dymek333

MF 6480 dyna 6 problem ze skrzynią

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dymek333    9

Witam
Jakiś czas temu kupiłem MFa 6480 dyna 6 z 2006 roku z przebiegiem 6000 mth. Problem polega na tym, że gdy olej w skrzyni osiągnie temperaturę około 35 stopni to giną połówki i mryga kontrolka od danego przełożenia na którym ciągnik się znajdował. Po zatrzymaniu się, wciśnięciu sprzęgła i poruszaniu potencjometrem od automatu problem znika, ale gdy minie około 10 min sytuacja się powtarza. Przy pługu czy gruberze nic się nie ślizga i traktor ciągnie tak jak powinien. Drugi mankament to bardzo nerwowe przerzucanie biegów, aż wyrywa z fotela. Próbowałem kalibrowac ale z marnym skutkiem. Zauważyłem też że podczas kalibracji zmieniają się parametry od automatu na DOT MATRIX ( potencjometr jest w pozycji neutralnej a wyświetlacz pokazuje tak jakby ktoś się nim bawił; czy tak ma byc ? ). Serwis z Korbankowa był cały dzień, ale rozłożył ręce i dowiedziałem się tylko tyle, że z podobnym przypadkiem się jeszcze nie spotkali. Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z czymś podobnym ?

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9

Kalibracja nie przechodzi ... Stał 20 min i zrezygnowałem bo to chyba troche za długo.

Edytowano przez dymek333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9

Moze bez podnoszenia się obejdzie. Gdy traktor stoi na luzie i dam mu ok 1500 obrotow to pomalutku jedzie do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawa prosta- Przekładnia nawrotna do remontu, nie ma co zwlekać bo przegrzejesz jeszcze kosz i narobisz większych kosztów. 


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Czyli serwis się nie popisał.

 

A FV zostawili ?

 

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

przekładnia  nawrotna   w tych modelach to największa zmora i to samo w serii 54

 

serwis się nie popisał   nawet ciśnienia nie zmierzyli a to podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

aa kolego variotechnic widze ze sie znasz, co powiesz wlasnie o skrzyniach z seri MFa 64XX lata tak po 2004 roku ? z ego co czytam to byly tam dyna 4 dyna 6 i chyba jeszcze dynaszift lub powerschift ? ktora najlepsza ? najmniej awarjna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powershift oznacza przekładnie nawrotną elektrohydrauliczną. Były też dynashift w tym modelu, teoretycznie nie było skrzyń, które się notorycznie psuły, dynashift miał mechanicznie przełączane biegi, a dyna 4 elektrohydraulicznie, obie po 4 półbiegi, dyna 6 różniła się od dyny 4, 6cioma półbiegami. Jeżeli chodzi o diagnozę przed zakupem łatwiej to zrobić w dynashift bo wystarczy zdjąć boczny dekiel i widać wszystko o skrzyni w dynach 4 i 6 już niestety tego dekla nie ma lecz tam niewiele się działo w części biegów głównych. Generalnie ważne jest ciśnienie systemowe. Jeżeli chodzi o skrzynie to jak się kupi zdrowy ciągnik 64xx to posłuży na lata niezależnie od skrzyni, bardzo udana seria.

Wykonuje oceny stanu technicznego przed zakupem, jeżeli jesteś zainteresowany pisz na priv.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9

Witam, 

odkopię trochę temat; sprawa dotyczy innego Masseya 6480 Dyna6, wyskakują błędy t1.23, t1. 37 oraz t. 2.47. Po wyświetleniu błędów traktor traci półbiegi ale gdy np. wyłączę zapłon albo po prostu wrzucę luz i potem znów bieg to przez jakieś 5 min. wszystko jest ok. Problem wystąpił podczas wczorajszego talerzowania ścierni gdy temperatura w skrzyni przekroczyła 55 stopni. Przez ostatnie pół roku podobna sytuacja zdarzyła się tylko raz ale na całkowicie zimnym oleju i wtedy wystarczyło zgasić i odpalić. Na wiosnę talerzował i uprawiał pod kukurydzę i żadnego problemu nie było. Obawiam się, że znowu czeka mnie naprawa powershiftu. Ciśnienia niestety mogę zmierzyć dopiero pod koniec tygodnia. Kalibracja przechodzi bez problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasiel    0

Variotechnic mam do CB kilka pytań odnośnie massey Ferguson 6465 dynashift 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxima64    5

Witam. Posiadam MASSEYA 6480 DYNA 6. Od jakiegoś czasu zauważyłem że podczas zmiany PÓŁBIEGÓW zwłaszcza przy obciążeniu występuje poślizg. Pytanie co może być przyczyną? Sprzęgło czy raczej taczki w skrzyni? Proszę o pomoc posiadaczy tych skrzyni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9

W tej skrzyni na sprzęgło składają się tarczki i przekładki; nie ma "dwóch" odrębnych sprzęgieł. U mnie gdy kończy się tarcze to wywalało kupę błędów więc i u Cb komputer pewnie by coś zasygnalizował. Może to banalne ale spróbuj zacząć najpierw od kalibracji; po remoncie skrzyni, po upływie czasu też miałem problem ze zbyt długim przełączaniem półbiegów i kalibracja pomogła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57
Dnia 22.10.2015 o 18:40, Variotechnic napisał:

Powershift oznacza przekładnie nawrotną elektrohydrauliczną. Były też dynashift w tym modelu, teoretycznie nie było skrzyń, które się notorycznie psuły, dynashift miał mechanicznie przełączane biegi, a dyna 4 elektrohydraulicznie, obie po 4 półbiegi, dyna 6 różniła się od dyny 4, 6cioma półbiegami. Jeżeli chodzi o diagnozę przed zakupem łatwiej to zrobić w dynashift bo wystarczy zdjąć boczny dekiel i widać wszystko o skrzyni w dynach 4 i 6 już niestety tego dekla nie ma lecz tam niewiele się działo w części biegów głównych. Generalnie ważne jest ciśnienie systemowe. Jeżeli chodzi o skrzynie to jak się kupi zdrowy ciągnik 64xx to posłuży na lata niezależnie od skrzyni, bardzo udana seria.

Wykonuje oceny stanu technicznego przed zakupem, jeżeli jesteś zainteresowany pisz na priv.

Witam skąd Pan jest? Mam do obejrzenia i kupna masseya 6465 koło Łodzi chciałbym wynająć Pana na ogledziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj