Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa warzyw na nasiona

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yooo

yooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 00:23

uprawa warzyw na nasiona uprawia ktoś na af warzywa na nasiona? jeśli tak to to jest miejsce na dyskusje :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa warzyw na nasiona Dzisiaj, 03:24
  •  

#2 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 07 marzec 2008 - 19:11

uprawa warzyw na nasiona rok temu miałem swoje nasiona kapusty ;) z własnej produkcji :huh:
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 marzec 2008 - 19:16

uprawa warzyw na nasiona A jaka jest opłacalność?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Horti Tech już za nami zobacz »

•  

#4 Share yooo

yooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 19:49

uprawa warzyw na nasiona Rafal a czy jest to trudna uprawa.. trudno spelnic warunki kontroli do obrotu tymi nasionami i czy jest zbyt na te nasiona

#5 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 20:12

uprawa warzyw na nasiona PIerwszy raz sprubowałem takiego eksperymentu :) :jesienią podczas zbiory kapusty kukopałem 20takich małych kapust z korzeniami :) Przetrzymałem je w piwnicy i wiosną wsadziłem. po pewnym czasie zaczgdzeły z nich wyrastać takie badyle przypominające rzepak :) gdy juz nasiona nadawały sie do siania zebrałem te badyle i wybrałem z nich nasiona kapusty :) nasionka ładnie odwiałem szuszarką do włosów i miałem nasiona praktycznie za darmo. :) :huh: .Miałem je tylko do swoich celów.Ale myslałem o takim interesie :D zeby zrobić tego troche wiecej :) Zbyt by raczej miał bo w okolicy duzo ludzie sieje kapuste.no i cena tez by grała duzą role ponieważ nasionka kapusty nie są tanie ;) .a koszt wyprodukowania sposobem który opisałem powyrzej jest praktycznie bez większych nakładów. mój wujek kiedyś zbierał nasiona marchwi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 29 lipiec 2008 - 11:58

uprawa warzyw na nasiona Rafał, ta kapusta to pewnie Kamienna Głowa była? Bo odmiany holenderskie to chyba wszystkie F1, z których własnych nasionek się nie nacieszymy ;) My siejemy odmiany holenderskie + własnie Kamienną Głowę ale w mniejszej ilości, do szatkowania jesienią. Chyba, że urośnie wyjątkowo ładna i cena jest dobra to sprzedaje się też na kilogramy, w całości.

#7 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów

Napisany 29 lipiec 2008 - 21:37

uprawa warzyw na nasiona Tak:) zbierałem nasiona z kamiennej głowy ;) kamionke mam do sztwkowania na jesień. A co do holenderskich nasion to z nich tez mozna zebrac nasiona alecz tylko 50% z zebrannych sie bedzie nadawało do siania(bedzie miało cechy tego holenderskiego gatunku) bo reszta to bedą dziwolągi :)

A jesli chodzi o zbieranie nasion z marchwi to w tym roku sąsiad zasiał 3ha bardzo wczesną wiosną i nie zdązył ich okryć przed nagłym nadejściem sniegu i i nasiona przymarzły i te całe 3ha mu poszło w nasienie.

#8 Share micgal39533

micgal39533

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 18:42

uprawa warzyw na nasiona

Witam 

Czy trzeba spełniać jakieś warunki by móc uprawiać warzywa na nasiona ? 

#9 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 20:42

uprawa warzyw na nasiona

Temat rzeka ,po pierwsze ktoś jest właścicielem odmiany i namnażanie tego jest kradzieżom ,robić można do firm ale to skomplikowana ,kosztochłonna i ryzykowna produkcja . Kilka przykładów ,rok 2016 podpisujesz umowę na marchew i siejesz ,zbierasz korzeni do przechowalni , rok 2017 wysadka uprawa i zbjór  czyszczenie i odstawa do firmy , jak przejdzie [ czystość , siła kiełkowania i inne parametry ] to w 2018 około maja masz upragnione pieniążki - nasiona , lustracje na polu ,ocena laboratoryjna nasion .Niestety badania wykonuje firma i zdarza się że jak nie ma zbytu na nasiona to noże zabraknąć jeden % kiełkowania i masz człowieku zarobek . Kolejna sprawa to maszyny do czyszczenia o ile petkusa i wialnie można łatwo kupić to płutniarka do buraka to rarytas , obcieraczka do marchwi unikat , wydrążarka do ogórka musisz zrobić sobie sam tak jak i przecieraczkę .Robiliśmy to 30 lat , w latach 80 były z tego kokosy , w 90 wszystko padało a produkcja przechodziła na odmiany holenderskie i kończył się zbyt i pieniądze .Coś się zaczyna i coś się kończy , z całej wsi nasienników zostało 3 co walczą i próbują .Temat rzeka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share micgal39533

micgal39533

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 08 kwiecień 2016 - 20:45

uprawa warzyw na nasiona

Temat rzeka ,po pierwsze ktoś jest właścicielem odmiany i namnażanie tego jest kradzieżom ,robić można do firm ale to skomplikowana ,kosztochłonna i ryzykowna produkcja . Kilka przykładów ,rok 2016 podpisujesz umowę na marchew i siejesz ,zbierasz korzeni do przechowalni , rok 2017 wysadka uprawa i zbjór  czyszczenie i odstawa do firmy , jak przejdzie [ czystość , siła kiełkowania i inne parametry ] to w 2018 około maja masz upragnione pieniążki - nasiona , lustracje na polu ,ocena laboratoryjna nasion .Niestety badania wykonuje firma i zdarza się że jak nie ma zbytu na nasiona to noże zabraknąć jeden % kiełkowania i masz człowieku zarobek . Kolejna sprawa to maszyny do czyszczenia o ile petkusa i wialnie można łatwo kupić to płutniarka do buraka to rarytas , obcieraczka do marchwi unikat , wydrążarka do ogórka musisz zrobić sobie sam tak jak i przecieraczkę .Robiliśmy to 30 lat , w latach 80 były z tego kokosy , w 90 wszystko padało a produkcja przechodziła na odmiany holenderskie i kończył się zbyt i pieniądze .Coś się zaczyna i coś się kończy , z całej wsi nasienników zostało 3 co walczą i próbują .Temat rzeka.

Wiesz mi to chodziło tylko o cebulę, bo chce zasadzić trochę na własny użytek tylko nie wiem czy to trzeba gdzieś się rejestrować jako producent czy coś ;)