Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 956 wyciek oleju

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share arkadian12

arkadian12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 09 wrzesień 2015 - 07:00

Case 956 wyciek oleju

Witam

Nie znalazłem informacji na ten temat, ale może miał już z tym ktoś do czynienia.

Mam wyciek oleju z układu podnosnika, wyciek ten ujawnia się jak na podnośnik zaczepie cięższą maszynę. Jest on pod kabiną, aby jego zlokalizować wyciągnąłem fotel i na podłodze jest okno rewizyjne po zdjęciu którego widać rurki od hydrauliki i przednią część podnośnika (chyba tłok od ramion). Znalazłem śrubę wkręcaną na imbus (na zdjęciu, na schemacie numer 19) nie wiem czy to mogę odkręcić, dokręcić, narazie próbowałem ruszyć kluczem, jednak nie mogłę tego odkręcić. Znalazłem ten rysunek w katalogu cześci zamiennych i to jest zawór. Moje pytanie czy mogę to odkręcić, wymienić uszczelniacz jaki tam jest czy nic się nie stanie, czy te elementy pod wpływem sprężyny nie wyskoczą i czy to złoże bez problemu. A chcę to zrobić, bo zalewa mi całą skrzynię, wystarczy że podniosłem kilka razy pług i już ta cała śruba była w oleju. Na zdjęciu ta śruba i schemat tego elementu.

Pozdrawiam

Arek

Załączone miniaturki

• DSC02106.JPG
  • DSC02102.JPG

Załączone pliki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 956 wyciek oleju Dzisiaj, 09:41
  •  

#2 Share Dzikizetor

Dzikizetor

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 93 postów

Napisany 09 wrzesień 2015 - 11:14

Case 956 wyciek oleju mozesz kolego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share arkadian12

arkadian12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 28 wrzesień 2015 - 12:35

Case 956 wyciek oleju

Witam Panów

Wyciek usunąłem, wystarczyło odkręcić tą śrubę a namęczyłem się trochu, pod śruba jest podkładka miedziana wymienione i usterka usunięta.

Mam inne teraz pytanie

Ciągnik użytkuje dwa lata, brał mi dużo oleju i nie czułem jego mocy, pracuje przy pługu 3X48 (to chyba nie jest duży pług do tego traktora, nie mam porównania bo drugi ciągnik to mf255) więc sprawdziłem ciśnienie na cylindrach było ok 17, a wspomnę że jak miał ciężko to z komina szedł czarny dym i to mocno. Rozebrałem ciągnik, robili mi to mechanicy z zakładu remontu silników (prywatnie) - wymieniłem całe słupki tłok, pierścienie, tuleje, regilacja zaworów, głowica OK + uszczelki. Teraz oleju prawie nie bieże ok 1 l na 70-80 godzin pracy, dymu jest miej ale w dalszym ciągu nie czuję jego tak jakby pełnej mocy. Dalej przy dużym obciążeniu idzie czarny dym - on świadczy o nie ppełnym spaleniu ON, filtry powietrza nowe, wtryskiwacze sprawdzone. Czyktorś miał taki problem czy to wina pompy czy może z kątem wtrysku paliwa coś nie tak (napewno widać, że była ingerencja w rozrząd) Pali dobrze jak zimny, jak jest rozgrzany to troszkę dłużej trzeba pokręcić, pompa daje za niskie ciśnienie? Jak skontrolować ka wtrysku?

Prosze o jakieś sugestie w jakim kierunku iść. Czy jak zawiozę pompe do ludzi od diesli to sprawdzą pompę, czy jest pogorszą stan, czy podłączając manometr do wyjścia z pompy wystarczy jak sprawdzę ciśnienie, czy coś innego sprawdzić?

Pozdrawiam

Arek

Dodaj odpowiedź