Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno prasy NH 648

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share TheDamian

TheDamian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 13:29

Kupno prasy NH 648

Witam!

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Prasy zmienno komorowej NH 648 ?
Po czym poznać stan pasów ?
Słyszałem też że jak na podbieraczu nie ma farby to już dużo towaru przerobiła prawda to?
NA co jeszcze zwrócić uwagę?

Z góry dzięki za odpowiedź          ​

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno prasy NH 648 Dzisiaj, 05:30
  •  

#2 Share Mikos22

Mikos22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 16:07

Kupno prasy NH 648 Witaj. Przy oględzinach warto zwrócić w pierwszej kolejności na stan podbieracza, czy są wszystkie palce, w jakim stopniu wyparte, czy blachy między palcami nie są powyginane, dalej oceń stół czy nie jest pokrzywiony, najlepiej podłączyć pod traktor i włączyć i zobaczyć jak pracuje, czy coś nie zaciera. Stan kół zębatych, czy oryginalne, w jakim stanie, czy mają gruby ząb czy listek, łańcuchy- najmniejszy problem, poprzeczne takie zygzaki na wahaczu po których chodzi pas, jeśli są wytarte to pasy będą uciekać na boki, luz na wałach, jeśli są oryginalne łożyska to pochodzą bo są podwójnie kryte, blaszką i gumką, cała reszta tylko blaszką czy tam tworzywem, czy nie ma wyciekow z siłowników, można zajrzeć z trudem do głównej przekładni WOM czy śruby na swoim miejscu, czy nie ma luzu na wyjściu z boku na główny napęd prasy, czy działa centralne smarowanie, przy podniesionej klapie powinno podawać olej na łańcuchy przez te "szczotki". Co do stanu pasów, poprzegladaj dokładnie czy nie są gdzieś porozrywane, jak wyglądają spinki, czy całe, czy pas nie ma zamiaru już wyrywać się ze spinki, bo jednak to drogi gips, sprawdź też stan trybów na wahaczu, po otwarciu klapy jak patrzysz z tyłu to po lewej stronie wahacza są koła zębate, zasloniete plastikiem, zawsze można odkręcić, bo to też podstawa i kosztowne przy wymianie. Jeśli posiada aparat na siatkę to czy są wszystkie elementy, czy nie jest coś kombinowane. Kluczowa sprawa to poprawne działanie sterownika, zawsze należy podłączyć, sprawdzić działanie funkcji, na ustawieniu recznym, czy sterownik współpracuje z prasą, czy elektronicznie jest w porządku, bo jeśli tu będzie coś skopane to nawet najbardziej zadbana prasa będzie nic nie warta jeśli nie będzie działał ten cały komputer, sterownik, bale command. Jeśli sobie coś przypomnę to napisze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 17:51

Kupno prasy NH 648

mam taką prase fajnie się nią robi ale łożyska  calowe to jej wielki minus i cena części zwala z nóg więc się dobrze zastanów koszt tych zębatek na wałach co kolega wcześniej opisuje które widać po otworzeniu komory i odkręceniu osłony to połowa ceny prasy mowa o komplecie oczywiście szukałbym jakąś pasówke bez tych walców

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Mikos22

Mikos22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 14 wrzesień 2015 - 20:58

Kupno prasy NH 648 Fakt, calowe łożyska to minus, ale do kupienia, a co do tych zębatek na wahaczu to wymieniłem i pół prasy to nie kosztowały, komplet, chyba 3 czy 4, nie pamiętam, razem z łożyskami jakieś 1500zł, tyle że nie ze sklepu tylko zrobione przez gościa który się tym zajmuje, porządne, zahartowane, ponad 1500szt sianokiszonki, słomy i zero śladu zużycia, one tak szybko się nie ścierają. Plus obecności tego wahacza jest taki, że jedziesz w pokos i nie zastanawiasz się czy rolka zacznie się kręcić, czy się zapcha bo zawsze pójdzie, noi nawet słoma tzw sieczka, np z jęczmienia i wysoko wyżnietego, gdzie w greenland rivierre rv186l był problem z zaczeciem. Także wszystko ma plusy i minusy. Jeśli jesteś gdzieś z woj.przyległego do podlaskiego lub z lubelskiego to mogę Ci polecić gościa, ma naprawdę dobry sprzęt, remontuje, jak Ci się coś zepsuje, to jedziesz i czy Ci dorobi czy zamówi,ale masz pewne, po zakupie masz gwarancję rozruchową rok, jak coś się dzieje to przyjeżdża i robi, ja mam już w sumie 3 prasę od niego i jestem zadowolony, czy z rv186 czy teraz z nh jakakolwiek cześć, koło zębate, łożysko, wszystko jest do zrobienia za rozsądne pieniądze. Ma m.in nh 648 na sam sznurek, jak coś to na daj znać na GG 1240606 to dam kontakt.