Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 255 '89 - deska rozdzielcza, wskaźniki paliwa, oleju - nie działają

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karolPoPracy

karolPoPracy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 wrzesień 2015 - 08:28

Cześć wszystkim ! 

Ferdek 255, z którego na co dzień jestem bardzo zadowolony wymyślił sobie, że nie będzie pokazywał na wskaźnikach:

- ilości paliwa 

- temperatury

- ładowania 

i innych na desce rozdzielczej.

Dodatkowo światła przednie przestały działać. 

Działa:

- światła stopu

- pozycyjne na błotnikach

- kontrolka długich świateł (ale światła już nie)

Przejrzałem/Zrobiłem:

- bezpieczniki

- pobieżne oględziny wiązki

Jestem drugim właścicielem ciągnika i od momentu zakupu nic przy nim nie było w temacie elektryki robione (mam go pół roku). Na początku wszystko grało, jakiś miesiąc temu zginęły światła drogowe i kierunki, ale obwiniłem przełącznik kierunków i zaśniedziałe styki przy klapie przedniej (tej ze światłami) - nie było kiedy dobrze zajrzeć, to się tym bardzo nie przejąłem.

Jednak bez wskaźnika temperatury, paliwa, ładowania i kontrolki oleju to tak trochę w ciemno się jeździ.

Proszę bardziej doświadczonych użytkowników o radę gdzie spojrzeć, które kabelki sprawdzić i podpowiedź gdzie szukać najczęstszych przyczyn wyżej opisanej awarii. Z góry dziękuję za każdy wartościowy komentarz.

Pozdr,

Edytowany przez karolPoPracy, 19 wrzesień 2015 - 08:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255 '89 - deska rozdzielcza, wskaźniki paliwa, oleju - nie działają Dzisiaj, 16:55
  •  

#2 Share zyzio405

zyzio405

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 19 wrzesień 2015 - 10:58

MF 255 '89 - deska rozdzielcza, wskaźniki paliwa, oleju - nie działają rozkrec maske ta za licznikami z kierunkami to bardziej przerywacz z awaryjnymi sie psuje a swiatla to z przodu popatrz tam te styki sprawdz i sprawdz miernikiem lub zarowka czy tam jest prad reszty usterek szukaj po wiazkach rozepnij popsikaj kontakt miernik sprawdz czy jest prad i tyle

#3 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 19 wrzesień 2015 - 11:44

Proponuję o zlecenie naprawy elektrykowi a ty zamij swoją pracą którą potrafisz robić a dwie strony będą zadowolone :)

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255 '89 - deska rozdzielcza, wskaźniki paliwa, oleju - nie działają Dzisiaj, 16:55
  •  

#4 Share zyzio405

zyzio405

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 19 wrzesień 2015 - 14:14

MF 255 '89 - deska rozdzielcza, wskaźniki paliwa, oleju - nie działają tez prawda hehe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share karolPoPracy

karolPoPracy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 wrzesień 2015 - 23:58

@ASOGCURSUS: do takiego właśnie wniosku doszedłem :)

--- 

EDIT:

Przyjechał pan, pobawił się w poszukiwania, zweryfikował instalalację, zaizolował co trzeba, poprawił co mogło by się rozpipczyć w najbliższym czasie i skasował 60 pln. Zeszło mu ze 2h. Jak na moje uczciwa cena. 

Pozdr,

K

Edytowany przez karolPoPracy, 22 wrzesień 2015 - 21:43.