malmax

Zestaw Uprawowo siewny 4m jaki wybrac? Ciągnik 145km

Polecane posty

malmax    0

Witam pracuje nad tym aby na niektórych uprawach przejść z orki na  uprawę konserwującą. Pracuję talerzówką Souchu Pinet 4m, świetnie robi robotę, jednak brak jej wału z tyłu i od razu po takim urządzeniu nie da się wjechać z siewnikiem.

 

Stoję nad wyborem jakiegoś zestawu uprawowo siewnego myślę nad talerzówką 4m wraz z wałem packera i hydropakiem aby w drugim przejeździe moc już siać. I tu moje pytania co bardziej polecacie taką talerzówkę:

http://otomoto.pl/oferta/grano-system-shark-nie-agromasz-ID15HKca.html

Czy zestaw na łapach oczywiście 4m

http://olx.pl/oferta/agregaty-uprawowo-siewne-bomet-2-5-4-0m-raty0-CID757-IDaEV0Z.html#6a7144aa40

 

Ten drugi zapewne lepiej przygotuję zaorane pole ale czy poradzi sobie dobrze w uprawie bez orkowej czy nie zacznie sie zapychać przy polu wyłącznie po talerzówce, ziemie są w przewadze lekkie w uprawie.

 

A może macie inne doświadczenia własne, możne wybrać talerzówkę z wałem oponowym bądź inne podpowiedzi, będę wdzięczny. Ciągnik jaki będzie to ciągać to Case 145 km 6t z turbo waga 6500 kg.

Przeważające prace dla tego zestawu to siew pszenicy, możliwe ze rzepaku do tego na wiosnę soi i przygotowywanie pola pod uprawy zielarskie.

 

post-31954-0-95855300-1443172752_thumb.jpg

post-31954-0-94343500-1443172768_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

Tylko ten z talerzami wchodzi w grę. Nie ma szans uprawić tym "zielonym" bo jak przypuszczasz obędzie się zapychał. Poszukaj maszyny z nabudowanym siernikiem aby uzyskać lepszy docisk i lepiej uprawić ziemie. w naszej okolicy właśnie przechodzą na bezorkowę. Niektórzy głęboszują i siewnik z broną aktywną. Niektórzy agregat talerzowy+koło gumowe i siewnik bez orki na "zRandapowane" pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Tyle że talerzówka robi na 8 cm i może jest dobra na uprawę bez orkowa ale zwykły agregat robi na 15 cm.

Ale ten bomet niestety właśnie będzie się zapychał trzeba było by pomyśleć o aktywnym albo coś w deseń marsa.

Edytowano przez jonkszi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malmax    0

Mamy jeden aktywny agregat i on jest bardzo wolny w pracy. Plusem jest to ze wjeżdżamy w jednym przejeździe w orane pole i od razu siejemy z wałem packera ale bardzo powoli to idzie i do tego koszta na paliwo są sporo wyższe jak przy innych zestawach. tak ze chcemy od tego odchodzić.

 

Myślę właśnie o takim zestawie na talerzach np. 56 cm  lub 600 jaki lepszy? Jaki wał byście polecili bo packer jest super jeśli chodzi o przygotowanie siewu i to będzie w sumie jego główne zadanie chyba ze wał oponowy, na pewno mniej popularny ale możne ma swoich zwolenników? Chętnie poznał bym opinie od kogoś co praktykował taki zestaw i jak również czy uważa ze idzie tym siać z prędkością około 10km/h? czy nic nie będzie się zapychać itp.

 

Ja mam do tego siewnik Nodeta 4m i chciałbym go podpiąć do tego zestawu wiec nadbudowany odpada do tego nie raz będzie ten zestaw używany do przygotowywania pola pod zioła a tam już nie wszystko sieje się mechanicznym siewnikiem wiec albo go wtedy trzeba ściągać, albo niepotrzebnie ciągać po polu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

Z tego co widzę to praca agregatem aktywnym jest wolniejsza i enerochłonna(paliwo), ale ładniejszy efekt. Osobiście siejąc agregatem biernym, w którym mam wał strunowy, dwa rzędy rap i wał strunowy(lekkie ziemie) + siewnik poznaniak na hydropaku to Ursus 1224 lata z tym po polu na 2 szosowiej jak wariat i szybko idzie robota. Jednak zawsze przed siewem bronujemy pole. Na glebach ciężkich jak rędzina taki agregat sobie słabo radzi(mała masa agregatu powoduje, że skacze po bryłach. Pole bronuje dwukrotnie(wzdłóż i w poprzek) i dopiero sieję. Czasami unosze siewnik nad agregat to po przejeździe na pusto nawet bryłka nie zostanie... Proponuję przed siewem broną aktywną zabronować pole co pozwoli szybciej jeździć ageregatem.  Osobiście zamieniłbym ściernikowca na talerzowy agregat, ale z hydropakiem bo z nabudowanym siewnikiem na wilgotnej ziemi trochę pcha ziemię przed wałem packera go obkleja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Taki  ciągnik  da  radę  z  4  metrowym  agregatem  talerzowym-  sprzęgniętym  z  siewnikiem??


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Cieżko bd raczej. 130km i 3m w takiej kombinacji jest optymalnie. 

 

@malmax 10km/h aktywna broną spokojnie idzie robić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malmax    0

Dziękują za żywą rozmowę. jak samą ciąganą talerzówkę daje rade obsługiwać bez większego problemu to myślę ze dodatkowo z siewnikiem nie powinno być dużo większego obciążenia podkreślam ze talerzówka której obecnie używam wazy 2600kg a ta to będzie w tym zestawie uprawowym raczej lżejsza możne łączna waga z siewnikiem dopiero osiągnie taki pułap.

Fajnie jeśli dzięki takiemu zestawowi wyszło by coś na wzór Vaderstad Rapid S lub Vitasemu. Coś uniwersalnego do początków uprawy bez orkowej w przyzwoitych pieniążkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Z  siewnikiem  nie  powinno  być  dużo   większego obciążenia?   a  co  siewnik  sam  będzie  jeździł? 

siewnik  4 m  potrzebuje  trochę  koni  ,  c 360  raczej  miałby  za  ciężko ... 

Przyjmijmy jednak   ze  50  koni  żeby  ciągnąć  siewnik  i niecałe 95   na  4  m  talerzówkę ?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malmax    0

U mnie podwozie na kołach już jest. W sumie widziałem gdzieś same wały packera 4m to można by mu na tył dać jeszcze. Bo w obecnej konfiguracji talerzówka świetnie kroi, przewraca ziemie ale przygotowywać teren pod siew nie da rady nią, ponieważ pole jest mocno nierówne. Brakuje wału i stad myśl aby coś nowego zakupić tylko właśnie co?

 

Wcześniej chodził mi po głowie BBG kompactor 4m ale to długie na ramie ciąganej strasznie nieobrotna maszyna szczególnie na mniejszych kawałkach gdzie wjedzie się na 10 h i więcej to ok ale na małych już nie bardzo...

 

To moja obecna talerzówka 4m zdjęcie poglądowe z sieci aby pokazać jak wygląda rozłożona

post-31954-0-41250100-1443259608.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj