Gość Profil usunięty

dobra Brona nie jest zła.

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witam, mam pytanie odnośnie brony talerzowej UH Ex 4,5 m staltech. ktoś posiada w wersji zawieszanej ? bo jestem ciekaw jak to lata w transporcie. Mam Jd 6140r i tak się zastanawiam jak to się z tym będzie jeździć po drogach, dodam że z przodu balast 1100 kg. Brona waży ok 3300 kg jeśli dobrze pamiętam.
A i jeszcze takie pytanko, czym się różni brona Uh od Uh ex ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24nh    79

brona wazy 3750 z walem rurowym. jestes pewiem ze 6140 da sobie z nia rade? min zapotrzebowanie to ok 150km a przydalby sie lekki zapas w razie czego. do tego jest za***iscie ciezka, ja bym dokupil wozek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

słuchaj a wiesz czym się różnią te 2 modele co podałem?
na stronie Staltech że tak powiem g*wno można się dowiedzieć.
z tego co zauważyłem to miedzy nimi jest różnica wagowa i to 1000kg. ciekawe to.

 

 

http://staltech.biz/product.php?id=16    ----> UH 

 

http://staltech.biz/product.php?id=21    ----> UH  Ex 

 

i o co tu chodzi ? 

 

 

Edytowano przez Niewielkilecznieduzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No właśnie ja tak samo nie zauważyłem jakichś zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Jak masz 1100 na przodzie to dasz rady, dość spokojnie. Ja miałem z 500 w case MX i nie dałem rady z podwórka wyjechać, a brona wazy 3 t, wlałem wody w opony ponad 600 kg i już tak sobie, dołożyłem obciążników z 600 kg i już dość fajnie się zachowuję. Jak masz tuza ina nim 1100 tobez problemu, ale szaleć nie można, kuzyn  w 7730 ma na podobnie a brona 3 t i nie szleje ale spokojnie dość  jeździ i bardzo uważa.

Zadzwoń po serwisu i przyciśnij ich o informacje.

Koniecznie talerze ząbkowane i jakie masz konto ustawienia talerzy, to najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chyba że wezme tą zwykłą UH i ona waży prawie 2,5 tony. muszę zadzwonić i się dopytać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Do twojego Johna weź pożądne 3m z dobrym wałem i będziesz popylał 12-14 km/h a nie 4,5m i pyrkotał 6 km/h. Potrzebujesz conajmniej 40 km/m szerokości roboczej.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dobry wał czyli co masz na mysli, Jaki wal twoim zdaniem jest dobry
Jd ma 160 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Nie tyle dobry co odpowiedni. Zależy jakie masz ziemie, na jakią głębokość chcesz uprawiać, czy jest mozajka i konfiguracja terenu. Sam musisz na to odpowiedzieć i dokładnie przemyśleć bo wał bardzo wpływa na jakość pracy. Ja mam 3m Ares TXL i chodzi albo z 120km albo 150km oba zachodnie. Mam płaskie pola bez mozaiki i jeśli jest  w miarę wilgotno, uprawiam ok 7-8 cm to do 10km/h ciagnikiem 120 km. Przy głębszej robocie,, gorszych warunkach zapinam 150 km i można swobodnie latać ok 12km/h. Śmiem uważać że dla Ciebie 4m to max i szału nie będzie w robocie


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja mam Case MX  150 i bronę z Agro-maszu 5 metrów i latam przeważnie 15-16 km/h a i 19 km potrafię.

Na 100 ha podorywki na jakieś 6-7 cm z 6 razy zapchała sie ale słoma była potężna  na tym polu.

Uprawa po orce ziemia 2 klasa  mokra to prędkość  taż 15-16.

Wał tandem mam z tylu tak jak Lemkeny Rubiny przeważnie mają.Super uprawia i po podorywce bardzo ładnie wygląda nie ma tych pasów jak po wałach stożkowych, z  wałem trafiłem w  100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Masz szczęście bo na moich ziemiach jest to nieosiągalne. Sąsiad do Fenda 926 zaczepił Rubina 6m i szału nie ma - 12km/h ,max


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mam różne ziemie, mozajke i średnio ciężkie.

A Rubiny idą ciężko, do 6 metrów  poniżej 200 km nie podczepiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja mam lekkie ziemie,

mam też Ursusa c 360 lata z 2 m aż miło.

klasa ziemi 4-6. 

mam również 912 i lata w pługu 4x40 na lajcie. 

ukształtowanie terenu - powierzchnia płaska przeważnie, choć zdarzają się lekkie wzniesienia. 

myślę poważnie nad tym UH 4,5 m ale kurde nie wiem czym się właśnie różni model UH od UH Ex.no chyba tylko wagą. 

tutaj macie ciekawy filmik ;)

 

 

takie są u mnie ziemie ;) takimi maszynami robią ;)

hm, no tyle że agro masz jest lżejszy od Staltechu, a taki paradoks że Staltech cięższy a tańszy od Agromaszu ;d 

Edytowano przez Niewielkilecznieduzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
    • Przez Seba2110
      Czy ma ktoś jakies opinie na temat brony talerzowej 3m Zabiel lub dexwal, ewentualnie rywal?
    • Przez Jasio88
      Rozważam zakup głębosza Ciągnąć go będzie 90km ile łap? nigdy nie miałem do czynienia z gleboszem mile widziane wszystkie opinie
    • Przez matttic
      Witam.
      Ponieważ maszyna istnieje już dłuższy czas na rynku chciałem zapytać użytkowników o opinie na jej temat.
      Ponieważ mam ciągnik 4 cyl. o mocy 140 km ważący 5,8t myślę o zakupie maszyny w 3 metrowej wersji.
      Do zerwania ścierniska myślę że udrę 3m z uwagi że panuje opinia że kąt zębów sprawia że ma on mimo 10 dłut iść lżej niż tradycyjny gruber.
      Na głęboko planuję zdemontować dwie boczne łapy i talerze. Myślę że będzie to lepsza i przyszłościowa opcja niż zakup 2,5m który zdaje sobie sprawę że byłby bardziej optymalny do mojego ciągnika.
      woj. Podkarpackie sporo górek ziemie od ciężkich do lekkich 3-4 klasa 
      Proszę o opinie spostrzeżenia i rady posiadaczy "trzybelkowców" szczególnie  jakimi sprzętami je ciągacie i w jakich warunkach i czy ktoś demontował i przestawiał w nich łapy.
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj