Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skaczące cisnienie oleju.

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share oli007

oli007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 22:28

Skaczące cisnienie oleju. witam mam pewien problem z fendtem 312. Otóż podczas jazdy zdarzało sie ze mignęła mi dosłownie na sekunde kontrolka oleju raz na jakiś czas. Podłączyłem manometr żeby sprawdzić ciśnienie oleju i dawał 3 atm na ciepłym. Dziś jednak jak go włączyłem manometr głupiał ciśnienie skakało od 0.5 atm do nawet 4 co to może być?? Dodam że potem znów ciśnienie sie uspokoiło i było 3,5 Oleju jest dosyć ciagnik dobrze zapala i moc ma jak trzeba. Jeszcze mam pytanie jaki olej dolać do tego zbiornika pod maską ( zdaje sie że od zewnętrznego obwodu hydraulicznego) i jaki do podnośnika (wlew z tyłu pod szybą)??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skaczące cisnienie oleju. Dzisiaj, 05:31
  •  

#2 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 17:20

Skaczące cisnienie oleju. Skoki ciśnienia mogą być spowodowane że zaworek od ciśnienia się przycina i przy zimnym silniku jest większe ciśnienie i zaworek się zacina, a jak się rozgrzeje to jest OK. Miałem coś takiego w kombajnie tylko miałem odwrotnie że w moim przypadku dobrze się nie domykał i ciśnienie cały czas było mniejsze niż powinno, po oczyszczeniu zaworka problem znikł.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#3 Share krzych2007

krzych2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 22:34

Skaczące cisnienie oleju. Ja tez zgadzam się z kolegą "Sadek" problem na 99% tkwi w zaworze cisnieniowym pompy olejowej (najlepiej wymienić na nowy, albo wyczyścić)
Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share oli007

oli007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 09:49

Skaczące cisnienie oleju. czyli trzeba ściagnąc miske i do pompy olejowej sie dostać??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2008 - 22:14

Skaczące cisnienie oleju. Mi tez tak sie dzialo i musialem tylko zmienic czujnik od tej kontrolki:)Sprobuj tez w taki sposob:)