PawlomekZ-et

Żyto - Visello, Tur, Amber . Plon i agrotechnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PawlomekZ-et    21

Witam . W tym roku zasiałem Żyto - Visello, Tur, Amber . Miał ktoś ? może jakieś porady co do uprawy ?  Jak sypało i przy jakim nawożeniu i ochronie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Ja miałem dankowskie amber z danko.Ladnie dosc sypało bo około 6t z h na ziemi nie najlepszej.Nawoziłem standardowo pod siew i na wiosne 2 razy .Nawozy jakie siałem to jedynie polifoska saletra i saletrzak . Ogólnie ładne ziarno na tą susze .Mogę polecic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Mialem Visello w tym roku siane drugi rok po centrali .Wiem ze to hybryda i nie powinno sie tak robic nawet niektorzy twierdza ze nic nie urosnie ale to nie prawda. Siane bylo 5 wrzesnia (lubelskie) jakies 140 kg na hektar po poplonie (gorczyca) Pod korzen nic nie dawalem bo stanowisko bylo dobre a siane na bardzo slabej ziemi miejscami jak sie orze wylazi zolty piasek wiec szkoda sypac .Ladnie powschodzilo i sie rokrzewilo.Na wiosne saletra 150 kg od dwulisciennych jeden zabieg i tyle.Na kawalku niecale 1.5 ha 4 tonowa z zakladkami przyczepa.Jak na ten piach to i tak super.Teraz nie sialem bo zyto zostaje (gdzes troche)w kombajnie i potem rosnie w pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawlomekZ-et    21

dzięki wszystkim za pochwalenie się swoją wiedzą :D ja miałem rok temu Visello i też jestem zadowolony na piachu v i VI klasy dało przy nawożeniu 150 kg saletrzaku i stanowisko po seradeli  4,5 tony / ha zero oprysków i tego typu historii :D w tym roku zasiałem dla porównania 1 ha Tur na IV klasie , 2,5 ha visello na IV klasie i jescze prawie 2 ha danko amber na V iVI  :D pod korzeń 100 kg polifoski 4, mam zamiar to prysnąć na jesieni glean od chwastów :Di jeszcze nie wiem ile dać azotu na wiosne tak żeby mi  nie wyległo, jaka waszym zadniem dawka  jest bezpieczna  ?  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
    • Przez KamilMaj
      Sprzedam pszenżyto 2 siew po kwalifikacie ładne ziarno oraz żyto Lokalizacja Świętokrzyskie, Kielecki, Raków
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj