Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór pomiędzy-John Deere 6115M, New Holland T5.115, Claas Arion 440/ 430

46 odpowiedzi na ten temat

#41 Share hondacbrf3

hondacbrf3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 20:34

Dzięki wielkie za tak wiele opinij :) są bardzo zróżnicowane ale już mam jasność które marki są bardziej doceniane :D  mam kilku znajomych co mają nowe maszyny więc chyba najlepiej będzie jak ich odwiedzę i pogadam z nimi :) i tak ojciec ma firmę i mam wybór albo jeździć za kółkiem i rolnictwo pozostawić jako hobby albo postarać się coś zmienić :D

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór pomiędzy-John Deere 6115M, New Holland T5.115, Claas Arion 440/ 430 Dzisiaj, 17:31
  •  

#42 Share cucek

cucek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 20:46

ogólnie to sprawa wygląda tak że ojciec ma firme transportową troche oszczędności troche kredytu i myślałem o tej modernizacji na arimr dodali że Wnioski o przyznanie pomocy będzie przyjmowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 19 października do 17 listopada 2015 r. i tam jak piszą w dodatkowych informacją jest opcja .....związanym z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu,...... i mówiono mi że poprawę jakości produkcji można uzasadnić tak by można było napisać ciągnik:) Pisałem o NH T5 bo taki został mi polecony u dilera NH tak jak i JD M6 i class :) tak jak pisałem chciałbym taki około 100KM do 115KM mam ursusa 1014 i mam agregat pług brone talerzową już właśnie do ciągnika takiego 100 konnego. Jak uważacie że jakieś inne modele by były lepsze to piszcie :) właśnie pisze tu by poznać zdanie doświadczonych osób  

od 19X do 17XI 2015 ruszają wnioski na budynki... maszyny w przyszłym roku....

#43 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2852 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 20:55

Witam,

podepnę się do tematu bo zastanawiam się nad kupnem ciągnika pomocniczego ok. 80 km mechanicznych bez kabiny z ładowaczem. Myślałem nad dwoma: MF 4708 i JD 5075e. Użytkuje może ktoś takie ciągniki? Polecacie czy radzilibyście coś innego? Z góry dzięki za odpowiedź.

Być może większość małych to badziew, gdyż trafiają do najmniejszych gospodarstw więc i ceną muszą kusić i aby cenę zbić trzeba okroić, z jakości też albo przede wszystkim z jakości. Nie mniej jednak są to tylko moje osobiste przypuszczenia o najmniejszych modelach wszystkich marek.

Ty zapytałeś o konkretnie dwie, a w zasadzie dwa modele. Mogę się odnieść do JD. Z tego co się słyszy, produkt JD5075e z John Deere ma mało wspólnego, chyba tylko kolor i tabliczki znamionowe, a po za tym składane w rumuńskim lesie lub jeszcze gorzej. Psuje się nie miłosiernie, jakością i komfortem porównywalne do zetora lub gorzej a cena wraz wyższa.

Firma JD takimi właśnie niespodziankami, psuje sobie opinie i później chodzą plotki że ciągnik JD są składane w indiach czy chinach. Nie, prawdziwe ciągniki JD które zaczynają się od serii 6000 nie są składane w miejscach pokroju rumuński las. Wszystko co poniżej serii 6000 nie powinno się nazywać JD. Ewentualnie ,,podrób JD dla ubogich,, I teraz warto by rozkminić genezę stwierdzenia ,,dla ubogich,, bo takich chyba nie stać na kupowanie co pięć lat ciągnika po 150 tys zł, bardziej sensowne zdaje się być kupienie raz na 10 lat za 200 tys zł. Prawda?

#44 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1759 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 21:21

Jeśli chcesz mieć jakieś pieniądze i żyć jak człowiek, to traktuj gospodarkę jako hobby a zatrudnij się na etacie. Mówię poważnie. Do 20ha bez inwentarza żywego można obrobić pracując i uprawiając ziemię po godzinach. Masz taki bonus z gospodarki co roku po sprzedaży plonu i dopłatach. A mając stałe źródło utrzymania można powoli unowoczesniać gospodarstwo i park maszynowy. Mówię ci to z własnego doświadczenia . Bo z w życiu trzeba mieć nie tylko na chleb, ale także na kapotę na plecy i omastę do chleba. A jak lubisz robić w polu, to jak będziesz to robić z głową, możesz mieć z tego pieniądze. Ale wyżyć z tego trudno, a rodzinę utrzymać jeszcze trudniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór pomiędzy-John Deere 6115M, New Holland T5.115, Claas Arion 440/ 430 Dzisiaj, 17:31
  •  

#45 Share michalsoft

michalsoft

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 22:35

a co sądzicie o nowym  Case Puma 145 ? bo zastanawiam się nad jego kupnem w skrzyni 19/6 przednim tuzem i prawie max wyposazeniem? Będe wdzięczy za rady i opinie

#46 Share hondacbrf3

hondacbrf3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 22:38

no ja to wiem ale na młodego rolnika złożyłem i zadeklarowałem obrót 100 szt. w roku będę jeździł na razie na umowezlecenie :) trzody coś tam będę trzymał i chciałem zmodernizować rolnictwo i gdyby się kręciło byłbym w stanie zwiększyć produkcję trzody chlewnej :) ale puki co to zaczekam chyba na tą modernizacje bo zawsze to jakieś wsparcie  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share TomaszRogowski

TomaszRogowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 20:04

Ja ci polecam Lamborghini r4 105

Dodaj odpowiedź