Skocz do zawartości

Zdjęcie

JD 5720, 5820

329 odpowiedzi na ten temat

#21 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 13 sierpień 2006 - 09:28

JD 5720, 5820 To coś mało ci pali ten same ja wczoraj robiłem podorywkowym i spalił mi 7,8 /ha po jęczmieniu robiłem 11 km/h a po przenicy 9km/h obroty 2100-2200

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JD 5720, 5820 Dzisiaj, 16:14
  •  

#22 Share Gożdziu

Gożdziu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 sierpień 2006 - 10:08

JD 5720, 5820 JA PRACUJE NA OBROTACH 1750. KOLEGA ROBIŁ KIEDYS PRÓBY SWOIM LAMBORGHINI 1050 I STWIERDZIŁ ŻE POWYŻEJ 1900 OBROTÓW SPALANIE DUZO WZRASTA I DLATEGO JA SWOJEGO TAK NIE WKRĘCAM BO I TAK DAJE SOBIE DOBRZE RADE. A AGREGATY PODORYWKOWE STAWIAJĄ WIĘKRZY OPÓR NIŻ TALERZÓWKI I DLATEGO MASZ WIĘKSZE SPALANIE I TO SZCZEGÓLNIE GDY JEST SUCHO. ZAMIERZAM KUPIĆ PŁÓG ZAGONOWY NA RESORZE ALBO SPRĘŻYNIE UŻYWANY MOŻE MI POLECISZ JAKĄŚ FIRME I ILE KORPUSÓW NA GLEBY ŚREDNIE I SŁABE. A WCZEŚNIEJ PISAŁEM ZE PALIŁ MI 6 L. NA MTH ALE GDY BYŁO SUCH I TALERZÓWKA PŁYTKO WCHODZIŁA TO MIAŁ LŻEJ I OKOŁO 3 HEKTARÓW NA GODZ. ZROBIŁEM ALE JAK BYŁO PO DOŚĆ DOBRYM DESZCZU TO PRACA BYŁA GŁĘBSZA, SPALANIE OKOŁO 2-3 LITRY WIĘKSZE I WYDAJNOŚC MNIEJSZA. I JESZCZE POWTARZAM NIE WKRĘCAJCIE CIĄGNIKA NA DUŻE OBROTY BO SZKODA PALIWA A ROBOTA TA SAMA. I JESZCZE DODAM ŻE JEZDZE NA PALIWIE SHELLA ( NIE WIELE DROZSZE A JAKOŚĆ LEPRZA)

#23 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 15 sierpień 2006 - 11:11

JD 5720, 5820 Ja robie 110 km +tur 120B 40 4+1 ale to troche zadużo do tej mocy , na drugi rok będe go sprzedawał bo zamierzam obrotówke kupić

#24 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 15 sierpień 2006 - 11:12

JD 5720, 5820 u mnie też mf więcej spali na pusto przy ponad 2000 niż pod obciążeniem przy 1700 obrotów..a co do pługa na sprężynach to kidyś na pokazie widziałem jak koleś orał turem 3 skibowym mtz każdy korpus w swoją stronę patrzył..

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#25 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9685 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 15 sierpień 2006 - 11:18

JD 5720, 5820

I JESZCZE DODAM ŻE JEZDZE NA PALIWIE SHELLA ( NIE WIELE DROZSZE A JAKOŚĆ LEPRZA)

a ja na biedronkowym :)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#26 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 15 sierpień 2006 - 11:21

JD 5720, 5820 Niedaleko mnie kupili niedawno gregoire besson na zabezpieczeniu hydraulicznym 4 skiby ze 40-45 cm szerokie orzą nim zetorem 9540 a orka ładnie wygląda nie wiem ile dali bo nie pytałem a ja śmigam na barszczu i jakość też jest ok a w SDF jak byłem oglądać ciągniki to mówili co sprzedają że nie ma co się bać o pompo wtryski i lać barszcz aby tylko wody w paliwie nie było i OR też można

#27 Share Gożdziu

Gożdziu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 sierpień 2006 - 19:35

JD 5720, 5820 JA MAM 3 CIAGNIKI C-330M, U-4512 I SAME SILWER 110 I KARZDY MAM OD NOWOŚCI. JESTEM TEGO ZDANIA ŻE JAK MNIE STAĆ NA NOWY CIĄGNIK TO TAK SAMO I STAĆ NA DOBRE PALIWO. DO SILWERA KUPUJE PALIWO SHELLA BO JEST NA POMPOWTRYSKIWACZACH I NIE BĘDE LAŁ BADZIEWIA DO NIEGO. A JAKIEGO MASZ TEGO MF-A BO SZFAGIER CHCE TERAZ KUPIĆ I NIE WIE O NICH ZA WIELE. JAK SIE SPISUJE W POLU I JAK JEST Z TRWAŁOŚCIA BO SŁYSZAŁEM ŻE MAJA SŁABE SKRZYNIE I SA DELIKATNE.

#28 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 04 wrzesień 2006 - 20:29

JD 5720, 5820 hej forumowicze i nadszedł dzień kiedy zaczynam żałować że kupiliśmy tego jd 5720, po 70 mtg pompa hydrauliczna zaczęła wyć, jak się rursza orbitrolem. A myślałem że jd to dobra firma... najlepsze jest to że dzwonimy do gościa który nam to sprzedał i mów że serwis przyjedzie dopiero za 5 dni!!! a my potrzebujemy go teraz a nie za 5 dni mało tego już go raz robili wymienili mu zawór bezpieczeństwa przy hydraulice i nigdzie w książce serwisowej nie ma miejsca na takie adnotacje. Masakra. A serwis wygląda tak że przyjeżdża gość każe postawić ciągnik na trawie i go rozbiera nie patrząc czy się olej leje czy nie czy jakaś cześć wypadnie albo się zawieruszy. I żadnego potwierdzenia wymienionych częćci!!! tak brzmi motto JD : "niezawodność naszą siłą" - bzdura!!
CI KTÓRZY ZAMIERZAJĄ KUPIĆ JD Z SERI 5020 RADZE SIĘ ZASTANOWIĆ

#29 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 04 wrzesień 2006 - 20:47

JD 5720, 5820 A gdzie go kupiłeś? Jelonek czy Agromix. Coś nie pasuje jak po takim przebiegu to musi coś być wadliwe fabrycznie. Ja na twoim miejscu zadzwoniłbym jeszcze raz do gośca i zdrowo go zj***ł. Za 5 dni to może przyjechać ale w miedzy czasie niech dadzą w takim razie ciągnik zastępczy. A jak bedzie się migał to dzwoń do centrali JD i koniec.
The Truth Is Out There

#30 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 wrzesień 2006 - 22:23

JD 5720, 5820 Ja swój serwis mogę tylko pochwalić a szczególnie P.Andrzeja który chyba zna cały ciągnik na pamięć :)Jak do tej pory miałem tylko 1 (słownie jeden) przepalony bezpiecznik (ze swojej winy)-no i ten numer z pompą (ale o tym pisałem wcześniej)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 05 wrzesień 2006 - 07:34

JD 5720, 5820 Ja tak mam z autem Renault- jak jade zdenerwowany na serwis to mówią mi : "Renault to pełnia życia" , ale jak się kiedys zdenerwuje . . .

#32 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 05 wrzesień 2006 - 19:41

JD 5720, 5820

hej forumowicze i nadszedł dzień kiedy zaczynam żałować że kupiliśmy tego jd 5720, po 70 mtg pompa hydrauliczna zaczęła wyć, jak się rursza orbitrolem. A myślałem że jd to dobra firma... najlepsze jest to że dzwonimy do gościa który nam to sprzedał i mów że serwis przyjedzie dopiero za 5 dni!!! a my potrzebujemy go teraz a nie za 5 dni mało tego już go raz robili wymienili mu zawór bezpieczeństwa przy hydraulice i nigdzie w książce serwisowej nie ma miejsca na takie adnotacje. Masakra. A serwis wygląda tak że przyjeżdża gość każe postawić ciągnik na trawie i go rozbiera nie patrząc czy się olej leje czy nie czy jakaś cześć wypadnie albo się zawieruszy. I żadnego potwierdzenia wymienionych częćci!!! tak brzmi motto JD : "niezawodność naszą siłą" - bzdura!!
CI KTÓRZY ZAMIERZAJĄ KUPIĆ JD Z SERI 5020 RADZE SIĘ ZASTANOWIĆ

wiesz wg mnie obecnie robione traktory są na sztuke nie to co kiedzyś tyczy się to nie tylko ursusa , zetora ale i zachodnich marek

#33 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 wrzesień 2006 - 20:08

JD 5720, 5820 Byłem przedwczoraj w Szepietowie i chcąc nie chcąc musiałem obejrzeć to co było (syn musiał usiąść w każdym ciągniku :)-i naprawdę doszedłem do wniosku,że jeżeli są jeszcze jakieś w miarę przyzwoite ciągniki to tylko Fendt i JD-nie wiem jak szanowni forumowicze ale ja zwracam uwagę nie na to ,że np ciągnik ma super design ale na to z CZEGO i JAK jest wykonany a np MF miał w środku takie badziewne,niedopasowane plastiki,niezbyt wygodne schodki o NH nawet nie wspomnę-jakieś machające się wajchy-już sobie wyobrażam jak jedzie się po polu i szuka dźwigni zmiany biegów bo wychyla się o pół metra w obie strony :).Żeby nie być stronniczym -również Fendt 309 pod względem wykończenia pozostawiał co nieco do życzenia-pod względem ergonomii-sporo.Zdecydowanie najlepiej pod względem jakości prezentował się Vario 412 a z dwóch JD -5820 i 6620 SE ciut lepiej w kabinie prezentował się mniejszy.A dlaczego piszę o tym ?-mój stary poczciwy 7211 był solidnie wykonany to i chodzi do dziś-po wielu C-360 z tego rocznika nie ma nawet śladu a w najlepszym wypadku są już po paru remontach.Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.Każda krytyka mile widziana :)

#34 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 05 wrzesień 2006 - 20:28

JD 5720, 5820 popieram Jaro!!! ja mam jeszcze c-330 z 74 i ma przebieg ok 8000 mtg i miał tylko głowice szlifowaną z powodu oczywiście przebiegu i chodzi jak pszczółka. Jeśli chodzi o JD którego mam to wykończenie daje dużo do życzenia. Powiem Wam tak: to są ciągniki robione dla polaka i poprostu samo wykonanie i materiały są słabszej jakości tak mi powiedział ktoś kto wie jak się robi taki sprzęt w Niemczech (importer maszyn). Pod koniec ubiegłego roku kupiłem w Niemczech MF-a 100KM i jest lepiej zrobiony niż ten JD którego mam... największą tragedią jest jak trafisz na ciągnik zrobiony w poniedziałek (mam nadzieję że wiecie o co chodzi;):p)

#35 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 wrzesień 2006 - 20:47

JD 5720, 5820 Wiemy-Montagsauto,Montagsfahrzeug-mnie w JD na początku wkurzało parę spawów -schowanych pod wykładziną,i silikonowe fugi w tylnej części kabiny ale mi przeszło jak pooglądałem parę innych ciągników-oprócz tych dwóch rzeczy reszta jest ok-a ja naprawdę niezgorzej się na tym znam (oczywiście mogłoby być jeszcze lepiej)-ale nic nie piszczy ,nic się nie buja i nie skrzypi,nie mam przecieków,po regulacji pompy zużycie paliwa znacznie spadło.Nie sądzę aby w Mannheim znajdowała się jakaś oddzielna linia montażowa dla krajów Trzeciego Świata :).Zresztą zawsze mogę się spytać zachodnich kolegów po fachu.Z tego co gdzieś wyczytałem to JD uważa Polskę za najbardziej obiecujący rynek i starają się zapewne tym rynkiem zawładnąć-stąd zapewne nieco niższa cena .Zresztą np przyczepa z Pronaru kosztuje w Austrii mniej niż u nas (130 km odległości)

#36 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 05 wrzesień 2006 - 22:24

JD 5720, 5820 A ja te JD to łe!! zdala!!! miłej pracy nimi a ja i tak wybiore cos innego zaryzykuje i kupie NH
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#37 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 wrzesień 2006 - 06:26

JD 5720, 5820 jaką regulację zrobiłeś i przy jakim ciągniku??

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#38 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 wrzesień 2006 - 06:37

JD 5720, 5820 Regulację pompy wtryskowej (w serwisie Stanadyne) bo palił jak głupi-podobno fabrycnie była nastawiona zbyt duża dawka -prawdopodobnie miałem 100 konny ciągnik :)
@Luk-jakiego NH chcesz kupić ?Ja pisałem wcześniej o serii TL-A i TDD te większe są lepsze-a swoje zdanie podtrzymuję są takie jakieś "plastikowe" a ergonomia to obce dla nich słowo-zdaje się,że Case jest dużo lepiej wykończony a to przecież to samo jest (JXU i JX)

#39 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 06 wrzesień 2006 - 06:48

JD 5720, 5820 a było widać tą moc?czy tylko tyle że spalił dużo??i tak samo po regulacji,różnica jest tylko w spalaniu czy coś jeszcze??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 wrzesień 2006 - 07:23

JD 5720, 5820 Szczerze mówiąc to był troszkę szybszy (kwestia obrotów ?) i to właściwie wszystko -no i troszeczkę mniej spadał z obrotów (ale on i tak mało spada)-ale paliwo to chlał a dymku nie było widać -teraz też nie -nawet przy dobijaniu belarką