Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z podnośnikiem T25

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PrzemekTandek

PrzemekTandek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 13:31

Cześć siemanko wczoraj tata orał po ziemniakach pękł taki dość krótki wężyk wymieniliśmy go na nowy lecz był problem z podnoszeniem bez cieżaru na pełnym gazie podniósł normalnie lecz wolno z ciężarem podnosić wcale nie chce odkręcając śróbki przy siłowniku olej leci normalnie nie przerywając co oznacza że nie jest zapowietrzone, widziałem wiele tematów robiłem wszystko co było wskazane i dalej nie podnosi wlaliśmy nawet 5l nowego czyściutkiego oleju od Hipol i problem występuje dalej :/ Dodam też że jak pękł ten wężyk wymieniliśmy i zaczął normalnie pracować dziś rano problem się wznowił podnosi tylko i wyłącznie bez ciężaru :/ Liczę na odpowiedź ;) Pozdrawiam !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z podnośnikiem T25 Dzisiaj, 19:31
  •  

#2 Share Moorgi

Moorgi

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 wrzesień 2015 - 15:37

Pompa, rozdzielacz.. Wiesz wczoraj pękł Ci przewód a dzisiaj mogła pompa ulec uszkodzeniu.. 

#3 Share PrzemekTandek

PrzemekTandek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 16:07

Prawdopodobne a iż ja jestem blady już (bez ciężaru podnosi na pełnym gazie) to czy jeśli uszkodzona by była to też by podniosła ? :/

#4 Share richardo29

richardo29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 16:29

Problem z podnośnikiem T25 może za gęsty ten hipol tam sie leje ten sam co do silnika

#5 Share PrzemekTandek

PrzemekTandek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 17:51

T25 mamy od 2007 roku, zawsze wymienialiśmy na Hipol a że teraz była awaria i olej miał ponad 1,5 a że nie chciało podnosić pomyśleliśmy żeby wymienić na nowy spuściliśmy stary i wlaliśmy 5l czystego z Hipola :/

#6 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 18:34

Problem z podnośnikiem T25 Sprawdź zawór ciśnienia w rozdzielacz może coś podeszło pod śruta .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 18:46

Olej nie ma tu nic do tego.W moim T25 gdy w czasie roboty lalo sie z silownika i rozdzielacza nie nadazalem kupowac oleju a zrobic nie bylo kiedy  wiec zaczelem lac przepalony olej silnikowy i normalnie podnosil i nadal podnosi.Ruski wszystko przetrwa :) .

#8 Share Moorgi

Moorgi

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 wrzesień 2015 - 10:02

Stawiam na pompe albo rozdzielacz, bo jak pompa nie podaje to wiadomo nie bedzie podnosiło, a jak rozdzielacz nie trzyma to pompa nie nadąży podawac..

#9 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 10:19

Problem z podnośnikiem T25 Sprawdzenie i wyczyszczenie zaworu nic nie kosztuje.

#10 Share Konrad_Duda

Konrad_Duda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:CAD/CAM

Napisany 27 wrzesień 2015 - 10:54

Stawiam na pompe albo rozdzielacz, bo jak pompa nie podaje to wiadomo nie bedzie podnosiło, a jak rozdzielacz nie trzyma to pompa nie nadąży podawac..

Dzień dobry

Dodałbym jeszcze jedna usterkę która mi się przytrafiła już dwa razy:

- odkręcona nakrętka wewnątrz siłownika hydraulicznego która trzyma tłok i tłoczysko razem w cylindrze(jak dobrze pamiętam to powinno być zabezpieczone zaginana podkładką oczywiście po dokręceniu z odpowiednim momentem)

oznaka jest słabe podnoszenie i tylko na pusto z dużymi obrotami- olej robi w tedy pusty obieg przez siłownik.

Aby to sprawdzić należy pomóc siłownikowi w czasie podnoszenia czyli podnieść ramiona łącznika dolnego ręcznie lub przy pomocy dźwigni  - uwaga może mocno szarpnąć i znacznie przyspieszyć jeśli wykonuje się na wysokich obrotach a tłok się uszczelni z tłoczyskiem.

Pozdrawiam

Konrad

Edytowany przez Konrad_Duda, 27 wrzesień 2015 - 10:55.

#11 Share PrzemekTandek

PrzemekTandek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 15:18

Dziękuję wszystkim za pomoc :) Problem rozwiązałem wystarczyło odkręcić obok dźwigni podnoszenia, wywrotki tam przy rozdzielaczu po prawej stronie takie coś uważając żeby nic tam nie wyskoczyło i wyjąć takie coś (nie wiem jak to nazwać) i włożyć ponownie ponieważ się zablokowało i nie przepuszczało dalej :) Mam nadzieję że komuś przyda się moja odpowiedź którą właśnie czyta :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share derdi

derdi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 01 październik 2015 - 12:58

Problem z podnośnikiem T25 pewnie chodzi o zawór przelewowy, u mnie też kiedyś się zawiesił ,patrząc na objawy miałem to samo,szkoda że teraz dopiero znalazłem ten temat ,,,,no nic ważne że działa