Skocz do zawartości

Zdjęcie

Niska moc Zetora 5211

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 19:55

Niska moc Zetora 5211

Witam, mam pewien problem z Zetorem 5211, otóż ciągnik ten ma spore problemy z targaniem pługa 2x30 Unia Grudziądz. Jest to dziwne tym bardziej, że nawet na piachach V klasa ciągnik stęka i przymula jak się głębiej popuści pług. Dodam, że pług jest dobrze ustawiony - centralnie za ciągnikiem, luz na cięgłach około 2-3cm, obydwa korpusy kryją po równo i pracują na tej samej głębokości. Opony radialne 14,9-28 około 80% bieżnika, 1,2 atmosfery. Silnik pracuje równo, ładnie wchodzi na obroty i paliwo nigdzie nie wycieka. Dodam, że paliwo jest dobrej jakości ze sprawdzonej i renomowanej stacji, kupowane w detalu, żaden tani szajs sprowadzany nie wiadomo skąd.

A jak popuści się głębiej niż na 10cm na piachu to na 3 biegu trzeba go deptać i nie wkręca się na więcej niż 2000 obrotów. I to na ściernisku a nie na ugorze.

W kultywatorze UG 2,1m jest podobnie, pracować bez oporu może tylko na niskiej głębokości, jak chce się zrobić robotę głębiej to już jest ogromna męczarnia.

Co może być przyczyną takiego zachowania? Myślałem niedawno o zainwestowaniu w pług trzyskibowy ale jak ledwo sobie radzi z dwójką to odpuściłem....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Niska moc Zetora 5211 Dzisiaj, 17:16
  •  

#2 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 20:43

Niska moc Zetora 5211

czy kopci czy jest czysto spalone

#3 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 10 wrzesień 2015 - 20:43

Niska moc Zetora 5211

Na zapłonie przestaw bo właśnie ładnie może chodzić bez wysiłku ale pod obciążeniem. Jeśli nie to pompa do roboty z wtryskami a jeśli to nie da rezultatów  no to kompresji nie ma pierścienie.

#4 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 18:43

Niska moc Zetora 5211

czy kopci czy jest czysto spalone

Nie kopci, z komina w ogóle nie widać ani trochę dymu.

#5 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 18:46

Niska moc Zetora 5211

Dymu nie widać, zacznij od filtrów paliwa i sprawdzenia przewodów dopływu paliwa. Brak dymu oznacza brak dostawy paliwa zazwyczaj.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#6 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Lubie wyjeżdżać na wycieczki w niedziele lub w inny wolny czas :)

Napisany 11 wrzesień 2015 - 19:23

Niska moc Zetora 5211

Właśnie miałem to pisać ale kolega powyżej mnie uprzedził :) Tak jak kolega powyżej zobacz filtry i przewody nic więcej pompa na pewno dobrze daje po prostu jakieś syfy z zbiornika nałapał do przewodu i tyle 

#7 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 19:31

Niska moc Zetora 5211

Jutro będę kultywatorował nawozy to spróbuję nagrać film który pewnie najlepiej zobrazuje cały problem.

#8 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 20:55

Niska moc Zetora 5211

koledzy ci dobrze radza nie bylo mnie jakiś czas a jeśli paliwo dostaje w porzadku to trzeba dawkę zwiękrzyć na pompie lub regulator w pompie ale to troche trudniejsze jesli będzie paliwo w porzadku dochodzić do pompy to pompe na stół .

acha sprawdz jeszcze czy cięgno gazu masz ok czy dochodzi do końca bo możesz mięc pedał podparty lub coś podobnego ewentualnie cięgno od gaszenia jest nie wporzadku,

#9 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 12:04

Niska moc Zetora 5211

Pedał gazu jest ok, na pusto normalnie się wkręca do 2500 obrotów i więcej czasem, dopiero jak się popuści maszynę troszkę głębiej w ziemię to te 2000 to max.

#10 Share pokorny

pokorny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 14:50

Niska moc Zetora 5211

Za mala dawka paliwa, udroznic doplyw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 14:52

Niska moc Zetora 5211

Na razie kolega chyba szuka gdzie leży przyczyna bo cisza z jego strony.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#12 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 15:19

Niska moc Zetora 5211

za mało paliwa sprawdz jeszcze pompkę wstępna czy normalnie pompuje inaczej pompę na stół

#13 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Lubie wyjeżdżać na wycieczki w niedziele lub w inny wolny czas :)

Napisany 13 wrzesień 2015 - 10:47

Niska moc Zetora 5211

Jutro będę kultywatorował nawozy to spróbuję nagrać film który pewnie najlepiej zobrazuje cały problem.

Nie ma po co nagrywać filmu.. Jeżeli z kultywatorem będzie wchodzić w obroty jak samochód to już sprawa wyjaśniona w 100 procentach, nie męcz ciągnika tylko od razu filtry odkręcić i zobaczyć czy coś się nabrało a jak nie to wszystkie przewody paliwowe przepatrzeć 

#14 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 15 wrzesień 2015 - 21:06

Niska moc Zetora 5211

Z waszych wypowiedzi wnioskuję, że to jednak pompa wtryskowa może się już nadawać do regeneracji, nie zaglądaliśmy jeszcze ostatnio do ciągnika bo nie mam w ogóle czasu (wracam bardzo późno z pracy) ale powiedzcie ile ewentualnie regeneracja pompy może kosztować i czy możecie polecić w mazowieckim jakiegoś dobrego mechanika lub serwis który wykona tą robotę fachowo i bez fuszery? Bo ostatnio pewien majster remontował nam przodek aby zlikwidować luz na kierownicy, impreza kosztowała 2500 a luz jak był tak nadal jest tylko że mniejszy. I co dziwniejsze, to wszyscy gościa z całej okolicy polecali i rekomendowali a efektów pracy w ogóle nie widać.

A i pewną ciekawostkę dorzucę, może to jakaś ważna informacja. Jakiś czas temu z Zetorem miałem taki problem, że sam z siebie gasł bez wyraźnej przyczyny. Podczas pracy w polu albo nawet podczas jazdy na pusto po ulicy po prostu gasł. Pedał gazu do oporu a on gasł tak jakby się paliwo skończyło i nie chciał odpalać. Podpompowywałem paliwo pompką ale było i tak na maksa a on nadal nie odpalał, dopiero jak "odpoczął" przez kilkanaście minut to odpalił. Nic z tym nie robiliśmy, problem ustąpił po pewnym czasie sam z siebie tak po prostu i już się nie powtarza, ale zdarzyło się to wówczas kilka razy w ciągu krótkiego czasu.

#15 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 15 wrzesień 2015 - 21:40

Niska moc Zetora 5211

jak gasł sam z siebie to miałeś syf na przewodach (szczególnie na pierwszym kolanku przy pompce) i nie dostawał paliwa. rozbierz po kolei przewody, rurki, filtry. najtańsza opcja. i potem oczywiście nowe podkładki, bo jak będzie łapał powietrze to nie ma roboty. no i gumka pod odstojnikiem musi dobrze przylegać.

#16 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 19:54

Niska moc Zetora 5211

Jak masz niepełny zbiornik paliwa to odkręć korek i w pole (wlew możesz prowizorycznie zakryć jakąś przepuszczalną "szmatą") - być może korek zrobił się za szczelny,  w zbiorniku robi się podciśnienie i pomka nie może zassać wystarczającej ilości paliwa lub zasysa też trochę powietrza przez nieszczelne przewody - to by tłumaczyło to "gaśnięcie" silnika i może być również powodem braku mocy...

#17 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 17 wrzesień 2015 - 18:48

Niska moc Zetora 5211

Łatwiej odkręcić korek i przewiercić dziurkę jeżeli ssania nie ma ja tak w każdym ciągniku prawie mam ale raczej coś w przewodach stanęło jakieś syfy z zbiornika złapało no ale objawy są te same jak przez ten korek może i tak być 

#18 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 16:22

Niska moc Zetora 5211

podłącze do tematu, bo coś podobnego mam u siebie. Otóż ciągnik jak sie rozgrzeje, to robi sie lekko mułowaty. Gorzej wchodzi na obroty, jakby troszke gorzej odpalał. Ma ktoś pomysł co może być ?

#19 Share rolnik90_01

rolnik90_01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 16:40

Niska moc Zetora 5211

Zanim dasz pompę do regeneracji sprawdź czy nie ma syfu na filtrach, przewodach a nawet w baku(u nas w baku były jakieś gluty i się zapychał. Płukanie baku rozwiązało problem). W innym ciągniku zaś przewód paliwowy się przyciął jakoś i był spłaszczony. Niby chodził ale jak zwiększałeś obroty to się przyduszał. Z innych banalnych przyczyn to u sąsiada zapomnieli że mają filtr powierza w ciągniku, dwa lata po zakupie zaczął tracić moc. Jak otworzył go w końcu to się wysypało wiadro ziemi. Poza tym jak ktoś już opisał wyżej. Korek się zrobił za szczelny. Miałem podobny problem w kosie spalinowej. Rozgrzewała się i gasła. Wymiana pomogła. I oczywiście te przewody sprawdzić czy są szczelne. 

Edytowany przez rolnik90_01, 24 wrzesień 2015 - 16:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 19:04

Niska moc Zetora 5211

Albo najlepiej zobaczyć też przy odpalonym ciągniku klawiaturę albo jak u mojego brata w kombajnie coś podobnego było to po prostu jeden wtrysk był zapchany i nie było pełnej mocy silnik dymił na niebiesko