Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 1614 "bajery"

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SzymonWoowski

SzymonWoowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 15 wrzesień 2015 - 14:18

Ursus 1614 "bajery"

Na wstępie, powiem, że posiadam Ursusa 1614. Jestem z niego bardzo zadowolny. Kilka miesięcy temu postanowiłem go z "tuningować" 

wyposażyłem go w sterownik EHR, do którego zrobiłem specjalny podłokietnik(działa to na podobnej zasadzie jak w case, zmiana wysokości pod oparciem) w podłokietniku zrobiłem dziurę, i przedłużyłem dźwignię zmiany biegów. Na jej końcu umieściłem Joystick. Do niego podłączyłem przycisk góra/dół. Teraz ma do was pytanie, czy jest jakaś możliwość przeniesienia na Joystick zmiany kierunku jazdy? Myślałem aby obciąć dźwignię i wstawić dwa siłowniki elektryczne(ale nie wiem na jakiej zasadzie miało by działać, więc czy ktoś wie, jak by ułożyć te dwa siłowniki). I aby na Joystick przenieść wzmacniacz momentu obrotowego. Druga rzecz to jest wyposażenie go w Prowadzenie Równoległe(NIe chce montować automatycznego prowadzenie, ponieważ jestem zwolennikiem kręcenia kółkiem, niż spania za kółkiem.) Myślałem nad tym, aby kupić Tablet, i ściągnąć aplikacje AgriBus-NAVI, Chyba, że istnieje jakaś lepiej działająca aplikacja. I czy jest możliwość zamontowania gniazdka 12V aby na stałe podłączyć tablet?

TERAZ DO WSZYSTKICH KRYTYKÓW:

Ten temat stworzyłem dla siebie i dla ludzi którzy chcą mi pomóc a nie dla was. Więc uprzejmie proszę was, abyście się nie wypowiadali 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 1614 "bajery" Dzisiaj, 01:52
  •  

#2 Share zyzio405

zyzio405

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 15 wrzesień 2015 - 14:37

Ursus 1614 "bajery" 12 v jakas przetwornice zmiana kierunku jazdy pomysl o sprzegle cos musi go wyciskac i musisz miec pewnosc ze jak przeloczysz kierunek to walki maja juz podobna predkosc ale to raczej sam przeskoczysz wzmaciacz na silownik elektromagnetyczny i bedzie git wogole gratuluje pomyslow rewlka

#3 Share SzymonWoowski

SzymonWoowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 15 wrzesień 2015 - 14:41

Ursus 1614 "bajery"

Znalazłem takie coś o wciskaniu sprzęgła http://moto.trojmias...mat-n58142.html

#4 Share zyzio405

zyzio405

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 15 wrzesień 2015 - 18:34

Ursus 1614 "bajery" chyba w zetorze a i umnie w ciagniku drugi stopien jest regulowany alektro hydraulicznie czyli maly silownik hudrauliczny podlaczony pod elektrozawor moze to jest jakies wyjscie
a w zetorze to jest chyba wspomaganie sprzegla tak zrobione sasiad ma kiedys mi mowil

#5 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 15 wrzesień 2015 - 18:54

Ursus 1614 "bajery" Z tą nawigacją to dobre. :D Będziesz miał dokładność rzędu 10m. Gdyby Twój pomysł był dobry to myślisz, że ludzie kupowaliby nawigacje za 10kPLN i więcej zamiast tabletu za 500zł?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share SzymonWoowski

SzymonWoowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 15 wrzesień 2015 - 19:10

Ursus 1614 "bajery"

Przy najbliższej okazji przetestuje tę nawigacje. Jak nie wypali to kupie jakąś używaną nawigacje. Nie chce w to za dużo inwestować, bo używam go tylko do pracy z prasą belującą, rozrzutnikiem i beczkowozem.

#7 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 15 wrzesień 2015 - 20:09

Ursus 1614 "bajery"

Ach chłopaki chyba przesadzacie trochę, nawi  w traktorze chyba że nieźle konsumujecie  % i problem z trafieniem do domu :P

#8 Share zyzio405

zyzio405

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 10:08

Ursus 1614 "bajery" tomek wes ten pomysl opatentuj i sprzedawaj jako opcje do nawi dla rolnikow hm w koncu zaczna nawigacja byc w kazdym ciagniku hehe
z nawi to jest trocha i taka prawda jak pisze jarecki dokladnosc musi byc a do tego jest potrzebna mocna antena GPS oraz szybki procesor ktory bedzie szybko przerabial informacje z satelit i w ten sposob ustanowi dokladne polozenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share 1734

1734

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 16:26

Ursus 1614 "bajery"

Rewers na siłownikach jest złym pomysłem, nie będzie działać. Po pierwsze musiałaby być skrzynia z synchronizowana po drygę musiałyby być założone czujniki na kolach zębatych, (chodzi o zrównanie prędkości). Łatwiej będzie zrobić to ze Wzmacniacza momentu, bo jest na sprzęgłach: Tarcze i Taśma. Tylko wtedy pozbędziemy się wzmacniacza, a przy tych ciągnikach to i tak jest za mało biegów, żeby dobrze dobrać prędkość. Przełącznik, sterowanie Wzmacniaczem elektrycznie to akurat żaden problem, jeden elektrozawór i mała przeróbka oryginalnego Przełącznika. Ja bym poszedł dalej, bym dołożył dwie Pompy tłoczkowe i na końcu dodałbym kolo Planetarne, żeby zsumować obroty, i wtedy miałoby to sens. Miałbym rewers i zamiast półbiegów bezstopniowe zwalnianie i przyspieszanie. Może być to dość droga impreza.