Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland T5.115 cena?

1519 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 21:20

New Holland T5.115 cena? Zawodówka nie wiem czy mam się śmiać czy płakać no ale cóż poziom nauczania z roku na rok coraz niższy :P
O rany witki opadają, uświadom to sobie sobie tam pompy wtryskowej zwyczajnie NIE MA. Jest układ CR zapewne współpraca z Bosch bo tak w Iveco tudzież FPT do tej pory było. Chyba tylko JD z Kubotą korzystają z japońskiego Denso

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland T5.115 cena? Dzisiaj, 20:18
  •  

#1022 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 21:34

New Holland T5.115 cena? spokojnie panowie :)
Pawel widze ,ze juz sprzet testujesz ostro :)
Ja mam pytanie nie wiecie kiedy beda w polsce T5 elektro???

#1023 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 21:49

New Holland T5.115 cena? Według oficjalnego komunikatu prasowego T5EC od drugiej połowy 2013

#1024 Share szepi

szepi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:fotografia

Napisany 12 listopad 2012 - 21:57

New Holland T5.115 cena?

Zawodówka nie wiem czy mam się śmiać czy płakać no ale cóż poziom nauczania z roku na rok coraz niższy :P
O rany witki opadają, uświadom to sobie sobie tam pompy wtryskowej zwyczajnie NIE MA. Jest układ CR zapewne współpraca z Bosch bo tak w Iveco tudzież FPT do tej pory było. Chyba tylko JD z Kubotą korzystają z japońskiego Denso

ty uświadom sobie to że się pomyliłem myślałem o pompie wysokiego ciśnienia..- mój błąd
może lepiej się popłacz bo jak napisałem że silniki t5 są wyposażone w układ akumulatorowy, to się drapałeś i nie wiedziałeś co to wg jest a teraz nagle świecisz i mówisz że "na pewno współpraca z bosch" przeczytałeś coś w necie i co, więc o czym wy mówimy?- skoro silnik jest iveco no to pompa musi być boscha pytanie teraz jaka:tłoczkowa,z mimośrodem,rotacyjna,z obiegowym pierścieniem krzywkowym....

a i nie wiem czemu piszesz"O rany witki opadają, uświadom to sobie sobie tam pompy wtryskowej zwyczajnie NIE MA"
skoro na poprzedniej stronie opisałem przykładowy układ i tam nie ma nic o pompie wtryskowej... ;) pisałem o elektrycznej, przetłaczającej,wysokiego ciśnienia

po za tym jaką ty szkołę skończyłeś że masz taką opinie o zawodówce?!

ja mam czarno na białym tutaj- widzę ile ja wiem a ile np taki amator jak ty..... ;)

albo w domu brat kończy technikum mechanizacji rolnictwa i cokolwiek się mu spytam odnośnie mechaniki to on albo nie umie mi udzielić prawidłowej odpowiedzi albo po prostu tego nie wie.... ;)

Edytowany przez szepi, 12 listopad 2012 - 22:03.

#1025 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 22:18

New Holland T5.115 cena? Ja bardziej w branży elekrycznej obecnie studia II stopnia. Ale wcześniej pisałeś o tej nieszczęsnej pompie wtryskowej i miałem wrażenie, że ciągle się do niej odnosisz.
Wybacz jestem elektrykiem i słowo akumulator to mi się z jednym urządzeniem kojarzy - takie zboczenie zawodowe :P

Edytowany przez adikpl1, 12 listopad 2012 - 22:26.

#1026 Share Mirasgn

Mirasgn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 18:47

New Holland T5.115 cena? Czy ktoś z forumowiczów zamawiał

... t5 na przełomie marca/kwiatnia ?? Jakie macie informacje odnośnie zamówień od swoich dealerów??

#1027 Share gutmen123

gutmen123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 20:15

New Holland T5.115 cena? oj chłopy. Powiem wam układy CR to wysoce zaawansowana technika i jeśli ktoś myśli że się zna tej technice...... Ja siedzę nad tym kilka lat. Miałem nawet praktyki w Boschu w niemczech. Powiem wam jedno, normalnie zegarmistrzowska robota. Minimalne tolerancje części montażowych, wtryskiwacze piezoelektryczne... Czystość jak
jak na sali operacyjnej..
Druga sprawa sprzeczacie się kto zna lepiej kto gorzej. Ale nie jest wam to do niczego potrzebne. Ciągnik pracuje , bierze pod uwagę wiele sygnałów wejściowych, układy
samouczące itp itd. Jak coś zacznie szwankować i tak tego nie zdniagnozujecie, bo to niestety nie auto i interfejsy diagnosyczne zaczynają się o 10 000 zł, choć
ciągnik też ma tą samą magistralę CAN co auta..
Na pocieszenie powiem, jeżeli w paliwie nie będą rozpuszczone jakieś kwasy, lub cząsteczki które będe mniejsze od 5nm to wtedy może się coś stać z pompa wysokiego ciśnienia.
Poza tym poprawnie eksplatowany układ jest bardzie wytrzymały od systemów z pompą wtryskową w systemie rotacyjnym, dlatego
don't worry...

#1028 Share szepi

szepi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 20:37

New Holland T5.115 cena? ja byłem na szkoleniu w poznaniu boscha dotyczącego klimatyzacji i układów CR ;P

#1029 Share karol6530

karol6530

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 20:40

New Holland T5.115 cena? Czy ktoś z was mierzył spalanie

#1030 Share lukas15

lukas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 20:47

New Holland T5.115 cena? Jeśli twierdzicie, że ciągnik zasilany CommonRail mniej spali to sie mylicie. Zaletą CR jest np. tempomat czy cichsza praca silnika w porównaniu do wtrysku mechanicznego. Jeśli chodzi o spalanie to mniej spali na pewno ciągnik z mechanicznym wtryskiem. Powiem na przykładzie JD: ja mam 5090R do prac ciężkich a kolega ma 5080M do prac pomocniczych. Obydwaj korzystamy ze wspólnej brony talerzowej i okazało się, że jego M-ka spaliła mniej niż moja R-ka. Mówił też, że w opryskiwaczu spalanie wychodzi mu podobne lub niższe w porównaniu do Zetora 5341 którym pryskał wcześniej. W M-ce totalną porażką jest skrzynia. Ale cóż, wszystko ma swoje wady i zalety. ;)
Pozdr.
Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 20:53

New Holland T5.115 cena? To są dwa różne ciągniki, inne skrzynie inne silniki. To, że w 5r jest CR to nie koniecznie jego wina, że 5r więcej pali.

#1032 Share szepi

szepi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 21:16

New Holland T5.115 cena?

Jeśli twierdzicie, że ciągnik zasilany CommonRail mniej spali to sie mylicie. Zaletą CR jest np. tempomat czy cichsza praca silnika w porównaniu do wtrysku mechanicznego. Jeśli chodzi o spalanie to mniej spali na pewno ciągnik z mechanicznym wtryskiem. Powiem na przykładzie JD: ja mam 5090R do prac ciężkich a kolega ma 5080M do prac pomocniczych. Obydwaj korzystamy ze wspólnej brony talerzowej i okazało się, że jego M-ka spaliła mniej niż moja R-ka. Mówił też, że w opryskiwaczu spalanie wychodzi mu podobne lub niższe w porównaniu do Zetora 5341 którym pryskał wcześniej. W M-ce totalną porażką jest skrzynia. Ale cóż, wszystko ma swoje wady i zalety. ;)
Pozdr.

-mylisz się kolego układy te idą ku normą które dyktują coraz mniejsze spalanie, elastyczność silnika-duży zapas momętu obrotowego

-i niby co wymyślają nowy układ nasilania silnika który wypiera wszystkie inne rodzaje układów wtryskowych i miałby więcej palić?

technologia idzie do przodu a nie się cofa...

#1033 Share pawel33311

pawel33311

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 21:29

New Holland T5.115 cena? ja wlalem caly bak i zrobilem 19 mh przy orce, talezowaniu i moze z 20 km jazdy na pusto a orki i talezowania mnialem 5 h

#1034 Share Pawel18m

Pawel18m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 22:28

New Holland T5.115 cena? a jak z przepalaniem filtra w czasie pracy? mi się narazie tylko raz przepalił jak go prowadziłem z Oławy, narazie stoi w garażu i czeka do wiosny

Edytowany przez Pawel18m, 13 listopad 2012 - 22:31.

#1035 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 23:32

New Holland T5.115 cena? Czy normy dyktują mniejsze spalanie, chyba raczej emisję spalin B)

#1036 Share gutmen123

gutmen123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 18:17

New Holland T5.115 cena? .normy dyktuja emisję spalin a niekoniecznie spalanie.
Faktem jest, że maszyna z pompą rotacyjną potrafi spalić mniej niż CR. Jest jedno ale... Popatrzcie sobie na ch-ke silnika CR a wszysko wam powie.
Moc maksymalna, moc nominalna może być powiedzmy w CR częściowo dowolnie kształtowana niezależnie od obrotów silnika.... A w pompie rotacyjnej upraszczając nie mamy zbytnio możliwość generowania w charakterystykę momentu obrotowego(nie mówię o pompie rotacyjnej sterowanej elektrycznie np. popularne pompy w silnikach TDI, ale nie pompowtryskiwacze , bo to już inna bajka).

Umiejętne korzystanie z ciągnika z CR obniży wam spalanie ciągnika. W T5 jest oczywiście mały problemik , bo nie ma wskaźnika spalania, a to juz by wam dużo powiedziało. Niestety taka jest polityka firm, że każą sobie za to płacić, mimo, że i tak sygnał ten jest stosunkowo łatwo dostępny z elektroniki ciągnika, bo jest to magistrala CAN.
Upraszczając korzystajcie zawsze z obrotów odpowiadająchz maksymalnemu momentowi obrotowemu, pamiętając o jak najwyższym biegu odpowiadającemu tej wartości. Nie wiem jak jest to w przypadku t5, ale chyba na pewno będzie to 1500 1600 obr/min/

#1037 Share lukas15

lukas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 18:59

New Holland T5.115 cena? Ja napisałem tylko o spalaniu, nie mówie że silniki z CR są złe, bo nie ukrywam są znacznie cichsze i mają wiele pomocnych regulacji tzn. choćby wspomniany wcześniej tempomat. Łatwiej także zwiększyć moc silnika, ale to i tak nie zmnienia faktu, że palą więcej niż silniki na wtrysku mechanicznym.
Pozdr.
Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

#1038 Share GEMSeba

GEMSeba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Finansowanie maszyn rolniczych

Napisany 15 listopad 2012 - 23:55

New Holland T5.115 cena?

Przeczytaj dokładnie dokumenty, które będziesz podpisywał jest tam dużo ciekawych punktów. Jeśli pasują Ci ich warunki to ok ja się nie skusiłem pomimo niskiej prowizji i oprocentowania. Pamiętaj, że to nie jest kredyt tylko pożyczka.

Proszę wymienić różnice pomiędzy kredytem a pożyczką i zagrożenia jakie się z tym wiążą. ???

#1039 Share karol6530

karol6530

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 16:18

New Holland T5.115 cena? ale w t5 nie ma tempomatu chyba ze się myle
sam zamówiłem t5 95 jako ciągnik pomocniczy ciekawi mnie jak spalanie będzie w lekiej robocie i jakiego założyć mu tura do kwoty 24netto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 19:58

New Holland T5.115 cena? Orginalny NH najlepiej lub Quicke.