arekp_89

Klimatyzacja w Ursusie - prośba o zdjęcia

Polecane posty

arekp_89    0

Jest to nowy ciągnik zakupiony 9 miesięcy temu. Jeszcze chciałem się was doradzić czy można by włożyć do niego klimę od 1634 jeśli jest to możliwe to piszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekG    0

Ja mam URSUSA 1634 z 2003r. I też myślałem o założeniu klimy, bo w tej nowej kabinie jest strasznie ciepło. Patrzyłem gdzie umieścić sprężarkę i chłodniczkę, bo tam nie ma za tyle miejsca, no i nie wiem. Co proponujecie, ma ktoś założoną klime??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Wszystko da sie upchać napewno pod maską, przed chłodnicą skraplacz, sprężarka nie wiem jak tam jest napędzana ale trzeba pokombinować,, parownik trzeba upchać pomiędzy fitr powietrza a wlot do kabiny, dobrze byłoby zrobić tak żeby klima osuszała powietrze w kabinie.. Sterownik gdzieś z boku, sporo roboty, jak ktoś sie nie zna to tylko fachowców doradzam, może Ci od samochodów nawet się podejmą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
Najlepiej kupić na szrocie jakąś z auta.

Drogie, problem z montażem(jak w każdej) i problem z długością przewódów no i serwisowanie jak ostro używana to i co roku żeby chłodziła..

Plus do duża wydjność i chyba mniejsze zapotrzebowanie na moc..

Najlepiej znaleźć oryginał z ciągnika podobnego, i mądrze podłączyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Witam

 

mam takie pytanko - niektóre tzw wersje eksportowe ursusów i zetorów posiadały fabrycznie montowaną klimatyzację - w związku z tym że bedziemy chyba doprowadzać naszego starszego 1614 do stanu urzywalnosci - wpadł mi pomysł zainstalowania takiego wyposażenia jak klimatyzacja i najłatwiej było by przełożyć taką "fabryczną" orientuje się moze ktoś ile taka używana instalacja mogła by kosztować ?? z zachodu sprowadza się mnóstwo naszego sprzetu wiec moze ktoś gdzieś widział oferte sprzedaży takowego zestawu

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Klimatyzacia-...1614-t3990.html tutaj jest temat podobny ale nie ruszany od dwóch lat

 

a chodziło by mi zeby to zainstalować na tym ciagniku http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-1614-image22379.html


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

daj sobie na luz z używaną klimą od ursusa po pierwsze prawie nie realne do zdobycia po drugie używane czyli remont sprężarki gwarantowany u fachowca jakieś 600-700 zł osuszacz z pewnością szrot a cena pewnie nie mała.

więc klima jak najbardziej ale nowa z porządnych części na allegro są takie zestawy czasami w cenie do dwóch tysięcy takie już fachowe gorsze nawet taniej, do tego trzeba tylko zakuć węże co jest małym problemem (pełno fachowców co to robi) układ elektryczny takiej klimy to tylko kilka kabelków których nie warto się przestraszyć bo na schemacie masz wszystko ładnie podane i masz fachową nową klimę na lata

 

Ps do tego jeszcze tylko sprawdzenie szczelności i nabicie, jak jesteś z zachodniopomorskiego to polecam Auto Master Serwice Moryń :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

aha - dzieki za info

 

co do montażu to w moim przypadku nie ma problemu bo mam znajomego który zajmuje się klimatyzacjami i chłodniami - od A-Z


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Witam

 

Czy ktoś z was zamontował sobie klime w swoim Ursusie? Wiecie może kto w Wielkopolsce zajmuje się montażem klimatyzacji?

Chodzi mi U1734. Podczas np. siewu w tym ciągniku można sobie schabiki smażyć jest tak ciepło :)

Słyszałem, że używają do tego samochodowych klimatyzacji... Z tego co widzę to Ursus teraz ma w swojej ofercie klime za 6 baniek. Wolałbym coś tańszego...

 

Pozdrawiam AF, Libero


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simii89    2

My z bratem zamierzamy zamontować samodzielnie klime do naszego 5714, i zamierzamy do tego celu kupić ją od hondy civic, ponieważ posiada ona małe wymiary, a koszt zakupu to kokło 2k. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

gdzie można dostać samą klimatyzację? szrot?


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

zakup takiego urządzenia, chłodzenie tylko na postoju, to nie dla mnie i jeszcze 1000E :)

 

ale dzięki za pomysł:)


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

ale za 4 tysiące złotych , mogę mieć "normalniejszą" klimę, a za 6 tys mogę mieć oryginalną klimatyzację ursusa

 

to urządzenie jakoś mnie nie przekonuje :)


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

widziałem kiedyś na allegro nową klime do matiza za 800zł może i by podeszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

I to nawet gościu miał w Rzeszowie czyli blisko mnie nie wkluczone ze kiedyś się wybiorę do gościa może bym sobie zamontował do bizona :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

założyć klimę do ciągnika czy kombajnu to nie jest taka tragedia my np. kiedyś założyliśmy do bizona i działała fajnie a gości który go kupił póżniej lata na niej dalej wiem bo nawet brat w tym roku jeżdził mu dobijać gazu do niej, a razem z nabiciem kosztowało to coś koło 2 koła, z tym że sam układ było od fiata tipo ze szrotu za 400zł, ale nie radzę zakładać klimy ze szrotu bo rzadko trafi się dobra sprężarka zazwyczaj ucieka na niej gaz i trzeba robić a w zakładzie to koszt koło 700 zł to samo z osuszaczem, a koszt nowego też koło 200 zł, a w granicach tysiąca do 2 można kupić fajne zestawy dobrych firm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

kiedyś widziałem taki dach z klimą....i to chyba on sprzedaje taki...to było montowane na "eksportach". I to chyba oni sami sobie to zakładali, ale nie wiem czy to mogło być te fabryczne.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam mam pytanie czy orientuje się ktoś - przerobienie konstrukcji wsporczej z ursusa 5314 na c 385 to duzo modyfikacji?
    • Przez Bartek1231
      Witam mam pytanie czy przerabiał ktoś może hamulec skrzyni biegów w ciężkiej serii Ursusa na jakieś hydrauliczne czy coś w tym stylu, ponieważ oryginalne nie bardzo mi odpowiada. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez ZŁOTY
      Witam posiadam zetora 6245 i zastanawiam się zamontować do niego tura hyrdamet o udźwigu 1600kg i nie wiem czy jest wymagane wzmacnianie ramy bo niby może się przełamać może ktoś się wypowiedzieć? 
    • Przez 799332
      Witam mam problem z wałkiem podsiewacza przy kombajnie John derre 1065 urywa się. Jakie mogą być tego powodu przyczyny z góry dziękuję za podpowiedź. 
    • Przez Bartek1231
      Witam chciałbym zamontować tuz do swojego Ursusa. I nie wiem czy wykonać go samemu czy kupić gotowy. Zestawy które widziałem nie są takie jak ja chce. Jeśli zdecydowałbym się go wykonać to z jakiej grubości blachy? Ktoś już coś takiego robił? Zależy mi na udźwigu minimum 3 ton. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj