnia ktoś temat dopłat do koni ras rodzimych ? Przymierzam się do kupna klaczy wielkopolskiej. Ile trzeba mieć zwierząt i ewentualnie jaka jest wysokość dopłat ? Pozdrawiam :)


Ciągnik musi być jak koń, łatwy w budowie i niezawodny w polu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Dopłaty mogą być z programu rolnośrodowiskowego. Przejrzyj sobie tabelę płatności, na bank było tam coś o zachowaniu rodzimych ras zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

musisz mieć minimum 3 sztuki . wysokość dopłaty to co około 1500 zł . Rady dotowane to wlkp , m, śl , z . Moim zdaniem trzymanie koni dla dotacji to bez sensu jedyna rasa z która nie ma dramaty ze żwirem w dopłatach to śląskie . co do wlkp to niestety ale nie ma ogierów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ktoś na AF co ma konie w programie to niech do mnie  mnie napisze na priv bo chce się dokładnie ze szczegółami dowiedzieć o co chodzi interesują mnie głównie Ślązaki Sokólskie i Sztumskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Słyszał ktoś o zmianie wieku pierwszego zaźrebienia klaczy zimnokrwistych (sok,szt.) z 30 do 28  miesięcy? Chodzi mi o klacze które miały by być w programie ochrony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj