Skocz do zawartości

Zdjęcie

oszustwo po wbc SOKOLOW!!!

59 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kabus55

kabus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 11:03

Sokołow nie oszukał tylko zgodnie z umowa ORŻNĄŁ tego rolnika bo rozliczył  jak za stare bydło Najlepsza cena jest u nich do 24 mies.Ale jak ktos kupuje odsadki płacac około11 zł lub wiecej za wage żywa (bez skitki)I mysli ze na tym zarobi to chyba cale życie studiował ekonomie i widzial byka tylko w TV albo jest kompletnym idioto!! A ze przy takiej ilosci ustala sie warunki inwidualnie i takie sprawy jak wiek byka powinni byc podctawowa kwestio A tu rolnik nie zadal sobie nawet tyle trudu aby zwazyc samochod z bydlem aby wiedziec ile faktycznie kilogramow sprzedal Zdawalem na sokolow i wiem ze rąbią  jesli wyczuja ze mogą Ale mowiac szczerze to w 2010 roku mogłem byc przy uboju ! 

Jest na agrofoto przynajmniej jeden użytkownik, który kupuje odsadki w tej cenie i jakoś nie narzeka. Napisz w takim razie jakie cielaki najlepiej kupować, takie 50-60 kg za 1200-1400 zł, takie 110-120 kg za 1700- 1800 zł, czy właśnie odsadki za 3000 zł, bo takie właśnie ceny są u mnie jeśli chodzi o mięsne byczki, a może warto trzymać krowy mięsne i mieć własne cielaki. Moim zdaniem zupełnie nieopłacalny jest wariant nr 1, ale chętnie bym poznał opinie innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
oszustwo po wbc SOKOLOW!!! Dzisiaj, 01:35
  •  

#22 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 11:16

Tylko że jak takie odsadki bieżesz z firmy to nie dość że liczą za odsadka to jeszcze procent liczą przez cały okres jaki zwierzę jest u gospodarza ,to gdzie ma być na tym interes dla rolnika.Ktoś się po prostu napala bo ładne sztuki a i pokaże przy okazji jaki z niego gospodarz sąsiadom a póżniej lament że go oszukali a wystarczyło umowę przeczytać ze zrozumieniem i wszystko skalkulować i nie było by niespodzianek.

#23 Share mindel24

mindel24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 16:50

jam mam we wiosce kawalera ma tam 24ha i dawno dawno temu powiedział '' on na złodzieji niebedzie robił'' i przestał chować świnki.co 3 lata kupuje sobie nowy samochód.

a propo ja sprzedaje do sokołowa przez pośrednika i dostaje za hf miedzy 5-6tyś za szt.wiec niejest tragicznie.Niepodpisuje rzadnych umów bo miałem tak ze zbożem......rzadnych umów.......Po okolicy podsłyszałem jak brali takie byczki no to dołozyli do hodowli!ten pan sam sobie jest winien nikt mu noza nieprzystawił. Tylko firmy z tymi umowami same sobie robią reklamę -dziki kapitalizm nastał oj dziki!!!!!po trupach aby kase zrobić

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 17:01

Marijusz i reszta speców od umów,czemu twierdzicie że nie czytał umowy i skąd wiecie co w niej było?

#25 Share Azor07

Azor07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 18:16

Jest na agrofoto przynajmniej jeden użytkownik, który kupuje odsadki w tej cenie i jakoś nie narzeka. Napisz w takim razie jakie cielaki najlepiej kupować, takie 50-60 kg za 1200-1400 zł, takie 110-120 kg za 1700- 1800 zł, czy właśnie odsadki za 3000 zł, bo takie właśnie ceny są u mnie jeśli chodzi o mięsne byczki, a może warto trzymać krowy mięsne i mieć własne cielaki. Moim zdaniem zupełnie nieopłacalny jest wariant nr 1, ale chętnie bym poznał opinie innych.

Ja chowam w wariancie nr.1 nie jest  tak tragicznie bo nie dokładam ,tylko mam swoje krowy a więc cześć cieląt swoich i mleko do kupnych cielaków,wolę małe bo wiadomo że młode ,a kupując takiego ponad 100kg nie wiadomo ile on ma miesięcy bo wiadomo jak to jest  z tymi paszportami ,więc jeśli ten pan kupił 300kg a były to jakieś wybirki nie rosłe dlatego trzymał je ponad 24miesjące .Dla mnie jest dziwnym postępowaniem nie zważenie sobie chociaż kilku sztuk lub zmierzenie  tak dla siebie żeby mieć jakiś argument w walce z tą masarnią .

#26 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 18:31

jest jeszcze jeden wariant ciekali 60kg po 700 zł 

i tak ja kupiłem po 700zł byczki. w wieku 20 miesiecy miały 720- 740kg u mnie były 19 miesięcy

ojciec kupił odsadki 250 kg po 3 tyś i trzymał 15 miesięcy do wagi 750 kg

obaj karmiliśmy tak samo jedna stajnia ,śmiał się ze mnie że mam jakieś parszaki a nie byki on dostał za sztuke 5.4 tyś ja 5 tyś jemu zostało 2 tyś a mi 4.7 tyś no ja musiałem kupić po 3 worki mleka na sztuke jakieś 300zł no i trzymałem 4 miesiące dłużej musiałęm je poić ale zysk mialem dwa razy większy

kupowanie odsadków to słabo opłacalny interes na małą skale przy większej liczbie bardziej opłacalne , mniej pronlemów zdrowotnych , wyłacznie wolny wybieg to jeszcze jakoś się skalkuluje

dla rolników trzymających kilka sztuk polecam cielaki od rolnika mieszańce simentala 

#27 Share leonardo111

leonardo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 19:48

piotr30piotr to te cielaki u Ciebie nic nie jadły i nie piły że miałeś 4,7 tyś zysku?

#28 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 01 listopad 2015 - 19:55

Takie pierdolenie szkoda czytać tego co ten @piotr30 napisał ;) Jego ojciec wykarmił byki za 400 zeta on za mniej jeszcze :D Hoho takie bajki to dla dzieci które twierdzą że mleko ze sklepu jest ;)

#29 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 20:33

jemu nie chodziło na pewno o czysty zysk tylko jaka była różnica między ceną zakupu a sprzedaży, plus niemal identyczny czas odchowu.

Czytac ze zrozumieniem.

Dzisiaj jak sie nie wyłoży wszystkiego na tacy to już miedzy wierszami ciężko się czegoś dokapowac......

#30 Share leonardo111

leonardo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 20:40

mikruss ''ale zysk miałem 2 razy większy'' czytać jeszcze umie a 4 miesiące to też jednakowy czas odchowu (przyjdz do mnie do pracy na rok ale zapłacę ci za 8 miesięcy bo to prawie rok) ... ale fakt jałowa dyskusja ...każdy wie swoje...

Edytowany przez leonardo111, 01 listopad 2015 - 20:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 20:44

A z innej beczki. Masarnia wstawia na opas byczki 130 kg. Trzymasz je do wagi ok 750 kg . nie płacisz za cielaka bo oni kupują i masz zagwarantowaną cene 6 zł za kilo przyrostu. co wy na takie warunki? Cielaki krzyżówki mięsne sim.

Edytowany przez malorolny121, 01 listopad 2015 - 20:45.

#32 Share karrol

karrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 20:49

a czy ta masarnia nazywa się zpm bm kobylin?

#33 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 20:51

Nie, to jest z okolic warszawy. podobno mają juz wstawione tysiące szt cielat do opasu 

#34 Share karrol

karrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 20:54

a wiesz może jak się nazywa ta firma

#35 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 01 listopad 2015 - 22:50

Jak tak czytam te wszystkie tematy i słyszę jak to rolnika nie wydymali na tych wszystkich umowach, kontraktach to jeden wniosek mi się nasuwa - nic nie podpisywać bez kontaktu z prawnikiem/radcą prawnym a najlepiej nie wchodzić w żadne takie umowy - za dużo można utopić  - nie masz kasy na 20 cielaków ? Kup sobie 10 a potem za te 10 weźmiesz sobie wstawisz 20 przy następnym rzucie - nigdzie nie jesteś uwiązany sprzedajesz gdzie chcesz i kiedy chcesz. 

Mikruss to Ty poczytaj ze zrozumieniem i zapoznaj się ze schematem i znaczeniem pojęć: Przychód - koszty = dochód, Dochód - podatek = zysk.

#36 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 01 listopad 2015 - 22:50

A z innej beczki. Masarnia wstawia na opas byczki 130 kg. Trzymasz je do wagi ok 750 kg . nie płacisz za cielaka bo oni kupują i masz zagwarantowaną cene 6 zł za kilo przyrostu. co wy na takie warunki? Cielaki krzyżówki mięsne sim.

Fajnie jakbyś sprawdził jak nazywa się ta firma. Wygląda to dobrze, za dobrze. Jeżeli liczą 6zł za kg przyrostu i nie płaci się za cielaka to super. Ale bardziej realne jest, że po rzucie odliczają cenę cielaka po swojej cenie to raz, a dwa to jak z upadkami? Znasz kogoś kto tak współpracował, najważniejsze to jaki towar dostarczają. Bo na razie nie widzę tu interesu masarni, chyba że szwagier cielętami handluje ma bazę i szuka stałego zbytu.

#37 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 09:41

Takie pierdolenie szkoda czytać tego co ten @piotr30 napisał ;) Jego ojciec wykarmił byki za 400 zeta on za mniej jeszcze :D Hoho takie bajki to dla dzieci które twierdzą że mleko ze sklepu jest ;)

pier**lisz to ty czytaj ze zrozumieniem chodziło o przychów po odjęciu kosztów cielaka a nie zyska na czysto !!!!!!!! czyli kalkulacje co bardziej się opłaca zakup odsadka czy małego cielaka

mikruss ''ale zysk miałem 2 razy większy'' czytać jeszcze umie a 4 miesiące to też jednakowy czas odchowu (przyjdz do mnie do pracy na rok ale zapłacę ci za 8 miesięcy bo to prawie rok) ... ale fakt jałowa dyskusja ...każdy wie swoje...

chodziło o przychód dwa razy większy a zysk był kilka razy większy bo po odliczeniu paszy , robocizny dla ojca prawie nic nie zostało. a mi jakieś kilkaset zł zostało

#38 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 10:34

Po rzucie odliczają kilogramy cielaka . 3% skidki na cielakach 6% opasy. wstawiali BB ale teraz gość mówi że simy lepiej rosną i takie wstawia.A interes masarni to kilka tysięcy super towaru po którego mogą sięgnąć gdy złapią dobrego odbiorce. Ja tak to widzę a jak bedzie to zobaczymy jak koledzy zaczną sprzedawać po opasie.

Edytowany przez malorolny121, 02 listopad 2015 - 10:44.

#39 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 10:58

Nie, to jest z okolic warszawy. podobno mają juz wstawione tysiące szt cielat do opasu 

Mojemu sasiadowi też firma z pod Warszawy przywiozła wstawiła 15szt do opasu i gwarantowali mu 12zł za 1kg przy sprzedaży tylko te cielaki przywiezli w nocy szybko szybko bo sie kerowcy spieszy a za 2 dni 6 z 15 padło i sasiad musiał za nie płacić po 1500zł a to takie małe cielaki i szybko z nimi rozwiazał umowe polubownie ale nie wiem co to za firma wiec może to jest inna nie chce nikogo wporwadzać w bład ale naprzykład  dwóch znajomych z 3km od mnie opasa do sokołowa bynajmniej tak oklejome samochody je przywoża i widze ze chłopaki chyba niezle na tym wychodza bo co i rusz jakies nowe maszyny widze u nich na podwórku tylko chyba na rzut biora z 50-70szt 

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 11:46

Po rzucie odliczają kilogramy cielaka . 3% skidki na cielakach 6% opasy. wstawiali BB ale teraz gość mówi że simy lepiej rosną i takie wstawia.A interes masarni to kilka tysięcy super towaru po którego mogą sięgnąć gdy złapią dobrego odbiorce. Ja tak to widzę a jak bedzie to zobaczymy jak koledzy zaczną sprzedawać po opasie.

Dzięki za odpowiedź, a możesz podać nazwę firmy czy to tajemnica? Ale przede wszystkim jak jest z towarem, jak upadki cieląt, skąd je biorą?