Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klimatyzacja w Ursusie - prośba o zdjęcia

55 odpowiedzi na ten temat

#21 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 18:19

Klimatyzacja w Ursusie - prośba o zdjęcia poszukajcie uniwersalną klimatyzacje widziałem takie cudo na allegro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Klimatyzacja w Ursusie - prośba o zdjęcia Dzisiaj, 15:26
  •  

#22 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 30 sierpień 2009 - 22:03

Klimatyzacja w Ursusie - prośba o zdjęcia założyć klimę do ciągnika czy kombajnu to nie jest taka tragedia my np. kiedyś założyliśmy do bizona i działała fajnie a gości który go kupił póżniej lata na niej dalej wiem bo nawet brat w tym roku jeżdził mu dobijać gazu do niej, a razem z nabiciem kosztowało to coś koło 2 koła, z tym że sam układ było od fiata tipo ze szrotu za 400zł, ale nie radzę zakładać klimy ze szrotu bo rzadko trafi się dobra sprężarka zazwyczaj ucieka na niej gaz i trzeba robić a w zakładzie to koszt koło 700 zł to samo z osuszaczem, a koszt nowego też koło 200 zł, a w granicach tysiąca do 2 można kupić fajne zestawy dobrych firm

#23 Share ursus219

ursus219

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 luty 2013 - 19:57

Klimatyzacja w Ursusie - prośba o zdjęcia Witam, znalazłem na allegro taką oto klimatyzacje do ciężkiej serii Ursusów a także Zetorów. Co sądzicie o tym i jak to może sprawdzić się w praktyce?
http://moto.allegro....3050868147.html

#24 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 25 luty 2013 - 20:07

Klimatyzacja w Ursusie - prośba o zdjęcia kiedyś widziałem taki dach z klimą....i to chyba on sprzedaje taki...to było montowane na "eksportach". I to chyba oni sami sobie to zakładali, ale nie wiem czy to mogło być te fabryczne.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#25 Share ursus219

ursus219

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 luty 2013 - 21:40

Klimatyzacja w Ursusie - prośba o zdjęcia A na jakiej zasadzie działa ta klimatyzacja?

#26 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 luty 2013 - 22:03

Klimatyzacja w Ursusie - prośba o zdjęcia Pisze w ogłoszeniu że sprężarka ma napęd od wału itd. czyli zwykła klimatyzacja jak w samochodzie, aż mi się nie chce myśleć że za 2-3 miesiące będzie ciepło i znów nom stop będa ustrojstwa typu klimy do roboty :D.
http://otomoto.pl/kl...zyc-A78140.html
Ja myślę nad tym, pracuje on na wodę, tak jak pierwsze klimatyzatory, zbija temperaturę trochę mniej skutecznie, ale można by przekładać np. z kombajnu w żniwa do traktoru po żniwach :D nie ma gazu tylu usterek, sprężarek, odwadniaczy czujników itd i jest mały i przenośny przede wszystkim, ale kupił go już ktoś ? :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#27 Share Murphys

Murphys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 12:51

Klimatyzacja w Ursusie - prośba o zdjęcia Panowie co myślicie o takiej mini "klimatyzacji" do poczciwej osiemdyszki?
http://allegro.pl/kl...4360217746.html
Zda to jakikolwiek egzamin?

#28 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 13:07

Klimatyzacja w Ursusie - prośba o zdjęcia weź chwile pomyśl- ludzie płacą za montaz klimatyzacji po pare tysi, żeby działała potrzebuje tyle energii, ze silnik odczuwalnie wiecej pali, a ty byś chciał, zeby cie ochłodziło coś za 50zł zasilane czymś co przypomina ładowarke od telefonu komórkowego?
no bez jaj.

a tak na serio: Albo dajesz montować prawdziwą klimatyzacje, albo jeździsz z otwartymi drzwiami i oknami.

Taki wiatraczek to jest pic.

#29 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 20:56

Klimatyzacja w Ursusie - prośba o zdjęcia Ameno nic dodać nic ująć , dziś trochę pojeździłem NH TC 5070 naprawdę super sprawa nawet jak musiałem wyjść i się umęczyć i upocić to po wejściu do środka przyjemnie nie powiem sam bym takie coś chętnie widział w "swoim" U-1224 :)

#30 Share szwagier84

szwagier84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 lipiec 2014 - 20:42

Klimatyzacja w Ursusie - prośba o zdjęcia Panowie temat klimatyzacji w maszynach rolniczych nie jest mi obcy. Włanie załozyłem klime to NH 1530 cała od podsaw. Co do kosztów to nie ma szans zejsc ponizej 2.5 tys mowie tu o czyms co bedzie chodziło a nie jaks zlepa z samochodu.Kompresor najlepiej Sanden, przewody oczywiscie nowe z koncówkami parownik kompletny z wentylatorami, zaworem i odprowadzeniem skroplin. Osuszacz nowy i Skraplacz z duzym przeswitem miedzy lamelami. Wszystko da sie znalezc na allegro, jedynie wiazke elektryczna trzeba wykonac samemu tu juz troche trzeba miec wiedzy co i jak działa. Na koniec pozostaje problem napełnienia. Magicy z autoklimatyzacji wam nie pomoga bo tylko umieja właczyc automat, zaden sie nice chce podjac napełnienia bo nie wie ile czynnika. Po poszukiwaniach w koncu kupiłem swoj zestaw i sam napełniłem, dotatkowy koszt 1 tys. Mam 3 ciagniki z klima teraz kombajn i sieczkarnie nie mowiac o samochodach wiec sie opłacało. Co do samego napełnienia to tez trzeba miec troche wiedzy o cisnieniach w układzie i temperaturze , da sie napełnic bez wiedzy ile czynnika. W moim NH wystarczyło 900g i temperatura na parowniku od 4 do 6 stopni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 22:42

Klimatyzacja w Ursusie - prośba o zdjęcia Na pól godziny powinna ochlodzic. Lepiej kupic porzadniejszy wiatrak
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#32 Share Grzybekk

Grzybekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 14 wrzesień 2015 - 13:05

Witam. Mógłby ktoś posiadający klimę w swoim ursusie porobić zdjęcia osprzętu typu sprężarka klimy, chłodnica, parownik, jak to jest zamontowane, którędy pociągnięte przewody itd? Przyda mi się każde info, gdyż zamierzam montować w swoim 1634, a to co jest w Internecie nie jest wystarczające. Z góry dzięki i pozdrawiam,

#33 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 14 wrzesień 2015 - 14:34

Klimatyzacja w Ursusie - prośba o zdjęcia chcesz od jakiego kolwjek Ursusa czy konkretnie 1634? jak obojętnie to mogę ci podesłać na maila zdjęcia 11054 podaj na maila na PW

#34 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 14 wrzesień 2015 - 14:54

podeslij  na forum terz jestem zajnteresowany powiedz czy można podebrać naprzykład z jakiegoś auta

#35 Share Grzybekk

Grzybekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 14 wrzesień 2015 - 17:42

Bardziej chodziło mi o 1634 lub coś podobnego bo z 11054 to może mieć mało wspólnego ale wstaw ;)

autoostrowski, z auta można podebrać, wygoogluj sobie hasło klima w ursusie i na forum jest troche do poczytania o tym, ale dla mnie brak konkretów.

Ja będę swoją składał na nowych podzespołach.

#36 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 14 wrzesień 2015 - 17:59

Klimatyzacja w Ursusie - prośba o zdjęcia z samochodu się nada kosmetyczne przeróbki typu uchwyty montażowe i napęd sprężarki pasek przewody dorobić tylko kwestia ilości czynnika za mało brak efektu albo bardzo słaby za dużo trafi sprężarki lub węże
ilość czynnika np Ursusie 11054 jest 950g w mitsubishi Pajero 750g a ford tranzit 1400g loteria ile wejdzie do składaka pozwól popytaj firm które się tym zajmuje

#37 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 14 wrzesień 2015 - 21:02

mam vito które pewnie będe złomowal a ma klimę i właśnie chciał bym wykorzystać ewentualnie hłodnićę od czegoś innego coś ożenic tylko w szczegulności na co zwrocić uwagę dlamnie uchwyty napinacze itd to prosta sprawa tylko sama klima od środka co jest zbędne a co musi być interesuje mnie najprostrzy schemat klimy i jak się ma np.wielkość chłodnicy do agregatu na co zwrócić uwagę przy takiej składance

#38 Share Grzybekk

Grzybekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 15 wrzesień 2015 - 11:48

Przy wyborze chłodnicy trzeba zwrócić uwagę żeby miała duże odległości między blaszkami bo może się zaklejać. Dużo takich uwag jest w tematach na forum, warto poczytać.

#39 Share 1734

1734

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 14:29

Witam ja zrobilem Klimatyzacje w moim u 1734 i chodzi bez problemow, wszystkie czesci sa nowe kupine z roznych sklepow.

dobiralem je tak zeby pasowaly do ursusa Parownik wsadzilem pod Dachem weze przeciagnelem w Slupkach kabiny, koszt nie maly ale bylo warto!http://www.agrofoto....ośba-o-zdjęcia/

Edytowany przez 1734, 13 listopad 2015 - 15:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share 1734

1734

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 15:19

Witam ja zrobilem Klimatyzacje w moim u 1734 i chodzi bez problemow, wszystkie czesci sa nowe kupine z roznych sklepach.

dobiralem je tak zeby pasowaly do ursusa Parownik wsadzilem pod Dachem weze przeciagnelem w Slupkach kabiny, koszt nie maly ale bylo warto!