Skocz do zawartości

Zdjęcie

blokowanie się beli - ps 1221 - farma II

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jumper32

Jumper32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 10:23

Mam problem ponieważ przy sianie lubi mi stawać bela w komorze i musze przez to robić bele z mniejszym zgniotem. Jaka może być przyczyna? z tego co zauważyłem to blokuje się na dole miedzy dwoma wałkami, tam gdzie jest listwa i niewiem czy jej nie wyciąć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
blokowanie się beli - ps 1221 - farma II Dzisiaj, 16:34
  •  

#2 Share ZYLA

ZYLA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 07:57

blokowanie się beli - ps 1221 - farma II Jeśli masz dobijacz to sprawdź cz obraca się ten wałek. Wtedy jednak by Ci jedynie belę strzępiło. Ja bym raczej stawiał na to że zatrzymuje Ci się łańcuch w komorze, a wałki nadal się kręcą. Przyczyny wtedy na ogół są dwie. Albo sprzęgło przeskakuje, albo główny łańcuch z prawej strony przeskakuje na trybach.
Może to być też nieobracajacy się drugi dolny wałek (ten z tyłu). Mialem przypadek że była ukrecona półoś tego walka i pod obciążeniem się nie obracał.

Edytowany przez ZYLA, 28 wrzesień 2015 - 08:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share toof

toof

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 20:19

Witam

A nie masz kolego przepadkiem nowej tej prasy, albo jeszcze z lakierem w komorze? Jak tak to cierpliwości aż się trochę nie wytrze. a puki co musisz po prostu bardziej rozkręcić belę, czyli dodać trochę gazu przy wypuszczaniu. Jak się szybciej obraca to nie powinna się zatrzymywać.

Nie wiem czym owijasz, ale może być i tak, że nie zawsze formuje ci się cylindryczna bela tylko czasem w kształcie ,,klepsydry". Po owinięciu wygląda dobrze, ale zbyt zbite boki beli naciskają na boczne ściany i stąd problem. Jednak najpierw zacznij od zwiększenia obrotów przy wyładunku - pozdrawiam