Skocz do zawartości

Zdjęcie

szarpie, strzela naped 3085

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share matmixmix

matmixmix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 21:29

witam. przy hamowaniu kiedy wlaczy sie  przedni naped i puszczeniu hamulca gdy chce ponownie ruszyc to strasznie strzela przedni naped. tak jak by sie zablokowal i nie chcial puscic. co jest nie tak? jak juz strzeli i pusci to jest normalnie az do ponownego hamowania przy ktorym wlaczy sie naped. moze ktos juz przerabial? strasznie mnie to denerwuje i boje sie zeby cos sie nie posypalo. moze da sie wylaczyc jakos te hamowanie napedem?

Edytowany przez matmixmix, 22 wrzesień 2015 - 21:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
szarpie, strzela naped 3085 Dzisiaj, 05:36
  •  

#2 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 21:44

Nie testowałem, ale możesz po prostu odłaczyć kable przy pedale hamulca... wiem że biały idzie to autotronica tylko czy wtedy będą światła stop to nie wiem... Z drugiej strony jak to odłączysz to w ogóle napędu nie wyłączysz.... (jakiś dodatkowy włącznik trzeba by zastosować). Ale dla świetego spokoju lepiej szukaj przyczyny tego strzelania... obstawiam, że mielą Ci sie tryba w któreś zwolnicy albo krzyżaki sie rozleciały

Edytowany przez lukbold, 23 wrzesień 2015 - 08:13.

#3 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 23 wrzesień 2015 - 21:00

Strzela również podczas ciężkiej pracy przy włączonym 4x4?

#4 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 24 wrzesień 2015 - 18:36

sprawdź stan tulejek łączących wał pod ciągnikiem, jedna przy skrzyni druga przy moście przednim

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kamillo96

kamillo96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 20:46

u mnie tez tak strzela i tak musi byc bo naped sie rosłancza i puszczaja tarczki od napędu sprawdz jeszcze tak jedz i włącz napęd powinien się włoczyć bez zadnego szarpania a gdy wyłaczasz też jadąc powinno byc takie małe tąpnięcie tak powinno być bo tarczki się rozłąnczają

#6 Share matmixmix

matmixmix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 28 październik 2015 - 19:33

u mnie tez tak strzela i tak musi byc bo naped sie rosłancza i puszczaja tarczki od napędu sprawdz jeszcze tak jedz i włącz napęd powinien się włoczyć bez zadnego szarpania a gdy wyłaczasz też jadąc powinno byc takie małe tąpnięcie tak powinno być bo tarczki się rozłąnczają

nic tak nie musi byc i nie powinno tak byc!. u mnie wybita jest os, trzeba ja wytulejowac. ma luzy co powoduje ze sie przekreca i nie chodzi centrycznie do walu napedowego. gdyby pomysleli i zrobili to na krzyzakach a nie na sztywno tymi lacznikami, takiego problemu by nikt nie mial. dlatego ten naped tak szczela przy hamowaniu i ruszaniu ,bo sie klinuje na tym laczniku. do tego wyrabia walek ataku. dziwne ze nikt o tym nie napisal nawet. bo to urok tej seri i kazdy predzej czy pozniej bedzie to przerabial u siebie. wiec radze sprawdzic i pilnowac luzow na osi.   

#7 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 28 październik 2015 - 19:52

gdzieś czytałem o tuningu tego wału właśnie przez założenie krzyżaków. byłoby rozwiązanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share kamillo96

kamillo96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 29 październik 2015 - 20:27