fend930

kukurydza na kiszonke

Polecane posty

michalcium    1355

oczywiście ze urośnie ale gleba musi mieć uregulowane ph i najlepiej jak by nawozenie opieralo sie również na oborniku ewentualnie gnojowicy kupić dobrą odmiane na lżejsze stanowiska i powinna widać ładny plon mam kolege który uprawia kukurydze na 6 klasie obornik gnojowica i rośnie co prawda plon nie taki jak na 3 klasie ale jest zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidor111    14

dokładnie będzie deszcz to na 6 będzie czasami więcej masy zielonej jak na 3, tyle ze pałki na 3 na pewno będą lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzio405    13

na 4 urosnie ale obornik i orka na wiosne po skoszeniu poprzedniej uprawy zyto w poplonie sucha odmiana np silwster touran kws albo agrojoko dobry oprysk i azot na lisc kukurydza 4 metry a i podkorzen jeszcze daj
a i tez dosc wazna sprawa od po orania do po siania nie wiecej jak tydz oczywiscie po orce wal przed siewem brona i po siewie wal na wilgoc tylko ze wal polowy nie gladki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

Witam a po ile można zapłacić za kiszonkę z kukurydz bo sąsiad nie wie ile mi powiedzieć tylko pyta a ile dasz     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzio405    13

za 4500 dobra cena 4000 powinna isc
sluchaj teraz tak wes sobie dawke zywieniowa dla krowy np 30 kg na krowe na dzien x 15 przemysl czy chcesz dawac caly rok czy tylko zime obliczysz ile ha potrzebujesz sredni plon na piachu uwazam ze od 40 do 50 ton z ha powinno byc zalezy kiedy kosil bedziesz bo mozesz kosic zielona wtedy wiadomo inne tony ale do sedna jeszcze musisz pomyslec ile na ha posiejesz czy 100 czy np 80 tys na ha im wiecej tym na ha wtedy wiecej masy slabsza kolba i odwrotnie im mniej na ha roslin tym kolba wieksza tyle chyba wszystko powiedzialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, pomału zaczynam się zastanawiać nad odmianą kukurydzy na kiszonkę na następny sezon, w tym roku miałem 1ha kresowiaka, 1 opoki, i 2 ha subito, i żeby, nie subito to bym nie miał z czego robić silosu, dużo osób na forum na ją narzekałą ale u mnie się sprawdziła, w tym roku też planuję ją posiać ale trochę drogie nasiona, więc część posieje polskimi, nie wiem ułan vitras? co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

witam, pomału zaczynam się zastanawiać nad odmianą kukurydzy na kiszonkę na następny sezon, w tym roku miałem 1ha kresowiaka, 1 opoki, i 2 ha subito, i żeby, nie subito to bym nie miał z czego robić silosu, dużo osób na forum na ją narzekałą ale u mnie się sprawdziła, w tym roku też planuję ją posiać ale trochę drogie nasiona, więc część posieje polskimi, nie wiem ułan vitras? co polecacie?

 

Ja miałem w tym roku ułana,Zasiany pierwszy raz przez nas i troche nas zaskoczył.Wschody miał dobre,ale pozniejsza faza nas troche zaniepokoiła.Ale w lipcu jak poszybowała w gorę to wyrosła ponad 3,20.Kolba nawet spoko,Sialismy na 4,5 klasie,ale też odzywki zrobily swoje.

 

A u ciebie jak Subito wypadlo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie subito miało ponad 3m a tamte odmiany poniżej 2, co przy takiej suszy jak była to i tak dobrze, a i subito miała nie gorsze kolby niż polskie odmiany, myśle że warto siać subito, w suszy sobie poradziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik90_01    5

max 10 15 i aby gnoj zawalic

 

Ta, można i tak ale wtedy lepiej zniszczyć podeszfę płużna głęboszem. Niektórzy muwią że kukurydza rośnie w drógim roku lepiej niż w pierwszym. Może być to spowodowane że w pierwszym jej kożenie musiały walczyć właśnie z podeszfą. Pamiętajmy że jej korzenie mogą w wsprzyjających warónkach sięgać nawet 2 m w głąb ziemi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

u mnie subito miało ponad 3m a tamte odmiany poniżej 2, co przy takiej suszy jak była to i tak dobrze, a i subito miała nie gorsze kolby niż polskie odmiany, myśle że warto siać subito, w suszy sobie poradziła

 

A takich latach umiarkowanych z opadami jaka wysoka moze byc? Mowimy oczywiscie o klasach 4,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1231Karol    60

Jaką odmianę polecacie na 4 klasę (ciężka glina ) , Jesienią dany obornik , na wiosnę będzie gnojowica . Przedplon pszenżyto ozime .  Interesują mnie odmiany średnio wczesne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

Co sądzicie o odmianie kukurydzy BEATUS z KWS-u ??? Ktoś coś może powiedzieć więcej o tej odmianie ??? Siana by była na glebie klasy 3a i 3b Na jeieni poszedł obornik jakieś 60 t/ha Na wiosnę pójdzie sól potasowa, polidap po 150 kg/ha i mocznik 250 kg/ha Inne odmiany jakie planuje zasiać to SUBITO z Seatin Union oraz UŁAN z HR Smolice 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Przez ostatnią suszę muszę odbudować deficyt kiszonek. Dlatego z 4 ha będzie sprzątnięte żyto na kiszonkę, a po nim zasiana kukurydza także na kiszonkę. Jakie polecacie odmiany QQ sianej po życie?

Myślę, że FAO nie większe niż 220. Największe ryzyko w siewie QQ w 2 plonie, to deficyt wody, dlatego unikałem takiego rozwiązania, teraz jednak muszę tak zrobić. Liczę się z tym, że plon będzie mniejszy. Jednak sumując plon żyta oraz QQ, to i tak powinno być więcej uzyskanej kiszonki.

Ziemia klasy IVa oraz IVb.

 

Na innym kawałku już w normalnym terminie planuję zasiać kukurydzę Bogoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

<p>Witam. Jakie odmiany polecacie odmiany kukurydzy na kiszonkę. Głownie bedzie na II i III klasie ale jedno pole też na V klasie przy starej zwirowni. Zastanawiam się nad odmianami Es Archimedes, Dynamite, Opoka, Vitras, Subito. Czy ktoś z Was sial Legiona i jak on wypada względem tych odmian które wymieniłem. W mleczarni polecaja odmiane kukurydzyTurbo (hodowla france kanada semences) ale nie moge nic na jej temat w internecie znależć. Czy ktoś z Was ją juz siał? </p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,jaką odmianę polecicie na gleby 5 klasy, miejscami glina. Kukurydza z przeznaczeniem na kiszonkę. Na zimę był dany obornik i orka. Jak przygotować podłoże, jakie nawozy i oprysk zastosować bo jest dużo dzikiego owsa. Oprysk przed czy powschodowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaką odmianę kukurydzy byście polecili mi zasiać na ziemie klasy 5-6

proszę odpisywać!

Edytowano przez kris14
Czerwona trzcionka zastrzeżona dla moderacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj