Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie mogę rozłączyć napędu

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2233 postów

Napisany 25 wrzesień 2015 - 23:15

hmmm czyszczenie czujnika... bardzo ciekawe. wytarłeś go a za chwile znów był w oleju a Ty myslisz że naprawiłeś :D predzej go odpowiednio głeboko wkręciłes albo po prostu wtyczka nie łączyła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie mogę rozłączyć napędu Dzisiaj, 17:17
  •  

#22 Share Tduda

Tduda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 10:55

znaczy sie po wyjeciu czujnika wytarciu go szmatką do sucha przeczysciłem go drobnym papierem sciernym bo nie było widac tego srebnego trzpienia w srodku czujnika fakt ze jak wkrecałem to dotąd ze aż zapar sie o koło talerzowe i pózniej cały obród odkreciłem

#23 Share kamillo96

kamillo96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 13:56

powinno sie o 3/4 obrotu wykręcic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 29 wrzesień 2015 - 17:55

Dziś przydarzyła się dziwna sytuacja. Wczoraj odpowietrzałem sprzęgło. Stan oleju po operacji jest deko poniżej min. Dziś musiałem ruszyć ciągnik i ku mojemu zdziwieniu nie rozłączyło przedniego napędu. Kontrolka się nie świeci na desce ale napęd trzyma. Po naciśnięciu na przycisk od napędu zapala się kontrolka i co kilka sekund gaśnie na sekundę i tak w kółko. Przy tym pulsowaniu kontrolki ciągnik raz zwalnia raz przyspiesza. Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną. Prędkość pokazuje ok więc czujnik prędkości chyba jest dobry - chyba, że do napędu jest jakiś inny niż ten co daje sygnał na licznik. Światła stopu się palą po naciśnięciu hebla więc to też chyba odpada. Stan oleju może mieć jakiś wpływ ? I teraz najciekawsze.... Po zgaszeniu ciągnika i ponownym odpaleniu szarpnęło nim i napęd się odpiął. Przejechałem się i wszystko jakby nigdy nic działało. Czuć jak rozłączał i przy hamowaniu się włączał. Po włączeniu przyciskiem kontrolka nie wariowała. Sam już nie wiem co się dzieje... Gdyby ktoś miał jakiś pomysł co sprawdzić byłbym wdzięczny gdyż chcę wszystko posprawdzać zanim wejdę w pole ;)

PS. pacjent 6150 dynashift, wszystko inne działa bez zarzutu

Edytowany przez andrewk, 29 wrzesień 2015 - 18:09.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#25 Share Variotechnic

Variotechnic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Sklep z cześcimi i olejami do MF, FENDT
    Serwis skrzyń biegów i naprawa Ciągników Fendt i MF

Napisany 29 wrzesień 2015 - 18:08

Nie mogę rozłączyć napędu Najpierw uzupełnij olej, może teź zawiesił Ci się zelektrozawór, możesz go rozebrać zobaczyć jak wyglada i przeczyścić, sprawdź też czy za kazdym razem dochodzi napięcie na cewkę. Zobacz też czy napewno rozłącza ci się ten napęd jak już dostaje obciążenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 29 wrzesień 2015 - 18:37

Napęd rozłącza się na 100%. Na piasku gdy włączony to rwie na cztery, rozłączę to na dwa koła. Nie mam pojęcia dlaczego ta kontrolka tak migała i ciągnikiem szarpało w czasie jazdy po włączeniu ?

Edytowany przez andrewk, 29 wrzesień 2015 - 18:39.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-