Skocz do zawartości

Zdjęcie

Małe Gospodarstwo na półwyspie i jezioro 50m od domu

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Supplisek

Supplisek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Pszczelarstwo

Napisany 22 wrzesień 2015 - 08:07

Witam wszystkich!

Jestem w takiej sytuacji, że w ramach niestety podziału gospodarstwa będę posiadaczem półwyspu na którym znajdują się budynki:

Dom mieszkalny o powierzchni użytkowej około 250m2

Obora z nowymi 4 boxami dla koni o powierzchni całkowitej 300+m2

Stodoła 300m2

Garaż na 4 pojazdy wolnostojacy szeregowo

Gospodarstwo znajduje się bardzo blisko jeziora ze strefą ciszy od domu jest raptem 50m z każdej strony, okolica cicha i spokojna

dodatkowo mam 5 ha ziemi, łąki.

Pytanie do was, jakie pomysły na rozwój tego czy można się utrzymać? bo skoro za 1200zł ludzie potrafią to myślę że i z tego się da :)

Moje pomysły są takie:

- prowadzenie agroturystyki, wynajem pokoi na piętrze (4 pokoje) (jest tam aneks kuchennny, wc i prysznic)

- wypożyczanie kajaków, łódek

- jedna lub dwie kobyły do jazdy dla gości ale też i zawsze ten źrebaczek z czasem się pojawi

- uprawa.... to trudne... czego tak naprawdę można się podjąć z zyskiem jakimś? mieszkam na mazurach, ziemia to V i VI klasa torfowisko takie

- mam maszyny typu Ursus c360-3p z turem, pług 3 skibowy, brony, kultywator, rozrzutnik obornika, przyczepa, wóz asenizacyjny, prasa kostkująca, kosiarka rotacyjna, zgrabiarka.

- Hodowla kaczek i gęsi, kur niosek (znajomy sprzedaje kaczki z ubiciem, oskubaniem i wypatroszeniem po 100zł/szt ale to nie w mojej okolicy tylko 100km dalej)

- mam na oku za 400zł sanie konne takie stylowe jak za dawnych lat do remontu ( na zimę jak znalazł)

Jestem po liceum ogólnokształcącym i kończę zaocznie bezpieczeństwo wewnętrzne na uniwersytecie i czy w szkole policealnej wybór kierunku technik rolnik będzie uwzględnione podczas składania wniosku na młodego rolnika w przyszłym roku? te 100tyś czy ile tam to był by potężny zastrzyk gotówki dla mnie na podniesienie klasy maszyn.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Małe Gospodarstwo na półwyspie i jezioro 50m od domu Dzisiaj, 15:17
  •  

#2 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 08:23

"Moje pomysły są takie:

- prowadzenie agroturystyki, wynajem pokoi na piętrze (4 pokoje) (jest tam aneks kuchennny, wc i prysznic)

- wypożyczanie kajaków, łódek

- jedna lub dwie kobyły do jazdy dla gości ale też i zawsze ten źrebaczek z czasem się pojawi

- mam na oku za 400zł sanie konne takie stylowe jak za dawnych lat do remontu ( na zimę jak znalazł)"

Do tego pare kaczek i kurek aby "turyści"  mieli na co dodatkowo popatrzeć.

daruj sobie uprawe itd. Agroturystyka u Ciebie bedzie idealna warunki wymarzone a tak poza tematem jakbyś TY albo rodzice chcieli to sprzedać jaka CENA :D

#3 Share Supplisek

Supplisek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Pszczelarstwo

Napisany 22 wrzesień 2015 - 08:28

Sprzedaż odpada pradziadek wybudował dom, dziadek oborę i sotodołę a tata rozbudował dom i garaże :)

A powiedzmy uprawa jakichś źiół i warzyw, dla gości i na sprzedaż na giełdzie czy coś :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share zyzio405

zyzio405

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 10:08

Małe Gospodarstwo na półwyspie i jezioro 50m od domu skup sie na turystach tak jak pisali oprucz koni jeszcze jakas lame owce kozy jakis qady paintball takie rzeczy nie pchaj sie w produkcje czy to drobiu czy czegos tam jedna czy dwie krowy na mleko ogrodek z wazywami jakies przetwory ogórki kapusta takie tam pierdoly wszystko ekologiczne w dodatku cisza spokuj mozna na koniu pojezdzic krowe wydoic na kajaku poplywac poprostu odpoczac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share czmochu97

czmochu97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 11:45

Małe Gospodarstwo na półwyspie i jezioro 50m od domu zrób coś na tych 5 ha. wykorzystaj to jest kawałek pola, więc można co nie co zrobić

#6 Share ukaszPrzyby

ukaszPrzyby

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 13:14

Małe Gospodarstwo na półwyspie i jezioro 50m od domu Jakby dobrze pokombinować to tym kawałkiem pola mógłby wykarmic te parę zwierzątek bez większego odkładania, wtedy na wyrobach coś by dorobił a z turystów prawie całą kasę mógłby brać do kieszeni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 22 wrzesień 2015 - 20:23

bierz się za agroturystykę ;) a na 5ha ziemi zrób 3-4ha łaki i 1-2ha zbórza. uchodujesz na tym jakieś 8 byków