michal912

C-360 nie pali.

Polecane posty

michal912    194

Witam mam problem ze swoim C-360 ponieważ nie chce mi zapalić. Nie ma siły przekręcić. Dodam że mam nowy akumulator. Coś tak jakby był akumulator rozladowany. Wczoraj ciągnik palił normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Kable wszędzie ścisło? Luzów w rozruszniku na tulejkach nie ma?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Sprawdz rozrusznik czy nie am luzów na wirniku w najgorszym wypadku może mieć przebicie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal912    194

Ale akumulator od 2 tygodni siedzi i każdego dnia był odpalany. Może po takim czasie przebicie się ujawnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Skoro nie chce kręcić to woda nie ma tu wpływu. Mógł by kręcić, a nie chcieć zapalić. Przebicie może się ujawnić zawsze izolacja się stopiła i mamy zwarcie/


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechamaniak    6

Kolego, sprawdź czy klemy są ciasno, i czy przewód masy też, gdyż po kilku odpaleniach mógł rozładować się akumulator przez pogorszone, lub zerowe ładowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Masz gdzies zwarcie i ci rozładowało aku lub podczas zapalania robi się zwarcie i nie ma siły posprawdzaj dokładnie przewody spróbój odpalić na ostro najlepiej wyciągając aku i podłączajac je przez jakiś przełącznik do rozrusznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechamaniak    6

Możliwe, że przyczyna jest w instalacji. Rozumiem, że masz rozrusznik przekładniowy? Spróbuj odłączyć akumulator z traktora, po czym z pominięciem instalacji podłączyć drugi akumulator- możesz użyć kabli wn, które teraz masz w traktorze. Odłącz wszystkie male zbędne kabelki przy rozruszniku, plus akumulatora przykręć do plusa rozrusznika, minus dokręć śrubą mocującą rozrusznik, a rozrusznik uruchom 'na klucz'. Jeśli zakręci przy sprawnym aku bez problemu to rozrusznik jest ok, jeśli nie to winny jest rozrusznik... Raczej mało prawdopodobne jest, abyś miał przytarty silnik, tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal912    194

Jednak to rozrusznik w którym nie odbił bendix i cały czas rozrusznik kręcił i rozladowal akumulator. Brat ostatnio na polu robił i nie slyszal że rozrusznik cały czas kręci no i kaszana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Miałem to samo :D tylko że ja przy kręceniu kręce kręce puściłem przycisk a to dalej kręci z rozrusznika dym! na szczęscie  17 była pod reką odkręciłem kabel i uratowałem :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechamaniak    6

Raz tak pojechałem na zrywkę bez rozrusznika, bo pilnie skończyć trzeba było. Jak gałąź podeszła w miejsce po rozruszniku to dźwięk bezcenny wydała... Jak cięta rębakiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechamaniak    6

Często jest tak, że potrafisz, jeżdżąc ze świadomością, że masz go czym odpalić, nie zgasić go cały dzień, a akurat jak nie możesz go gasić to albo się zapomniesz i zgasisz, albo niechcąco zahaczysz przy wysiadaniu nogą o gaz nożny, albo zadusisz, ot takie fatum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kam78245
      Witam serdecznie 
      Próbowałem samemu rozwiązać problem lecz niestety, ale wiem że na Was można liczyc:) !
      Otóż, podczas próby rozruchu mojej 60tki rozrusznik na początku krecił jak zwykle lecz dosłownie po sekundzie zaczał wolniutko mielic i zgasł, zauważyłem jednocześnie błysk w skrzynce bezpieczników. Potem juz brak reakcji na przycisk start. Akumulatory są dobre, wszystkie światła i to co na prąd w maszynie działa...oprócz rozrusznika. Nie wiem jak prądnica bo jeszcze taka w nim jest ze względu na to że używam 60tki dwa razy na kwartał. Sprawdzałem klemy, mase 
      Proszę o pomoc 
      Pozdrawiam Kamil 
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Mateusz100
      Witam ostatnio widziałem na internecie jak ktoś zrobił niby profesjonalną instalacje do ursusa c 360, a mianowicie puścił kabel od rozrusznika do puszki hermetycznej takiej instalacyjnej  ktorą umieścił w ciagniku i do tej puskzi ten kabel i za pomocą złaczek wago połączył tam do tego bezpiecznik na kablu samochodowy dał i jakieś właczniki i podłaczył lampy tylnie i przednie oczywiście ledowe. Moje pytanie czy to ma sens i będzie działać? od rozrusznika dał dwużyłowy kabel 2x1,5mm   jest od odpowiedni? Z tego co widziałem to kabel prądowy bezpośrednio do kostki wago i od niej innymi kablami do przełaćznikow dawał. Nie wiodziałęm żadnego rozłączania tego prądu ale niby mu to działa. Co wy na to jest to bezpieczne i dobre? Chciałbym to zrobić i zamontować lampy dwie ledowe ktore maja 29w jedna czyli razem niecałę 60w pobierają wytrzyma coś takiego? Oczywiście muszę wymienić prądnice na alternator bo inaczej to ciagnika nawet nie odpale haha o tym wiem.
    • Przez Bolo3
      Witam,mam problem z prędkościomierzem w claas arion 450 2021.Wszyqtjo działało dobrze aż tu nagle licznik przestał pokazywać prawidlową prędkość. Teraz jadąc 40km/h licznik pokazuje 4,6km/h. Pomoże ktoś co mogło się stać?
    • Przez Rafał2222
      Witam. Co raz bardziej rozrusznik w moim zetorze 5011 zaczyna wariować, tzn że chcę go zapalić wciskam start, ledwo kręci i puszczam start i naciskam  ponownie kręci dużo lepiej i pali. Czasami jest tak że jak w cisnę start to zaiskrzy aż. I teraz tak aku nowy. I ta śruba od elektromagnesu co idzie do rozrusznika nie ta od akumulatora tylko ta dolna jest skorodowana, to może robić taki efekt jak opisywałem? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj