Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzypi łozysko

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share uszak21

uszak21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 07 wrzesień 2015 - 09:33

Skrzypi łozysko

Założyłem nowe łozysko w talerzóce 16 polskiej. Po 2 godz. na polu zaczęło jakby skrzypić, albo stukac. co to może byc i jak to napraić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzypi łozysko Dzisiaj, 22:54
  •  

#2 Share bejba

bejba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 wrzesień 2015 - 09:52

Skrzypi łozysko Na smaruj

#3 Share uszak21

uszak21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 07 wrzesień 2015 - 10:26

Skrzypi łozysko

Ale to jest taki co nie trzeba smaroać :)

#4 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1107 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 07 wrzesień 2015 - 11:04

Skrzypi łozysko

Przed założeniem do każdego łożyska czy to krytego czy nie krytego trzeba nałożyć smaru. A jeszcze lepiej przed nałożeniem smaru dokładnie umyć w ropie i wysuszyć. Bo to co jest w krytych łożyskach nałożone to żaden smar tylko prędzej rodzaj konserwacji.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#5 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 07 wrzesień 2015 - 15:52

Skrzypi łozysko

Jak ono już stuka to nadaje się do wymiany prędzej niż do nasmarowania, takie teraz mamy części zamienne. I popieram kolegę powyżej kryte łożyska trzeba rozebrać i nałożyć smaru bo to co tam jest to środek zapobiegający chwilowemu rdzewieniu żeby klient zdążył kupić.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 07 wrzesień 2015 - 20:04

Skrzypi łozysko

Koledzy a jeżeli już się wypowiadacie o nakładaniu smaru to napiszcie też ile tego smaru powinno być?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#7 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1107 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 08 wrzesień 2015 - 07:17

Skrzypi łozysko

Zawsze wkładam ile się da z jednej i drugiej strony. Jak będziesz zakładał osłonki na krytych łożyskach to się wyciśnie ten cały nadmiar a reszta gdzieś wyjdzie podczas pracy. Tyle co będzie miało zostać to zostanie. Lepiej za dużo dać niż za mało. Podsumowując jeśli łożysko stuka to go wymień. Nałóż smaru, załóż nowe i ciesz się pracą.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 08 wrzesień 2015 - 07:37

Skrzypi łozysko

Czy podczas obrotów nie wylecą osłonki i cały sens łożyska krytego pójdzie na marne, a jak wyjmujecie osłonki metalowe ?

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#9 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1107 postów

Napisany 08 wrzesień 2015 - 08:01

Skrzypi łozysko

Jak dobrze włożysz to nie wyskoczy. Przynajmniej nigdy mi się to nie stało. Metalowe wyciągasz tak jak gumowe, jak najmniejszy płaski śrubokręt i wychodzi, odradzam jakieś cienkie druty itp bo za bardzo zaginają blaszkę. Zawsze troszkę się ugnie ta blaszka, ale jak masz ją na wierzchu to można kombinerkami podprostować chociaż ja nigdy nie widziałem takiej potrzeby. Później wciskasz na swoje miejsce i ma się trzymać. Zgarnąć nadmiar smaru co z pod niej wyszedł, wytrzeć szmatą i zakładać.

#10 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 08 wrzesień 2015 - 10:46

Skrzypi łozysko

smaru w krytym łożysku typu RS czy ZZ ma być 3/4 a nie pełno pod wpływem temperatury coś chyba rośnie a ładowanie do pełna jest złe bo smar wychodzi i nabiera brudu i kurz leci do środka mimo uszczelnienia . Jak stuka to jest wadliwe łożysko i szykuje się wymiana prawidłowa temperatura pracy łożyska krytego to do 70*C temperatura łożyska jak większa to się szybciej zużywa 

#11 Share Grzegorz133

Grzegorz133

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 08 wrzesień 2015 - 10:54

Skrzypi łozysko kup lepsze lozyska oszczedny dwa razy placi

#12 Share uszak21

uszak21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 08 wrzesień 2015 - 13:39

Skrzypi łozysko

No te łożyko chyba tanie nie było bo prawie 70 zeta dałem :), a talerzowka zwykła polska a nie żadna zachodnia

#13 Share bartas616

bartas616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 08 wrzesień 2015 - 19:28

Skrzypi łozysko

mogłeś uszkodzić je podczas zakładania, ewentualnie jakis syf wlecial i łożysko uległo zużyciu lub wada fabryczna. Jezeli juz słychac prace łożyska to nadaje sie tylko do wymiany.

Edytowany przez bartas616, 13 wrzesień 2015 - 11:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 19:46

Skrzypi łozysko

smaru w krytym łożysku typu RS czy ZZ ma być 3/4 a nie pełno pod wpływem temperatury coś chyba rośnie a ładowanie do pełna jest złe bo smar wychodzi i nabiera brudu i kurz leci do środka mimo uszczelnienia . Jak stuka to jest wadliwe łożysko i szykuje się wymiana prawidłowa temperatura pracy łożyska krytego to do 70*C temperatura łożyska jak większa to się szybciej zużywa 

Nie jestem pewien ale kiedyś gdzieś czytałem i mówiło się że smaru ma być 20 % wolnej przestrzeni , bo z kolegi opisu to jesteśmy sprzeczni (ma kolega jakieś źródło tej opinii czy takie jak moje niepewne?).

"Cogito ergo sum"

GG 8872878