arekp_89

Klimatyzacja w Ursusie - prośba o zdjęcia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bobytempelton    161

Pisze w ogłoszeniu że sprężarka ma napęd od wału itd. czyli zwykła klimatyzacja jak w samochodzie, aż mi się nie chce myśleć że za 2-3 miesiące będzie ciepło i znów nom stop będa ustrojstwa typu klimy do roboty :D.

http://otomoto.pl/klimatyzator-dachowy-do-maszyn-rolniczyc-A78140.html

Ja myślę nad tym, pracuje on na wodę, tak jak pierwsze klimatyzatory, zbija temperaturę trochę mniej skutecznie, ale można by przekładać np. z kombajnu w żniwa do traktoru po żniwach :D nie ma gazu tylu usterek, sprężarek, odwadniaczy czujników itd i jest mały i przenośny przede wszystkim, ale kupił go już ktoś ? :D


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

weź chwile pomyśl- ludzie płacą za montaz klimatyzacji po pare tysi, żeby działała potrzebuje tyle energii, ze silnik odczuwalnie wiecej pali, a ty byś chciał, zeby cie ochłodziło coś za 50zł zasilane czymś co przypomina ładowarke od telefonu komórkowego?

no bez jaj.

 

a tak na serio: Albo dajesz montować prawdziwą klimatyzacje, albo jeździsz z otwartymi drzwiami i oknami.

 

Taki wiatraczek to jest pic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpsowa692    1

Ameno nic dodać nic ująć , dziś trochę pojeździłem NH TC 5070 naprawdę super sprawa nawet jak musiałem wyjść i się umęczyć i upocić to po wejściu do środka przyjemnie nie powiem sam bym takie coś chętnie widział w "swoim" U-1224 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier84    20

Panowie temat klimatyzacji w maszynach rolniczych nie jest mi obcy. Włanie załozyłem klime to NH 1530 cała od podsaw. Co do kosztów to nie ma szans zejsc ponizej 2.5 tys mowie tu o czyms co bedzie chodziło a nie jaks zlepa z samochodu.Kompresor najlepiej Sanden, przewody oczywiscie nowe z koncówkami parownik kompletny z wentylatorami, zaworem i odprowadzeniem skroplin. Osuszacz nowy i Skraplacz z duzym przeswitem miedzy lamelami. Wszystko da sie znalezc na allegro, jedynie wiazke elektryczna trzeba wykonac samemu tu juz troche trzeba miec wiedzy co i jak działa. Na koniec pozostaje problem napełnienia. Magicy z autoklimatyzacji wam nie pomoga bo tylko umieja właczyc automat, zaden sie nice chce podjac napełnienia bo nie wie ile czynnika. Po poszukiwaniach w koncu kupiłem swoj zestaw i sam napełniłem, dotatkowy koszt 1 tys. Mam 3 ciagniki z klima teraz kombajn i sieczkarnie nie mowiac o samochodach wiec sie opłacało. Co do samego napełnienia to tez trzeba miec troche wiedzy o cisnieniach w układzie i temperaturze , da sie napełnic bez wiedzy ile czynnika. W moim NH wystarczyło 900g i temperatura na parowniku od 4 do 6 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Na pól godziny powinna ochlodzic. Lepiej kupic porzadniejszy wiatrak


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybekk    38

Witam. Mógłby ktoś posiadający klimę w swoim ursusie porobić zdjęcia osprzętu typu sprężarka klimy, chłodnica, parownik, jak to jest zamontowane, którędy pociągnięte przewody itd? Przyda mi się każde info, gdyż zamierzam montować w swoim 1634, a to co jest w Internecie nie jest wystarczające. Z góry dzięki i pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

chcesz od jakiego kolwjek Ursusa czy konkretnie 1634? jak obojętnie to mogę ci podesłać na maila zdjęcia 11054 podaj na maila na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybekk    38

Bardziej chodziło mi o 1634 lub coś podobnego bo z 11054 to może mieć mało wspólnego ale wstaw ;)

 

autoostrowski, z auta można podebrać, wygoogluj sobie hasło klima w ursusie i na forum jest troche do poczytania o tym, ale dla mnie brak konkretów.

 

Ja będę swoją składał na nowych podzespołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

z samochodu się nada kosmetyczne przeróbki typu uchwyty montażowe i napęd sprężarki pasek przewody dorobić tylko kwestia ilości czynnika za mało brak efektu albo bardzo słaby za dużo trafi sprężarki lub węże
ilość czynnika np Ursusie 11054 jest 950g w mitsubishi Pajero 750g a ford tranzit 1400g loteria ile wejdzie do składaka pozwól popytaj firm które się tym zajmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam vito które pewnie będe złomowal a ma klimę i właśnie chciał bym wykorzystać ewentualnie hłodnićę od czegoś innego coś ożenic tylko w szczegulności na co zwrocić uwagę dlamnie uchwyty napinacze itd to prosta sprawa tylko sama klima od środka co jest zbędne a co musi być interesuje mnie najprostrzy schemat klimy i jak się ma np.wielkość chłodnicy do agregatu na co zwrócić uwagę przy takiej składance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybekk    38

Przy wyborze chłodnicy trzeba zwrócić uwagę żeby miała duże odległości między blaszkami bo może się zaklejać. Dużo takich uwag jest w tematach na forum, warto poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47

Witam ja zrobilem Klimatyzacje w moim u 1734 i chodzi bez problemow, wszystkie czesci sa nowe kupine z roznych sklepow.

dobiralem je tak zeby pasowaly do ursusa Parownik wsadzilem pod Dachem weze przeciagnelem w Slupkach kabiny, koszt nie maly ale bylo warto!http://www.agrofoto.pl/forum/topic/85797-klimatyzacja-w-ursusie-pro%C5%9Bba-o-zdj%C4%99cia/

Edytowano przez 1734

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47

Witam ja zrobilem Klimatyzacje w moim u 1734 i chodzi bez problemow, wszystkie czesci sa nowe kupine z roznych sklepach.

dobiralem je tak zeby pasowaly do ursusa Parownik wsadzilem pod Dachem weze przeciagnelem w Slupkach kabiny, koszt nie maly ale bylo warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

i wrzucić jakieś fotki?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47
Witam same komponenty mnie kosztowały ok. 3500zl wszystko nowe + moja robocizna. Robiłem wszystko sam oprócz samego napełnienia klimy.
Największą trudność to znalezienie i montaż samego Kompresora klimatyzacji, mieści on się między Cylindrem sprężarką powietrza a kołem Pasowym tej ze sprężarki. Dlatego nie morze przekraczać długości, powyżej 125 mm. Głowicę Sprężarki powietrza trzeba przerobić tak, żeby wlot powietrza szedł z góry i dorobienie mocowania. Węże cienkościenne tak żeby przeszły przez słupki kabiny, skraplacz tak żeby jego szerokość pasowała z chłodnicą.
Koszty +-
Kompresor 650zl
skraplacz 600zl
Parownik uniwersalny wymaga przeróbki 700zl z zaworem rozprężnym, termostatem i dmuchawa.
Osuszacz 250zl
zawór bezpieczeństwa wysokie ciśnienie - niskie ciśnienie- pomiędzy jest załączony. 50zl
węże i końcówki na zamówienie 950zl
głowica Sprężarki powietrza chyba 70zl
jeszcze nie doszłam do tego, jak się zdjęcia ładuje
pozdrawiam.

post-167070-0-82560200-1447159296_thumb.jpgpost-167070-0-72182000-1447168660_thumb.jpg

Edytowano przez 1734

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybekk    38

A jak wrażenia z użytkowania ? Wydajnie to działa ? Jakbyś mógł to wrzuć więcej zdjęć kompresora, albo nawiewu w kabinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a chłodnica oleju przekładniowego zdemontowana?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47

Witam, uszczelniłem calom Kabinę nowe Uszczelki i wyciszyłem matami wygłuszającymi. Wstawiłem przy Parowniku Filtr powietrza (wkład z Bizona z małymi Przeróbkami) żeby się w Kurzu nie zapchał.
Nie marzyłem temperatur w kabinie, ale przy 30C jet dość fajnie można cały dzień pracować i nie wdychać kurzu, to już coś. Chyba nie muszę opisywać jak może być w tych ciągnikach gorąco. Muszę tylko zmienić trochę nawiew powietrza, bo teraz jest skierowany na twarz, ale to już kosmetyka.
PS. Chłodnicę oleju wystarcz na śrubach popuścić i można wyjąć Skraplacz, przy montażu też jej nie odkręcałem tylko na mocowaniach popuściłem. W razie czyszczenia można skraplacz wysunac, bo ma na wężach dosyć luzu.

Pozdrawiam.

Edytowano przez 1734

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47

Montaż parownika pod dachem kabiny brakuje jeszcze Filtra powietrza.

Chciałbym założyć nowy temat jak to się robi?

 

post-167070-0-49193900-1447357012_thumb.jpg

Edytowano przez 1734

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47

Zauważyłem, że tym forum mało ludzi podaje gotowe rozwiązania tylko krytykę, nikt się nie pyta po to, żeby go krytykowali tylko po to, żeby otrzymać odpowiedzi. Dużo ludzi się wypowiada, którzy nie mają o tym pojęcia i to jest smutne, zamiast zadawać pytania. Pytanie jest zawsze dobre, są tylko złe odpowiedzi. Nie krytykujcie, pokarzcie jak można lepiej zrobić, nie w teorii tylko na zdjęciach, że sami zrobiliście, a nie wujek babcia czy inni.

Montaż kompresora klimatyzacji Ursus.post-167070-0-96734000-1447605682_thumb.jpg

Edytowano przez 1734

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Szkoda,ze tak poprzepłacałeś za ceny czesci, było pytać na forum doradziłbym lepsze źródła. Robota dobra i chłodzik jest w lato nieoceniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47

Szkoda,ze tak poprzepłacałeś za ceny czesci, było pytać na forum doradziłbym lepsze źródła. Robota dobra i chłodzik jest w lato nieoceniony.

Sorry jake lepsze ceny! Chyba że na złomie. Dobra daj mi cenę na ten kompresor lepszą i gdzie?

 

Mam nadzieje, że nie rozmawiamy o groszach, a poza tym tak jak pisałem, zamiast krytykować to pokaż mi gdzie kupisz tańsze podzespoły, te same i nowe? Mam nadzieję że się odezwiesz?

Jestem bardzo ciekawy i inni też?

Chyba że wiem, ale nie powiem lub wiem, ale mi się wydaje?

 

Edytowano przez 1734

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam mam pytanie czy orientuje się ktoś - przerobienie konstrukcji wsporczej z ursusa 5314 na c 385 to duzo modyfikacji?
    • Przez Bartek1231
      Witam mam pytanie czy przerabiał ktoś może hamulec skrzyni biegów w ciężkiej serii Ursusa na jakieś hydrauliczne czy coś w tym stylu, ponieważ oryginalne nie bardzo mi odpowiada. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez ZŁOTY
      Witam posiadam zetora 6245 i zastanawiam się zamontować do niego tura hyrdamet o udźwigu 1600kg i nie wiem czy jest wymagane wzmacnianie ramy bo niby może się przełamać może ktoś się wypowiedzieć? 
    • Przez 799332
      Witam mam problem z wałkiem podsiewacza przy kombajnie John derre 1065 urywa się. Jakie mogą być tego powodu przyczyny z góry dziękuję za podpowiedź. 
    • Przez Bartek1231
      Witam chciałbym zamontować tuz do swojego Ursusa. I nie wiem czy wykonać go samemu czy kupić gotowy. Zestawy które widziałem nie są takie jak ja chce. Jeśli zdecydowałbym się go wykonać to z jakiej grubości blachy? Ktoś już coś takiego robił? Zależy mi na udźwigu minimum 3 ton. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj