Skocz do zawartości

Zdjęcie

oszustwo po wbc SOKOLOW!!!

59 odpowiedzi na ten temat

#41 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 12:40

oszustwo po wbc SOKOLOW!!! Cwane zakłady mięsne wykorzystały dopłaty do bydła i niejeden pewnie poleciał po łatwą i szybką kasę miało być kolorowo a tu się okazało że nie jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
oszustwo po wbc SOKOLOW!!! Dzisiaj, 12:58
  •  

#42 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 18:24

oszustwo po wbc SOKOLOW!!! To ja moze przedstawie swoja historie jest poczesci zwiazana z sokolowem. Otoz ns wiosne tego roku sprzedawalem 3 sztuki. Akurat moj znajomy pomagal chwilowo swojemu znajomemu ktory prowadzi skup bydla wiec postanowilem mu sprzedac choc ten moj znajomy kazal mi na niego uwazac. Przyszedl dzien sprzedazy kupiec przyjechal razem z moim znajomym po bydlo. Na poczatku nie moglismy zgodzic sie co do ceny na wage zywa wtedy zaproponowal mi sprzedaz na wbc (oddawal on wlasnie bydlo do sokolowa).Doszlismy do porozumienia co do ceny, byki zwazylismy i po uboju mial przywiezc rozliczenie i sie ze mna rozliczyc . Po tygodniu przywiozl rozliczenie na poczatku nic nie wzbudzilo moich podejrzen az do momentu gdy na rozliczeniu z sokolowa zabraklo nr faktury. Oczywiscie kupiec zaczal krecic ze to z mejla wydrukowal i moze dlatego tak ale orginalu nie chcial przywiezc. Akurat tak sie zdazylo ze mam znajomego w arimr i jak sie pozniej okazalo nie zgadza sie waga ktora podalo sokolowo a co bylo w rozliczeniu od kupca(ktore takze bylo z sokolowa). Sprawa poszla na policje i z sledztwa wyszlo ze kupiec podrobil rozliczenie akurat jutro jest rozprwa w sadzie. No i teraz takie moje przypuszczenia bo niestety nie mam twardych dowodow. Na rozliczeniu z sokolowa jest taka sama kwota jaka zaplacil mi ten kupiec czyli musi sie cos dziac pod stolem. Wedlug mnie na rozliczeniach pisza mniejsza wage niz w rzeczywistysci byla a reszta gdzies znika...

Edytowany przez pit17, 02 listopad 2015 - 20:39.

#43 Share gosciu506

gosciu506

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
Napisany 02 listopad 2015 - 19:41

Ameryki nie odkryłeś tak było jest i bedzie wszyscy żyja z rolnika i wszyscy kantuja rolnika przecież pośrednik też musi zarobic na rolniku

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share gajny

gajny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 20:11

To ja moze przedstawie swoja historie nie jest poczesci zwiazana z sokolowem. Otoz ns wiosne tego roku sprzedawalem 3 sztuki. Akurat moj znajomy pomagal chwilowo swojemu znajomemu ktory prowadzi skup bydla wiec postanowilem mu sprzedac choc ten moj znajomy kazal mi na niego uwazac. Przyszedl dzien sprzedazy kupiec przyjechal razem z moim znajomym po bydlo. Na poczatku nie moglismy zgodzic sie co do ceny na wage zywa wtedy zaproponowal mi sprzedaz na wbc (oddawal on wlasnie bydlo do sokolowa).Doszlismy do porozumienia co do ceny, byki zwazylismy i po uboju mial przywiezc rozliczenie i sie ze mna rozliczyc . Po tygodniu przywiozl rozliczenie na poczatku nic nie wzbudzilo moich podejrzen az do momentu gdy na rozliczeniu z sokolowa zabraklo nr faktury. Oczywiscie kupiec zaczal krecic ze to z mejla wydrukowal i moze dlatego tak ale orginalu nie chcial przywiezc. Akurat tak sie zdazylo ze mam znajomego w arimr i jak sie pozniej okazalo nie zgadza sie waga ktora podalo sokolowo a co bylo w rozliczeniu od kupca(ktore takze bylo z sokolowa). Sprawa poszla na policje i z sledztwa wyszlo ze kupiec podrobil rozliczenie akurat jutro jest rozprwa w sadzie. No i teraz takie moje przypuszczenia bo niestety nie mam twardych dowodow. Na rozliczeniu z sokolowa jest taka sama kwota jaka zaplacil mi ten kupiec czyli musi sie cos dziac pod stolem. Wedlug mnie na rozliczeniach pisza mniejsza wage niz w rzeczywistysci byla a reszta gdzies znika...

co do rozliczeń to faktycznie nie są numerowane przez zakład ( S....w), dostawca je numeruje i odsyła do zakładu. Wagi w agencji mało kiedy będą się zgadzały z wagami z rozliczeń (większość zakładów wpisuje wagi na tzw pałę czyli byczek np waga żywa x załóżmy 53% = waga podana do agencji, często zgłoszenie uboju jest wypełniane w czasie gdy bydło jeszcze po stajni lata)

#45 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 20:49

co do rozliczeń to faktycznie nie są numerowane przez zakład ( S....w), dostawca je numeruje i odsyła do zakładu. Wagi w agencji mało kiedy będą się zgadzały z wagami z rozliczeń (większość zakładów wpisuje wagi na tzw pałę czyli byczek np waga żywa x załóżmy 53% = waga podana do agencji, często zgłoszenie uboju jest wypełniane w czasie gdy bydło jeszcze po stajni lata)

Skad masz takie informacje ?

#46 Share oloolosz

oloolosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 16:52

10-14 lat temu pracowałem w ubojni,płacili na wbc,kiedys mieli kontrole z urzedu i wszyskie sztuki miały zanizone klasy

byk na 50 procent?jałówka oklejona łojem sie lepiej wybije,

specjalnie łój zewnetrzny wycinaja by na mniej sie wybiły,powinno sie tylko wewnetrzny wycinac i przekrwienia-wybroczyny- na karku powstałe podczas upuszczania krwi

Edytowany przez oloolosz, 15 listopad 2015 - 17:08.

#47 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 18:02

I tu Kolega napisał całą prawdę o WBC jak nie masz świętego na zakładzie to nie ryzykuj . Kilku znajomym jak oddawali np. 5 - 6 sztuk potrafiło brakować za jedną tylko numery na fakturach się zgadzał że tyle sztuk poszło . Mam w OSI ten ich certyfikat SFS ale póki co to wolę dać na żywo bo wiem co dostanę .

#48 Share oloolosz

oloolosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 20:38

leszek-często jestem w iławie

#49 Share KarolGo

KarolGo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 20:55

Mnie Sokołów rąbnął na tucznikach na wbc. To było rok temu przed targami w Bednarach. Dobrze że tylko 21szt poszło. Pani Alicja z biura w Robakowie stwierdziła że "była w chłodni i na pewno moje świnki nie miały za życia 120kg" średnia wagi moich tuczników była 94kg gdzie ważyłem te małe które zostały i one miały 100kg. Jednym słowem wszyscy tam od kierowcy który z uszkodzoną wagą przyjechał po biuro to OSZUŚCI!!!!!!! Dodam jeszcze że 2500zł w tyle miałem

Edytowany przez KarolGo, 15 listopad 2015 - 20:57.

#50 Share oloolosz

oloolosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 10:31

karol,żadna babka z biura niue pójdzie do chłodnii,nie wierz w to,jej sie niechce,pozatym jest tak ciasno miedzy tuszami,że sie niewejdzie raczej,wypycha sie od brzegu na rozbiór

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 12:16

Ja ostatnio trochę jeżdziłem po okolicy za cielakami to co się dowiedziałem o tej firmie to głowa boli,najgorszy przypadek jaki słyszałem to taki że facetowi przywieżli 25 sztuk cielaków po 2tys sztuka i 12 mu padło w kilka tygodni, to i tak że ta firma połowę upadków wzięła na siebie.

#52 Share tomeklodzkie

tomeklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wszystko totalnie:)

Napisany 22 listopad 2015 - 12:50

hej co Wam powiem wszystkim co do tych wybic kiedys sprzedalem byka scharoleza po mojej krowie , byl potwor mial Rzekomo 766kg ale lancuch szyjny nie obejmowal mu szyjki nawt na 3 ogniwie, nie mial rogow wiec ojciec zrobil mu kantar na zamowienie... byk byl najlepszy od lat i do tej pory mysle , potem jak widzialem w arim wybil sie na 280kg tuszy i to sa oszustwa ubojni na legalu. drugie  w tym roku sprzedalem nowym klientom bydlo byl taki koscisty chudy hf myslalem ze ma 650kg o on na wadze mial 747kg porównując te dwa byki na tamtym przypuszczam  facet ukradl ze 100kg wagi zywej... to straszne co tu czytam mialem zamiar wziasc na wiosne 15 byczkow ale chyba kupie sobie sam cielaki i dwa miesiace sie pobawie w odpojenie i szczepienia..  przed kolejna sprzedażą bydla waga bedzie stala na podworku...

#53 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 22 listopad 2015 - 14:11

Powiem wam tak o sokołowie. Kolega kupił prosiaki  z dani I podpisał umowe na sprzedaż  tuczników do sokołowa . Cena niby gwarantowana iles tam . Jak odbierali nawet nie mógł zwazyć samochodu z żywcem. Dzwonił na zakład i kategorycznie zabronili kierowcy ważenia. Nie wiem ile szt weszło na skład. Ale za tydzień czy dwa sprzedał do drugiego zakładu tyle samo szt co na sokołów . Wszystkie szt z jednego kolczyka bo kupil ok tysiąca i z tego co mówił to okradli go (Tak to trzeba nazwać) w sokołowie na ponad 30 tyś Po pierwsze na wadze półtusz a drugie na klasyfikacji. 

#54 Share SylwiaGodawska

SylwiaGodawska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 14:23

oszustwo po wbc SOKOLOW!!! Jak ktos cos ma na sokolow prosze w wiadomosci prywatnej podac mi swoj numer telefonu. Robimy sprawe zbiorowa z adwokat Pani Jaworowicz. Sprawa smierdzaca coraz wiecej faktow wychodzi na jaw. Z gory dziekuje Wam Bardzo.

Edytowany przez SylwiaGodawska, 24 listopad 2015 - 14:28.

#55 Share oloolosz

oloolosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 23:26

hej co Wam powiem wszystkim co do tych wybic kiedys sprzedalem byka scharoleza po mojej krowie , byl potwor mial Rzekomo 766kg ale lancuch szyjny nie obejmowal mu szyjki nawt na 3 ogniwie, nie mial rogow wiec ojciec zrobil mu kantar na zamowienie... byk byl najlepszy od lat i do tej pory mysle , potem jak widzialem w arim wybil sie na 280kg tuszy i to sa oszustwa ubojni na legalu. drugie  w tym roku sprzedalem nowym klientom bydlo byl taki koscisty chudy hf myslalem ze ma 650kg o on na wadze mial 747kg porównując te dwa byki na tamtym przypuszczam  facet ukradl ze 100kg wagi zywej... to straszne co tu czytam mialem zamiar wziasc na wiosne 15 byczkow ale chyba kupie sobie sam cielaki i dwa miesiace sie pobawie w odpojenie i szczepienia..  przed kolejna sprzedażą bydla waga bedzie stala na podworku...

do agencji sie wpisuje z tabelki na zakładzie,czyli z doopy

Skad masz takie informacje ?

jest taak,100 procent,info z 1 reki

mysle ze wzieli 150 kg,byk wybija sie minimum na 60 procent razy 766 czyli 450 kg

#56 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 06:05

oszustwo po wbc SOKOLOW!!! Co Ty opowiadasz musza przeciez do agencji podac taka sama ilosc miesa jak na fakturze.

#57 Share oloolosz

oloolosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 21:36

no może teraz tak,ale 11-13 lat temu tak robione było-info sprawdzone od pracownika dużej ubojni a czy to było tyle co na f-rze?raczej nie bo to brali  z takiej tabelki i wpisywali do agencji,ale w tej firmie na wadze raczej nieoszukiwali-napewno nie.ale napewno klasy zaniżali i zamocno łój zcinali

Edytowany przez oloolosz, 16 grudzień 2015 - 21:37.

#58 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 18 grudzień 2015 - 05:57

oszustwo po wbc SOKOLOW!!! Wczesnie pisales ze tak jest teraz ze to bylo tak 13 lat temu wez sie zdecyduj. Nie wiesz a wypisujesz brednie

#59 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 18:13

Udało się może komuś w ostatnim czasie skontaktować z autorką posta?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share antoni69

antoni69

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 20:09

bralem 2 razy cielaki przez sokolow i juz zdazylem sprzedac, u mnie  szczerze mowiac nie bylo problemow choc cena nie zachwycala, ale dobra alternatywa dla tych ktorzy chca zaczac hodowle a nie maja pieniedzy. jesli sie dobrze zabezpieczy i wejdzie w szczegoly to cie nie oszukaja, proste