Skocz do zawartości

Zdjęcie

Terminy stosowania nawozów organicznych

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share franki

franki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 15:37

Terminy stosowania nawozów organicznych Czy przypadkiem może ktoś słyszał o takim fakcie że nawóz można dopiero zacząć siać od 1 marca? Posiałem pierwszą dawkę nawozu około 25 lutego , a mojemu tacie jakiś gościu zaczął wciskać jakieś pierdoły że można dopiero zacząć siać od 1 marca i że niby jeśli wcześniej posiejesz to cię satelita namierzy i zabiorą dopłaty czy jakoś tak. Ktoś w ogóle słyszał o takim czymś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Terminy stosowania nawozów organicznych Dzisiaj, 06:52
  •  

#2 Share Tomek12

Tomek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 15:40

Czy przypadkiem może ktoś słyszał o takim fakcie że nawóz można dopiero zacząć siać od 1 marca? Posiałem pierwszą dawkę nawozu około 25 lutego , a mojemu tacie jakiś gościu zaczął wciskać jakieś pierdoły że można dopiero zacząć siać od 1 marca i że niby jeśli wcześniej posiejesz to cię satelita namierzy i zabiorą dopłaty czy jakoś tak. Ktoś w ogóle słyszał o takim czymś?

pierdo.... gosciu

jeszcze jedna taka odzywka i odpoczniesz sobie od tego forum...

Edytowany przez mirasek, 20 marzec 2008 - 21:09.

#3 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 16:43

Terminy stosowania nawozów organicznych Ja znam dokładnie taka chłopska filozofię. U nas też wielu ''znawców rolnictwa'' bez podstawówki podobne pierdoły rozpowiada. Jak sa dobre warunki to tydzień w tą czy w ta to bez różnicy.
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 18:03

Terminy stosowania nawozów organicznych Od 1 marca to mozna dawać ale nawozy naturalne, to ten typek co la twego ojca to mówił chyba sie pomylił troche :huh: Bo na nawozy sztuczne chyba nie ma jakis dat oznaczonych....

#5 Share franki

franki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 18:59

Terminy stosowania nawozów organicznych spodziewałem się takiej odpowiedzi. ten facet to nie zbyt życzliwy człowiek. dzięki za rozwianie wszelkich możliwości :huh:

#6 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 22:12

Terminy stosowania nawozów organicznych Bo to jest prawda!!! Nie mozna stosowac zadnych nawozow na pola do 1 marca!!!Nie ma znaczenia czy to naturalne czy sztuczne!!!

#7 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 06 marzec 2008 - 22:33

Bo to jest prawda!!! Nie mozna stosowac zadnych nawozow na pola do 1 marca!!!Nie ma znaczenia czy to naturalne czy sztuczne!!!

Jak nie wiesz to niepisz. Nawozy mineralne i sztuczne nie można siać od 1 grudnia do 28(29) lutego i na powierzchnie zamarznięte, na śnieg, i we wode w wylewiska wodne a nawozy sztuczne można siac przez cały rok zwyjątkiem na zamarznięte, na śnieg i na wylewiska wodne , z takiego powodu żeby sie nie przedostały z wodą powierzchmiową do wód gruntowych.No i to tyle w tej sprawie :huh:
Zetor i tylko Zetor

#8 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 22:39

Terminy stosowania nawozów organicznych Posiejesz przyjdzie przymrozek,nawoz sie nie rozłozy i jak mu udowodnisz ze posiałes jak ziemia była bez przymrozku???
przepisy mozna roznie interpretowac wedle zyczenia sprawdzajacego!!!

#9 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 22:49

Terminy stosowania nawozów organicznych Ten zakaz wprowadza Kodeks Dobrej Praktyki Rolniczej i Dyrektywa Azotowa które obowiązują wszystkich rolników unijnych za nieprzestrzeganie są kary między innymi utrata dopłat. O satelicie to przesada ale mamy kontolerów PIOR do tego i ci panowie poruszają się w terenie.

#10 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 06 marzec 2008 - 23:21

Posiejesz przyjdzie przymrozek,nawoz sie nie rozłozy i jak mu udowodnisz ze posiałes jak ziemia była bez przymrozku???
przepisy mozna roznie interpretowac wedle zyczenia sprawdzajacego!!!

zacznie sie rozkładać i pzyjdzie przymrozek to widać że było wcześniej siane a jak jest siane na zamarznięte to sie nie rozkłada tak szybko jak ja siałem to jeździłem po zamarzniętym a później rozmarzło w ciągu dnia i nawóz się rozkładał :huh:
Zetor i tylko Zetor

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 09:58

zacznie sie rozkładać i pzyjdzie przymrozek to widać że było wcześniej siane a jak jest siane na zamarznięte to sie nie rozkłada tak szybko jak ja siałem to jeździłem po zamarzniętym a później rozmarzło w ciągu dnia i nawóz się rozkładał :huh:

Stosowałes kiedys nawozy kemiry??? To sa jedne z wielu nawozów ktore sie bardzo wolno rozkładaja!!!
Twoje nawozy,twoja robota ,twoje ryzyko!!!

#12 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 12:14

Jak nie wiesz to niepisz. Nawozy mineralne i sztuczne nie można siać od 1 grudnia do 28(29) lutego i na powierzchnie zamarznięte, na śnieg, i we wode w wylewiska wodne a nawozy sztuczne można siac przez cały rok zwyjątkiem na zamarznięte, na śnieg i na wylewiska wodne , z takiego powodu żeby sie nie przedostały z wodą powierzchmiową do wód gruntowych.No i to tyle w tej sprawie :huh:

Najpierw to ty się sam zorientuj zanim znowu napiszesz pierdoły :angry: .

Jak nie wiesz to niepisz.

Od 1 grudnia do dnia 1 marca nie wolno stosować nawozów mineralnych, naturalnych ani organicznych zarówno w postaci stałej jak i płynnej. Na zamarzniętą lub/i zalane wodą grunty nie wolno stosować nawet jeśili jest to data po 1 marca lub przed 1 grudnia.
Jest to zakazane ustawowo, sankcją za złamanie zakazu może być odebranie w całości lub częściowo dopłat za dany rok.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#13 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 20:16

Terminy stosowania nawozów organicznych Ostatnio nawet w Tygodniku Rolniczym była wzmianka :huh:

#14 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 21:22

Najpierw to ty się sam zorientuj zanim znowu napiszesz pierdoły :angry: .

Jak nie wiesz to niepisz.

Od 1 grudnia do dnia 1 marca nie wolno stosować nawozów mineralnych, naturalnych ani organicznych zarówno w postaci stałej jak i płynnej. Na zamarzniętą lub/i zalane wodą grunty nie wolno stosować nawet jeśili jest to data po 1 marca lub przed 1 grudnia.
Jest to zakazane ustawowo, sankcją za złamanie zakazu może być odebranie w całości lub częściowo dopłat za dany rok.

ale sztuczne można z tymi wyjątkami na zamarznięte śnieg itp.
Zetor i tylko Zetor

#15 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 21:33

Terminy stosowania nawozów organicznych Trochę edukacji.
Nawozy sztuczne mają składniki pokarmowe w formie mineralnej :huh: , czyli nie można ich stosować od 1 grudnia do 1 marca.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#16 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 09:42

Trochę edukacji.
Nawozy sztuczne mają składniki pokarmowe w formie mineralnej :huh: , czyli nie można ich stosować od 1 grudnia do 1 marca.

Daj sobie spokuj!!! Niektorym nie przetłumaczysz,wiedza lepiej ;)

#17 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 20 marzec 2008 - 17:26

Terminy stosowania nawozów organicznych mam pytanie kiedy powinno sie wapnowac pola i łąki??

#18 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 20 marzec 2008 - 18:38

Terminy stosowania nawozów organicznych Łąki to po zakończeniu sezonu. Na pola to ja wapno wywożę pod podorywkę.
Znajomy dzwonił do ARIMR w sprawie, kiedy można nawozić i mu powiedzieli że do marca nie można żadnych nawozów stosować. Ja szukałem przepisu, który by o tym mówił i nie znalazłem, nie na ten temat niema w KDPR, Dyrektywę Azotanową też przeglądałem, ale tak bardziej pobieżnie i też nic n aten temat nie wyczytałem.

#19 Share RSM32

RSM32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 20 marzec 2008 - 23:23

Terminy stosowania nawozów organicznych Panowie o terminach stosowania nawozów pisze jak byk w KDPR strona 93 a o zakazie to punkt 3. Kodeks warto przeczytać a jak go stosować to inny temat.Kontrolę prowadzi Inspekcja Ochrony Roślin. Agencja i ODR-y powinny udzilać właściwtch informacji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share moscich

moscich

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Dziweczyny;) Rolnictowo,mechanizacja,sport,muzyka,itp.

Napisany 15 listopad 2010 - 19:13

Terminy stosowania nawozów organicznych witam chciałbym sie dowiedziec terminów wywozu gnojówki tzn do kiedy moge wywoźic bo dzisiaj wywoźiłem i ktos zkapował do ochrony środowiska i oni twierdzą że można woźić tylko do 15 listopada a mmi sie wydaje że do końca listopada pomóżcie jeśli cos wiecie