Janek313

kalibracja podnośnika (EHR)

Polecane posty

Janek313    11

witam wie ktoś jak się kalibruje podnośnik w new hollandzie t7.200. Proszę o szybką odpowiedź 

ps. z góry dzięki  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

A co z serwisem? To ich zasrany obowiązek doprowadzić do poprawnej pracy swojej maszyny. Czy może problem ich przerasta? Zadzwoń i niech załatwią sprawę.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek313    11

za serwis muszę zapłacić bo po gwarancji traktor jest a jak byłem tam przy okazji to powiedzieli ze nadjadą tam do mnie jak będą w okolicy bo oni za dojazd chcą ok 2zł za km a moją dominie ok 70km


a i za tydzień siać muszę jechać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a z kąd jestes?


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

kolego jesli cos ci mogę podpowiedziec to ja sobie sam robiłem kalibracje podnosnika EHR tylko ja mam model dużo mniejszy T5040 ale to chyba niema znaczenia bo podnosnik taki sam ,ja miałem to opisane w instrukcji obsługi ciągnika i pewnie u ciebie też to jest poszukaj dobrze ale oczywiscie moge sie mylic


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

ja chyba za trzecim razem dopiero znalazłem już dwa razy kalibrowałem sobie ten podnośnik, a co ci sie stało z tym podnosnikiem ?


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek313    11

nie opuszcza podnośnik do samego końca i muszę przytrzymać guzik od opuszczania i niekiedy tak mam że mi trochę posnisił sam traktor ze jakieś 30cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

to u mnie było tak że skończyłem orac, opusciłem pług zgasilem ciągnik a rano już podniesc niechciał wogóle nie reagował podnośnik tylko działał jak podnosiłem guzikami na błotniku,spanikowałem totalnie bo gwarancja już sie skończyla ale pomogło mi agrofoto napisał mi koleś że trzeba kalibrować podnosnik i pomogło tylko że ja znalalazłem w instrukcji jak sie to robi, u ciebie też to napewno jest


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiane36    2

odswieżam temat

kupiłem nh td5010 i zauważyłem ze powoli opuszcza beż maszyny zapietej podnosi fajni moment i cicho ale opuszcza wolno jak stane na nim to troche lepiej ale i tak wolno strasznie...pomóżcie kupiłem go używanego 1200mth 2012rok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ma EHR?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeśli ma wajchy to nie ma EHR, ale powinien mieć regulację szybkości opadania. Wiesz, jakie powinny być ustawienia dźwigni? Jak posługiwać się nimi? Która od czego jest?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiane36    2

Ma regulację wysokości podnoszenia wiem jakie powinny być oby dwie na dół jedną jest do podnoszenia a druga do ustawienia głębokości pracy po opuszczeniu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

OK. Widzę, że wiesz - tak powinno być.
Jeśli nie ma potencjometru od szybkości opadania to jakaś uboga wersja.
Wina może leżeć po stronie oleju o nieodpowiednich parametrach lub awarii układu hydraulicznego, szczególnie rozdzielacza podnośnika.

Jaki masz olej (nazwa i lepkość)? Czy problemy z opadaniem są także podczas rozgrzanego oleju? Czy wada była od momentu kupienia ciągnika, czy nastąpiła podczas użytkowania nagle?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiane36    2

Moja ubogoac wiedzy jest z winy że przesiadkę zrobiłem z Ursusa 2812 olej jest fabryczny bo teraz ma 1250 min i będę miał zamiar wymienić na utto 10w30 a czy problemy do po rozgrzaniu to nie wiem bo nim niestety nie ma co robić bo już zamklem sezon od kupna tak bylo podnosi się bardzo szybko ale mozolnie opada i nie wiem jak z maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek54321    23

Mam taki sam problem. Nh t5040 uboga wersja bez ehr i bardzo wolno opuszcza. Zgrabiarka 450kg opuszcza około 14sekund. Jak to wyregulować żeby szybciej opuszczał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ursusss
      Holland t7.210 190km 2013r czy pociągnie bezorkowca 3m na trochę górek,gliny piachu?
    • Przez Jakubhhhh
      Witam co może oznaczać błąd 12801 New holland t7 165s 2020r.?
    • Przez iwarucia
      Co oznaczają te błędy , i czy może ktoś ma jakiś schemat ?



    • Przez karol6530
      czy ktos z was usuwał dpf i 
      adblu czy jest różnica w mocy czy jest roznica w mocy czy nic sie nie dzieje z elektronika nie wyskakuja jakies błedy
    • Przez ZetorPower
      Witam mam pytanie do uzytkowników skrzyni power command. Mam ciagnik nowy 25godzin dopiero opisze wczorajszy przypadek, podczas transportu dojeżdzałem do skrzyżowania powoli zmniejszajac biegi az do 12, zeby sie zatrzymac wcisnąłem sprzęgło rewersu nie brałem na luz, odpuszczajac sprzęgło ruszyłem chciałem zmienic bieg na 13  to nie wszedł klikałem dalej tylko ten kwadracik na wyświetlaczu przeskakiwał aż do 16 a biegu nie przełaczał i wyswietlał 12, wruciłem jeszcze raz do12 kwadracikiem i jeszcze raz do góry i już biegi wchodziły normalnie. Ktoś wie o co może chodzić ? Potem juz bylo normalnie nie wiem czy dzwonic po serwis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj