Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla niosek na jaja.

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PatrykChmarzynski

PatrykChmarzynski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 wrzesień 2015 - 12:28

Hodowla niosek na jaja.

Witam. Jestem młodym człowiekiem, rozpoczynającym przygodę z hodowaniem kur, o czym marzyłem od zawsze. Słyszałem, że na tym forum dowiem się mnóstwo rzeczy związanych z rozpoczęciem własnej hodowli. I tu mam kilka waznych pytań. Prosiłbym was o szczere i zrozumiałe odpowiedzi, tak aby każdy mógł później przejrzeć sobie ten temat i nie tworzyć nastepnych. Poniżej zadam najwaznejsze według mnie pytania tj.

1. Czy na postawienie budynku na 200 kur na własnej działce potrzebuję specjalnych zezwoleń?

2. Czy 1m^2 na 5 kur to wystarczająca ilość miejsca?

3. Czym i kiedy najlepiej karmić moje kochane ptactwo, aby wydajnosć w przeliczeniu na jaja była najwyższa?

3a. Jakie są ceny poszczególnych zbóż, koncentratów oraz witamin?

3b. Jakie porporcje w karmieniu powinienem stosować? (głównie gramatura na 10 kur)

4. Ile kosztuje jajko, jezeli chciałbym odsprzedać do sklepów?

Papiery i inne sprawy związane z KRUS-em (posiadam 1,2Ha ziemi) wiem jak porządnie ogarnąć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla niosek na jaja. Dzisiaj, 14:23
  •  

#2 Share KajtekDiego

KajtekDiego

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 25 wrzesień 2015 - 20:31

Hodowla niosek na jaja.

Wydaje mi się że pozwolenie nie będzie uzależnione od ilości kur a od wymiarów budynku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 25 wrzesień 2015 - 21:44

Hodowla niosek na jaja. <p>1 - to sprawa pozwoleń budowlanych uzależnionych od rodzaju i wymiar&oacute;w budynku Do 35 mkw można wybudować bez pozwolenia a na zgłoszenie budynek gospodarczy To czy w budynku gospodarczym możesz trzymać kury ustal w urzędzie kt&oacute;ry wydaje pozwolenia budowlane na wypadek gdyby ktoś życzliwy w przyszłości by miał na ciebie donieść</p>
<p>2 - tak</p>
<p>3 - kup/wypożycz sobie jakiś poradnik - tam znajdziesz fachowe info</p>
<p>3a - ceny ciągle się zmieniają - pszenica około 640 zł, &nbsp;pszenżyto - 560 zł , koncentrat de heus 10% - 65 zł/25 kg, kreda pastewna - 15zł/30kg, polfamix 1 kg- 15 zł</p>
<p>3b -&nbsp;kup/wypożycz sobie jakiś poradnik - tam znajdziesz fachowe info</p>
<p>4 - aby sprzedać do sklepu musisz chyba mieć pieczątkę na jajku , jak znajdziesz sam klient&oacute;w indywidualnych to nie musisz mieć pieczątki (do 300 kur), powyżej 80 kur powinieneś odprowadzić podatek ryczałtowy do US (sprawa nie do wytropienia chyba że ktoś życzliwy i zorientowany komuś to zgłosi, aczkolwiek US musiałby jakoś udowodnić że te 200 kur to wszystkie twoje a nie 80 twoje, 80 sąsiada &nbsp;a 40 kochanki) Ja sprzedaję jajka po 30gr malutkie od młodych kur, 50 gr średnie a 70 gr duże&nbsp;</p>
<p>Radze aby nie brać kur/kurczak&oacute;w kt&oacute;re osiągną wiek 16 tyg na jesień tylko na wiosnę bo na starcie masz op&oacute;źnione wejście w nieśność a potem obniżenie nieśności z powodu zimy i kr&oacute;tszego dnia i niskich temperatur</p>