Arek

Głębosz czy spulchniacz (półpług) ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Arek    218

Co będzie lepsze do zrywania podeszwy płużnej i napowietrzania ziemi, typowy głębosz czy spulchniacz taki jak Plow z Unii lub Plower z Staltechu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Typowy głębosz do zrywania podeszwy płużnej jak masz kamienie to tylko na resorze gdyż co 15m będziesz miał przerwę na śrubę m20 :)

 

na każdą grządziel licz 30kw około 40kM prędkośc około 6 km/h koniecznie krety ziemia aż puchnie jak się jedzie efekty widoczne nie do zaraz ......

 

pierwszy zabieg około 15cm poniżej podeszwy +- 40 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Polecam z Agrisemu  Combiplow z talerzówką. naprawdę robotę robi   http://www.korbanek.pl/spolka/ws/pl/agrisem/maszyny_uprawowe/cultiplow_samodzielne_spulchniacze_gleby.html

Miałem go ta testach ciągnik 150 km   na głębokość  35 cm  pracował  jakieś 7-9 km/h, lekko szedł  i była bardzo widoczny efekt fali na  ziemi.W żadne głębosze by  się nie pchał.

Może jeszcze plowel z Staltechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Proste głęboszowanie cena głębosza do 15 tys 

 

Tego który zaproponowałeś 50 tys plus traktor7t i 150kucy 

nie każdego stać a gleba to organizm zywy i nie zawsze drogie rzeczy przyczynią się do nadwyzki bezpośredniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Plow z Unii i Plower z Staltechu to właśnie kopia Agrisemu Cultiplow.

Oczywiście będzie na zabezpieczeniu non-stop.

Ale właśnie zastanawiam się co będzie lepsze, która z tych maszyn do czego konkretnie służy ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6

moim zdaniem lepszy będzie głęboko . Zrywa on warstwę pluzna . Efekt widoczny juz po 2-3 latach . Po obce na gminie nie ma takich "skal" jak w latach poprzednich , a te bryki które są łatwiej jest rozbić . Jak masz ciężka ziemię to polecam głębsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ziemie mam średnie ale większa część na podłożu gliniastym.

 

Zastanawiam się też czy spulchniacza można by używać w uprawach uproszczonych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj