wojtek12345

Byczki od A do Z ?

Polecane posty

wojtek12345    15

Witam, mam nadzieje, ze spotkam tutaj wielu hodowcow bydla, poniewaz dopiero zaczynam prowadzenie gospodarstwa i mam kilka pytan :)
1. Czy jezeli kupie co 2 miesiace 1szt byczka, bedzie mi sie to oplacac ?
2.na ile wystarczy mi 1 bela sianokiszonki przy 3 szt byczkow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Przy 3 sztukach bela sianokiszonki będzie na 3 dni bo reszta ci zgnije zimą zależnie od temperatury jak będzie już -5 to skarmisz raczej całą przy umiejetnym rozbieraniu balika oczywiście przy dorosłym bydle powyżej 400kg bo do trzech sztuk 200-300 kg to na dwa tyg nawet by strarczył (na 99% zgnije )

Także jak dla paru sztuk to radzę sianko jakiś kartofelek ew kukurydzy zasiać na kiszonkę Ps tylko wąski i długi kopiec 50m to jest optimum aby się nie psuła przy calorocznym skarmianiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Jakoś u mnie sianokiszonka nie gnije wcale a schodzi 1 balot 120x120 na 7 dni, raz mi sie zdażył cały zgniły ale folia pękła, teraz wszystkie spasione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Jak w miarę podsuszony to 7 dni spokojnie można trzymać. Dla 8-10 cielaków przez całą zimę starcza mi jeden na tydzień. Nie wiem jak zbijacie, że po 3 dniach wam zgnije. Ostatnio trafiła się belka z pękniętą folią po całej wysokości, pewnie pękła przy zrzucaniu z owijarki, po 3 miesiacach było do odrzucenia jakieś 10cm wgłąb z połowy obwodu reszta ok.
Kiedyś słyszałem o doświadczeniu w USA, gdzie porobili bardzo zabite belki i zostawili je bez owijania. Po 6 tygodniach kiszenia do odrzucenia była tylko wierzchnia warstwa 3 cm a reszta ponoć normalnie zakiszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Heh możesz kolego gadać co chcesz przy temp 20 st balik po 3 dniach jest zagrzany i plesnieje rozwijają się różne grzybki itp...po 7 dniach to już powinien być pod nogami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

U was jakieś strasznie słabe te sianokiszonki, przecież otwierałem 1 szt. co sobote i nigdzie w żaden dzień nie było śladu jakiego kolwiek gnicia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek12345    15

no tez mi sie wydaje, ze nie powinny gnic, gadalem ze znajomym co ma kilka sztuk i tez mowil ze nie gnije.. a jak jest z oplacalnoscia ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

Heh możesz kolego gadać co chcesz przy temp 20 st balik po 3 dniach jest zagrzany i plesnieje rozwijają się różne grzybki itp...po 7 dniach to już powinien być pod nogami...

 

to czym ty kolego robisz te bele że tak szybko się psują? ja też skarmiam ok. tygodnia jedenną bele, czasami dłużej i pod koniec zdarza się że zaczyna się grzać ale nie gnije.


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Nwm słabo raczej nie jest zbita może jak obskubujesz go wokoło to dłużej wytrzymuje ale to nie jest robota...

Ps ja rozwalam balika na pół cyklopem i do wozu reszta leży przy qq na drugi dzień...

Pozatym 3 szt byczkow? Kolego ja mam 50 szt i bal jest na dwa mieszania + do tego kukurydza +srut

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ja widzę to tak małym latem zielonke lub siano a sianokiszonke zrób sobie na zimę bo latem pół ci odpadnie chyba że będziesz dawał zagrzane...lub suszyl;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek12345    15

panowie mam jeszcze pytanie dotyczace wygrodzen.. chcialbym ttzymac te byki na uwiezi.. czy te wygrodzenia ktore mozna kupic na allegro sa dobre ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj