Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silnik jumz d65

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share arek1326

arek1326

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:gotowanie wedkowanie majsterkowanie mechanika sport pilka nozna siatkowka

Napisany 14 wrzesień 2015 - 08:38

Silnik jumz d65 Koledzy pomóżcie! W silniku w jumzie coś puka cały czas i pojawił się olej w tumnikiu wcześniej rozbieralem ten silnik z tego samego powodu i wymieniłem dwa słupki bo jeden tłok był pekniety a w drugim sworzeń tłoka zaraz zrobiłem głowice pompę wtryskowa i jakieś czas było dobrze a ostatnio zaczęła dymic i stukać rozebralem i nic nie znalazłem wał jest jak nówka panewki też luzow żadnych nie znalazłem a i jak się zagrzeje to nie ma siły okrecic ale jak otworze odpreznik to pali i chodzi.będę wdzięczny za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Silnik jumz d65 Dzisiaj, 13:24
  •  

#2 Share Dawid-Zetor

Dawid-Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:1.Rolnictwo
    2.Motoryzacja

Napisany 15 wrzesień 2015 - 18:22

Silnik jumz d65

Źle masz ustawione zawory i dla tego ci stuka . ;) 

#3 Share arek1326

arek1326

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:gotowanie wedkowanie majsterkowanie mechanika sport pilka nozna siatkowka

Napisany 15 wrzesień 2015 - 18:37

Silnik jumz d65 Po ustawieniu zaworów stukot był taki sam i pojawił się olej w tumnikiu jeden mechanik mówi że może to być winna zaworów że są złe spasowane

#4 Share Dawid-Zetor

Dawid-Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
    2.Motoryzacja

Napisany 17 wrzesień 2015 - 18:33

Silnik jumz d65

Kolego a wymieniałeś wtryskiwacze podobno też mogą być takie objawy,jak chlapanie olejem w tłumnikiu. ;)

A i jeszcze czy pod głowicę daliście nową uszczelkę czy stara bo to też ma wpływ na pracę. 

Edytowany przez Dawid-Zetor, 17 wrzesień 2015 - 18:42.

#5 Share arek1326

arek1326

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 wrzesień 2015 - 13:39

Silnik jumz d65 Końcówki wszystkich wtryskow zostały wymienione i sprawdzone na maszynie razem z pompa i uszczelka za każdym razem nowa dziwne jest to że nie może odpalić jak jest ciepły silnik tak jak by coś puchlo w środku ale sprawdziłem wal jest nie tkniety tak jak panewki

#6 Share Dawid-Zetor

Dawid-Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
    2.Motoryzacja

Napisany 19 wrzesień 2015 - 05:36

Silnik jumz d65

To już bladego pojęcia nie wiem co to może być :(

#7 Share arek1326

arek1326

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 wrzesień 2015 - 09:21

Silnik jumz d65 Znalazłem przyczynę. Wałek rozrządu jest wychrupniety przy klinie i przez to ma luz i zawory raz są za ciasne a raz za luźne a jak się zagrzal silnik to odlupana cześć walka blokowala się i przez to nie chciał odpalić żadnej innej usterki nie ma

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Dawid-Zetor

Dawid-Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
    2.Motoryzacja

Napisany 20 wrzesień 2015 - 16:28

Silnik jumz d65

O to całe szczęście.Jednak miałem rację z tymi zaworami.Miłej zabawy ci życzę :)

#9 Share gregu1203

gregu1203

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 wrzesień 2015 - 17:40

Silnik jumz d65

Witam nie dawno kupiłem ciągnik Jumz 6AM i mam pytanie odnośnie tego ciągnika . Może mi ktoś napisać od czego jest ta rurka  i z czym to się łączy bo w moim ciągniku jej nie ma i nie wiem od czego to jest  :unsure:  . Mógł by ktoś przedstawić mi jak zrobić wyjścia do hydrauliki w tym ciągniku bo jak na razie nie mam żadnego aktywnego:/ . Jak to powyprowadzać z rozdzielacza . Proszę o pomoc (zdjęcia i informacje jak to zrobić  ) Bądź o naprowadzenie nie na odpowiednią część forum 

#10 Share arek1326

arek1326

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 wrzesień 2015 - 21:07

Silnik jumz d65 Ta gruba rurka to główne zasilanie hydrauliki i pierwsza pompa odpowiada za hydraulike a ta cienka rurka która odchodzi od tej grubej to zasilanie drugiej pompy mniejszej odpowiedzialnej za wspomaganie tak jest w mojej bialorusce ale to była koparko spycharka a może w traktorach jest inaczej a więc jeśli chcesz zrobić hydraulike to musisz od dołu pompy poprowadzić zasilanie na rozdzielacz i powrót z rozdzielacza do zbiornika a sekcje jak chcesz uwaga redukcję nie pasują trzeba spawac i stosować polskie wtedy nie mam problemu z przewodami

#11 Share RafaPrzedzik

RafaPrzedzik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 19:12

Silnik jumz d65

witam ile wchodzi oleju przekładniowego do jumz  i gdzie jest miarka z góry dzieki 

#12 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 styczeń 2016 - 19:49

Silnik jumz d65

Podaj e-maile to ci wyśle instrukcje obsługi tam wszystko jest  

#13 Share RomanFranik

RomanFranik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 sierpień 2016 - 20:43

Silnik jumz d65

witam w jumz przybywa mi oleju w silniku , myśle że to pompy hydrauliki prawdopodobnie któraś tłoczy olej do silnika koło wałka napędzającego kupiłem obie nowe ale nie wiem czemu nie mogę wyjąć większej tej od rozdzielacza nsz 32 nowa ma gwint w wałku , czy w starej jest coś tam wkręcone? , czy jest tam może jakiś seger pomóżcie bo szkoda rozbierać pół traktora przez niewiedzę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 sierpień 2016 - 08:33

Silnik jumz d65

Nie ma tam żadnej filozofii spuszczasz olej odkręcasz przewody potem pompę na pompie jest tulejka łącząca pompę z napędem z silnika , zamieniasz pompy i skręcasz w odwrotnej kolejności.Uszczelka jest jak dobrze pamiętam papierowa łącząca pompę z obudową napędu pompy.  

Dodaj odpowiedź