Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajn zbożowy FENDT 6275L

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Karolina_Dz

Karolina_Dz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 09:38

Mam uprzejme pytanie.

Mam do sprzedania kombajn zbożowy FENDT 6275L z 2012 r. stan dobry, kompletny. Jednak oferty kupna jakie dostaję znacznie odbiegają od wyceny rzeczoznawcy.

Zastanawia mnie w czym może tkwić problem?

Będę Państwu wdzięczna za opinie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajn zbożowy FENDT 6275L Dzisiaj, 01:57
  •  

#2 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 10:14

Za 10 lat go sprzedaż, lub teraz za cenę 10 letniego. Nie ma powodu kupować na dzień dzisiejszy kombajnu 3 letniego, skoro można odrobinę dołożyć i dostać nowy z gwarancją.

Teraz jedyna opcja o ile kombajn nie ma jakieś wady sprzedaż znajomym po cenie trochę mniejszej niż ten rzeczoznawca wycenił. Tak aby oni byli zadowoleni że tanio kupili dobry kombajn i ty że w końcu odzyskałeś większą część gotówki.

Tylko gdzie znaleźć takich znajomych..?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 13:23

Druga sprawa to dotacje z ue. Wielu woli kopic nowy od dealera i dostać zwrot jakiejś części wydatku. W niektórych programach można niby kopic używane d 5 lat. Ale ludzie nie bardzo chcą się w  to bawić. Wolą kopic nowy. Zwłaszcza, że przy zwrocie połowy ceny muszą nie wiele dołożyć do twojej ceny.

Wyjścia są dwa. Albo sprzedać go po cenie jaka oferują. Ale tu radził bym poczekać do przełomu roku. Ludzie pobiorą dopłaty i będzie więcej potencjalnych kupców z kasą. Albo trzymać 10 czy więcej lat. Żeby jakaś tam cześć wydatku się zwróciła.

Dodaj odpowiedź