fend930

kukurydza na kiszonke

Polecane posty

grzesiek88    128

Siał ktoś może Jawora ze Smolic? Co będzie lepsze na średniej klasy ziemię Jawor czy Reduta? Według katalogu to parametry mają porównywalne ale jak ktoś praktykował to proszę o opinię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klosek    2

Siał ktoś może Jawora ze Smolic? Co będzie lepsze na średniej klasy ziemię Jawor czy Reduta? Według katalogu to parametry mają porównywalne ale jak ktoś praktykował to proszę o opinię

 

Zainwestuj w Danubio lub w Rosomaka jak znajdziesz, efekt będzie dużo lepszy niż te odmiany. Jeśli jednak bedziesz chciał upierać sie pomiędzy tymi dwoma spróbuj Reduty. Jest bardziej masywna niż Jawor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam dziś zamówiłem odmiany qq
Vitras

Koneser

Konkurent

Vitrasa miałem bardzo dobra a co powiecie i tych dwóch ? Miał ktoś jak wypadły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polskie odmiany za jednostkę to cena 160 zł nowości typu koneser podlasiak legion vitras to cena 180-185 zł jednostka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fagro    3

A siał ktoś kukurydzę na kiszone siewnikiem zbożowym? U nas za miedzą Niemcy tak robią i na dobrą sprawę ma to same zalety. Mianowicie odstępy kuku są w miarę ok bo przecież redlice co ok 13 cm, wykorzystanie gnojowicy jak i nawozów po rozsiewaczu lepsze niż w rzędach bo równomiernie na całości pola, zacienienie gleby całego pola ogranicza przesuszanie i wzrost chwastów, oraz co najbardziej istotne to w tym przypadku jest chyba dużo większe wykorzystanie nawożenia dolistnego bo większa ilość cieczy trafia na liście. A koniec końców to i tak zbiór odbywa się przystawkami bezrzedowymi. Czy ktoś już próbował takiej technologi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja kiedyś z 5 lat temu jeszcze siałem siewnikiem od zboża . Ale siałem w odstępie co 60 cm siało tylko 5 redlic wysiew wychodził ponad dwie jednostki (około 110-120 tyś ziaren naha) cześć nasion była na wierzchu wiec to była ta strata i dlatego był wiekszy wysiew ogólnie szło tak robić ale nie dasz nawozu bo nie masz jak jedynie szło wszystko wymieszane w ziemie a wtedy to i chasty miały lepszy dostęp do nich  jak nie masz kasy to tak wsiej bo da rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fagro    3

Ja kiedyś z 5 lat temu jeszcze siałem siewnikiem od zboża . Ale siałem w odstępie co 60 cm siało tylko 5 redlic wysiew wychodził ponad dwie jednostki (około 110-120 tyś ziaren naha) cześć nasion była na wierzchu wiec to była ta strata i dlatego był wiekszy wysiew ogólnie szło tak robić ale nie dasz nawozu bo nie masz jak jedynie szło wszystko wymieszane w ziemie a wtedy to i chasty miały lepszy dostęp do nich jak nie masz kasy to tak wsiej bo da rade

 

To że miałeś dużo na wierzchu to wina siewnika a nie sposobu siewu. Ja mam zamiar posiać na próbę kverneladem accordem. Nawoze samą gnojowica i pulpą z biogazowni ogólnie do bólu także dla mnie taki siew to malina. W tabeli wysiwu jest kuku na wszystkie rzędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Cześć, jak myślicie które zestawienie lepsze zasiać Archimedes z Fireball firma EURALIS czy może lepiej PIONEER PR39F58 z P8589 cena porównywalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Ja też bym brał w ciemno gdyby kws cos takiego posiadał.hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukassiu91    0

kardona piękna odmiana, wyoka, sinie ulistniona, bardzo dobry wigor początkowy, duża,dobrze wypakowana kolba pomimo obsady powyżej 100tys/ha.operator sieczkarni powiedział że takiej nie kosił, musiał redukować prędkość bo sieczkarnia stawała.   Kardona zostaje na ten rok, szukam jeszcze dwóch ciekawych odmian na kiszonkę. Ziemia to 3 i 4 klasa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez ukassiu91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Nie będę jej żałował bo lepiej więcej podsypać a mniejszy obszar zasiać bo sieczkarnię płacę od hektara nie ważne czy kukurydza ma metr czy cztery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukassiu91    0

jak ma pok korzeń podsypane i woda dopisze to rośnie jak równa z claas jaguar 860, przy obsadzie 105 tys/ha musi iść w górę bo na boki nie ma miejsca. Kolba w tym roku w każdej odmianie był dobra ale to zasługa wody i odżywki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj