Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland T5.115 cena?

1519 odpowiedzi na ten temat

#661 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • Zainteresowania:Sport, sztuki walki, i rolnictwo

Napisany 22 kwiecień 2012 - 09:36

New Holland T5.115 cena? Ja tam poszłem do dealera nh i powiedziaŁem żeby mi oddał zaliczkę (10tyś) bo rezygnuje z ciągnika . Próbował coś wskóraĆ ale nie dał rady powiedzialem że nie mam zamiaru czekać na ciągnik. I pojechałem do claasa i w środę ma być Claas Arion 420 cis.:).

Słuchaj ale nie którzy by musieli dołożyć ze swojej kieszeni do ciągnika alke wato dolożyć i kupić pewny i solidny ciągnik od najlepszych firm bo ciĄgnik ma służyć lata. A jak to mówią za psie pieniądze nic pożądnego nie kupisz!
Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland T5.115 cena? Dzisiaj, 16:24
  •  

#662 Share bgbg

bgbg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 10:52

New Holland T5.115 cena? dla mnie 150tys.zł to nie są "psie pieniądze",ponadto weż pod uwagę,ze za taką kwotę można było kupić w grudniu parę innych ciekawych modeli,nawet dobrego i sprawdzonego t5060 z NH i wcale to nie jest jakiś kiepski ciągnik,bo opinie są pozytywne.
mówisz,ze trochę dołożyć warto.pewnie tak,tylko w ten sposób myśląc można dokładac w nieskończoność,bo zawsze będzie coś lepsze,ale i droższe.200tys,a 150tys to niebagatelna różnica!!!
rozglądając się bardzo długo za odpowiednim ciągnikiem dla moich potrzeb,po kilku słowach słusznych argumentów dealera Nh,wybór padł własnie na T5,bo spełnia moje wszystkie oczekiwania,a przy tym cena dawała możliwość poszerzenia parku maszynowego o kilka innych maszyn niezbędnych dla mnie.200tys.zł zamyka wszystko,a samym ciągnikiem co zrobisz?do kościoła będziesz jeździł?
to wszystko są tylko moje przemyslenia,bo zaskakuje mnie negatywnie podejście NH,ale pewnie to metoda by być liderem sprzedaży w Polsce,bo wielu zrezygnuje z oczekiwania,a wielu pozostanie przy wybranym T5 ze względu na mozliwości finansowe.
wcześniej pisałem,ze mogę wziąć od zaraz np.Agrofarm 420 GS,albo Case maxxum 100,ale po pierwsze to droższe maszyny,po drugie nie do końca wyposażenie i moc jakiej bym oczekiwał i jeszcze jedno miałem nadzieję,że NH wyjdzie z całej sytuacji z twarzą i zaproponuje rozwiązania dla nas do przyjęcia,czyli szybką zamianę modelu T5 na dowolną inną lub inny bonus,a tu niestety poza propozycją zamiany na T5060 nie otrzymałem nic.

#663 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 13:28

New Holland T5.115 cena? To co ty myślałeś że za t5 zaproponują ci coś innego niż t5060 ? Ja jak zrezygnowałem z t6.175 to zaproponowali mi t6090pc na którego się zdecydowałem i już na podwórku stoi. Teraz zrezygnowałem z t5.115 i wzioŁem claasa ariona znacznie droższy ale myślę że solidniejszy i lepiej wyposażony, i większy gabarytowo. I claasik ma byĆ w środę. A co masz na myśli mÓwiąc BONUS?
Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

#664 Share bgbg

bgbg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 14:23

New Holland T5.115 cena? czy ja myslałem,że zaproponują mi cos innego niż T5060?tak myslałem,że można klientowi,któremu zależy na czasie,zaproponować inny model,który akurat okazał się wolny w systemie sprzedaży,a takich ciągników nie brakuje...,ale nic to stało się inaczej
a pytasz o BONUS?
jak najbardziej...jest coś takiego jak gest handlowy i mozna w ramach rekompensaty dołozyć ekstra wyposażenie w postaci np. automatycznego zaczepu,obciążników czy innych dodatków uzgodnionych z klientem.
Dawno już,na początku całej zadymy z opóźnieniem,w produkcji T5 pisałem o tym,zebyśmy tak zrobili,ale jakoś odzewu nie było...
ja w każdym razie uzyskałem taki bonus,dość kosztowny,ale...zostawię szczegóły dla siebie

#665 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 14:49

New Holland T5.115 cena? Aa to chyba że tak. Z tym bonusem się zgodzę w ramach rekompensaty. Ja dostałem do t6090pc obciążnik 1200kg i darmowy przegląd bo reszta to full opcja którą miałem już.

Aa to chyba że tak. Z tym bonusem się zgodzę w ramach rekompensaty. Ja dostałem do t6090pc obciążnik 1200kg i darmowy przegląd bo reszta to już miałem w opcji którą kiupil:)e

#666 Share bgbg

bgbg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 15:21

New Holland T5.115 cena? właśnie o to chodzi kolego PREZES,by wyjść z całej sytuacji z twarzą,a nie podejście na zasadzie "bierz zaliczkę i spadaj".te dodatki sami Ci
zaproponowali,czy musiałeś wydrzeć i o wszystko się upomnieć.
Mi w walce o zaliczkowanego T5 brakuje już chęci i motywacji,a co gorsze mam wrażenie,że taki kilent jak ja to dla dealera tylko kłopot,bo biorę tylko ciągnik i to w dodatu tani,a na takim niewiele zarobią...

#667 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 18:49

New Holland T5.115 cena? Tzn wiesz powiedziałem że powinni coś dołożyc w ramach rekompensaty. To powiedzieli że ten obiążnik 1200kg na tuz dożycą no i sami powiedzieli że gratis 1 przegląd.

#668 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 19:15

New Holland T5.115 cena? Nie boj sie diler to nie organizacja charytatywna non profit, to co bedzie chcial to zarobi a gadanie to tylko kreatywny marketing.

#669 Share bgbg

bgbg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 19:31

New Holland T5.115 cena? Dealer się wypina,że to nie jego wina i zrzuca wszystko na NH,ale coraz bardziej dojrzewam do tego,żeby ostro do galopu wziąć się właśnie za dealera,bo w sumie co mnie to obchodzi,że tak skonstruował ktoś ten system sprzedaży.
Dealer do wzięcia zaliczki był pierwszy,a teraz się nie poczuwa do odpowiedzialności,gdyby był fair to za niedotrzmanie słowa powienien też coś od siebie zaproponować,tak Jak kolega Prezes pisał np.jakiś darmowy przegląd,albo inny wariant.
Ja np. zamówiłem inne maszyny i wiadomo,że dopóki nie ma moejego T5,to nie biorę reszty,bo czym to będę ciągnął?rowerem?
Dealer może zejdzie z ceny z tych drogocennych zabawek.na pewno krzywda by się nie stała,a ja miałbym dobre zdanie o sprzedawcy.
trzeba próbowac coś robić,bo to co zrobił NH to straszna lipa!!!!

#670 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 21:05

New Holland T5.115 cena? A no lipa i przez to NH traci klijntów. Jednym słowem spalili na panewce. Pierwsze t5 nuały byc w kwietniu:D . Śmieszne po prostu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share pawlo694

pawlo694

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 15:52

New Holland T5.115 cena? tak poza tematem jeśli ktoś chciałby zobaczyć NH z serii T6 to w płońsku w Pol-agrze mają już model 155KM :P

#672 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 17:34

New Holland T5.115 cena? Ile się ceni?

#673 Share pawlo694

pawlo694

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 18:37

New Holland T5.115 cena? nie bardzo orientuję się w cenach bo nie chodzę do nich do biura, ale zaraz napisze do nich o cene...

#674 Share bgbg

bgbg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 22:01

New Holland T5.115 cena? no właśnie...seria T6 jest w sprzedaży zgodnie z planem?czy też poslizg jak w przypadku niedorobionego t5???

#675 Share pawlo694

pawlo694

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 07:19

New Holland T5.115 cena? T6.155 kosztuje ok 215tyś

#676 Share JacekNH

JacekNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 10:22

New Holland T5.115 cena? Panowie nie ma co dziadować tylko dziękować za współprace z NH. Rozwiązałem umowę na zakup T5 pare tygodni temu. Trzeba się szanować. Ja nie dostałem ani oficjalnego pisma od NH z przeprosinami ani żadnej oficjalnej oferty na rozwiązanie tego problemu ze strony głównego przedstawicielstwa NH w Płocku. Miałem o tyle szczeście, że T5 potrzebowałem jako kolejny ciągnik bez powiązywania go z PROWem. Mam czym robić w polu z T5 lub bez T5, ale to nie oznacza, że można klientem tak pomiatać.

To nie jest profesjonalne zachowanie ze strony producenta. Jeszcze na domiar, dzisiaj dostaje email, że w pierwszym kwartale 2012 NH 30 % rynku sprzedaży ciągników zajął w Polsce.

Definitynie kończe współpracę z tym producentem maszyn rolniczych i nie rzucam słów na wiatr bo już poczyniłem w tym kierunku pewne kroki. Nie odbierajcie tego jako chwalenie (nie mam takich intencji), ale T5 miał być moim 5 NH więc już bardzo mocno chciałem się związać z jedną marką.

Cena na T5 była bardzo atrakcyjna tylko (zdawałem sobie z tego sprawę) nie ma nic za darmo. Silnik o małej pojemności (zupełnie nowa konstrukcja), skrzynia biegów z jednym biegiem pod obciążeniem, mały udźwig użyteczny i brak konkretnej informacji. Zamówiłem go w ciemno. Termin odbioru miał być najpóźniej do maja 2012. Teraz może będzie we wrześniu, może w październiku, a może w listopadzie 2012. NIkt nie wie na 100 procent.

Konkurencja ma: DF Agrofarm Profiline, MF 5400, Valtre N, JD 5100, Claas Axos i Arion, Fendt 200 vario i 300 vario. One rozwają T5 pod każdym względem. Fakt jest drożej, ale proporcjonalnie do tego co dostajesz :). I masz pewność, że w terminie dostaniesz ciągnik.

PS. Na pewno ktoś z Płocka będzie to czytał. PANOWIE Z NH ŻENADA!!! Na ch...re te premiery w Poznaniu i Kielcach i mydlenie oczu.

Edytowany przez JacekNH, 25 kwiecień 2012 - 10:25.

#677 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 11:20

New Holland T5.115 cena? Jacek@ już troche nie przeginaj. Ja kupiłem 4 Nh i dobrze mi się z tą firmą wsółpracowało. Ja nie narzekam po prostu model t5 im nie wypalił. Ale to nie znaczy że mamy ich przekreślać. Więc mów sam za siebie.

#678 Share JacekNH

JacekNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 17:34

New Holland T5.115 cena? Ja piszę tylko za siebie Prezesie :). I to jest tylko moje prywatne zdanie. Co Ty i inni userzy zrobicie to wasza decyzja i pieniądze.

Dodam tylko od siebie:

Spróbuj nie na czas zapłacić za sprzęt, który odbierasz; spróbuj zamówić bez zaliczki np. kombajn albo powiedzieć im na pare dni przed odbiorem, że za sprzęt zapłacisz za pół roku. Ciekawe czy też tacy pobłażliwi są. Spróbuj...

Ciągnik zamawiałem w grudniu 2011. 4 miesięce przed rozpoczęciem szczytu wiosennych prac polowych. Informację o tym, że nie będę miał ciągnika do pola dostaje w połowie marca 2012 od dilera. Nie ma oficjalnego powiadomienia i wyjaśnienia sytuacji skierowanego wprost do klientów. Nie mam informacji kiedy na 100 procent dostanę ciągnik. Dla mnie takie zachowanie jest niedopuszczalne u producenta. Wiem, że jest alternatywa T5000, ale na umowie mam nowego T5. Jakbym chciał T5000 to by to było w umowie.

Moim zdaniem, nie może być tak, że ja jako klient muszę być fer w 100 procentach, a druga strona (producent) robi co chce (tak traktuję to opóźnienie wydawania maszyn) i to jeszcze na początek sezonu - wiosna. Jesień już przymknąłbym oko. No przepraszam bardzo. Obieg pieniądza jest rolnik -> producent, a nie na odwrót. Mam prawo wymagać rzetelności. Za to też płacę.

Panowie róbcie jak uważacie. Ja do niczego nie namawiam. Dzielę się swoimi spostrzeżeniami.

Ja podziękowałem za współpracę NH.

#679 Share bgbg

bgbg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 18:18

New Holland T5.115 cena? obydwaj macie racje,ale to nie w tym problem,że coś w fazie rozwojowej nie wypaliło.to akurat normalna rzecz.
Moim zdaniem kluczowe jest to,że NH zaczął sprzedawać produkt,którego jeszcze nie było,czyli zaczęli brać kasę od nas na zasadzie "jakoś to będzie",chociaż tak na dobrą sprawę nie mieli sprawdzonego w 100% produktu.
W ten sposób znów nałapali wielu nowych klientów.
Powiem tak,bogaty pójdzie do konkurencji i kupi coś lepszego,ale nie wszystkich na to stać,albo.... nie wszyscy widzą sens,by przepłacać za inne zabawki.
W moim przypadku akurat tak właśnie myślę,bo T5 w zupełności zaspokoiłby potrzeby,a by wycofać się z czekania na ten model,musiałbym dołożyć jakieś minimum 20-30tys.zł netto,by znaleźć podobnie wyposażony ciągnik.
za takie pieniądze to można kilka maszyn jeszcze sobie sprawić...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 18:19

New Holland T5.115 cena? Każdy ma swje zdanie. Jedni narzekają drudzy nie. Ja jestem z tych co nie narzekają i dobrze mi się współpracje z firmą NH. Duże upusty mam i gratisy również.:). Teraz przeżuciłem się na firmę Claas.:)