Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakład Mechaniczny KUL-MET - opinie (żmijka)

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mrc1005

mrc1005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 18 wrzesień 2015 - 09:59

Witam,

Posiadacie przenośnik ślimakowy (żmijkę) produkowaną przez Kul-Met z okolic Radomska?

http://kul-met.pl/

Możecie napisać co do jakości wykonania, trwałości elementów, użytkowania?

Czy lepiej kupić żmijkę M-Rolu? Szukam czegoś w granicach fi_110 i długości 6m z możliwością przedłużenia do 8m w przyszłości jeżeli była by taka potrzeba. Dmuchawy proszę nie proponować ponieważ mam zboże zsypane na poziomie "0"; i potrzebuje przesypać na przyczepę, a żmijkę wsadzę w pryzmę i nie będę musiał szuflować wszystkiego do zasobnika.

Dziękuje i pozdrawiam

Marcin

Edytowany przez mrc1005, 18 wrzesień 2015 - 10:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakład Mechaniczny KUL-MET - opinie (żmijka) Dzisiaj, 23:43
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 wrzesień 2015 - 15:28

Zakład Mechaniczny KUL-MET - opinie (żmijka) polecam firme okolice, mam żmijke ok 7 lat, zadowolony z jej urzytkowania.

#3 Share Jurek321

Jurek321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 19 wrzesień 2015 - 16:49

Zakład Mechaniczny KUL-MET - opinie (żmijka) Mam dwie żmijki z kulmetu i jedną pom Augustów, nie narzekam na żadną z nich. Kulmetowską mam 125 sześcio-metrową i 150 dwunastometrową

#4 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 19 wrzesień 2015 - 20:06

O firmie nie napiszę nic ale jak chcesz przedłużać do 8m to wybierz raczej większą średnicę, ze względu na wytrzymałość mechaniczną. W instrukcji obsługi przenośników z Dozamechu (Odolanów) jest napisane że "żmijki" o średnicy 110mm mogą mieć na maxa 6m długości...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share haczyk5

haczyk5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem.

Napisany 13 styczeń 2016 - 20:24

Posiadam taki przenośnik od 2 lat. W 2014r podczas żniw skrzywiła się oś przy wózku, przegieła do dołu, to samo stało się z kawałkiem odcinka rury ze ślimakiem obcierał i zrobiło otwór. Rurę ze ślimakiem nam wymienili. W 2015 roku nie było żadnych problemów. Jestem średnio zadowolony.

#6 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 17:53

To dobry podajnik - używam go od 5 lat i nic złego się z nim nie dzieje. Z przedłużaniem może być ten problem, że silnik nie da rady pokręcić ślimakiem (to informacja od producenta). Podajnik jest dość ciężki i trudno go wyrwać z pryzmy ze zbożem. Mogłaby być lepiej rozwiązana regulacja wysokości wózka - teraz do zmiany wysokości wysypu trzeba podnieść podnośnik ręcznie lub na linach/łańcuchach, co bywa kłopotliwe.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#7 Share wallww

wallww

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 18:40

Jeśli macie problem ze swoim sprzętem zawsze możecie wypożyczyć nowy, samochody zastępcze warszawa to idealna opcja dla was, sami zobaczcie na tą niesamowitą ofertę firmy Autoplaza skierowana do każdego zainteresowanego, sprzęt do wypożyczenia najwyższej jakości !

Edytowany przez wallww, 16 sierpień 2016 - 18:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share damianlozki

damianlozki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 19:39

Zakład Mechaniczny KUL-MET - opinie (żmijka) Planuje kupić zmijke, tylko nie wiem która wybrać. Lepiej wziąć tą tańszą w ocynku co wszędzie są w sprzedaży teraz o prywaciazy, A może lepiej wydać więcej i kupić np. M-rol . Jakie macie opinie . Interesuje mnie zmikja grubosci 110 silnik 1,5kw długość 8m i paź zadnych koszy, wózków i innych dodatków. Proszę o pilną odpowiedź ;) pozdrawiam!
Bez*

Dodaj odpowiedź