Skocz do zawartości

Zdjęcie

Które Mtz mają inny start WOM niż na taśmą?

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 09:15

Które Mtz mają inny start WOM niż na taśmą? Mam Mtz 82. Wiadomo, że napęd WOM to szmelc w tych ciągnikach. Czy w któchś nowszych ciągnikach Mtz stosuje się inny mechanizm przekazania momentu niż te nieszczęsne taśmy? Zmieniłem już na szerszą taśmę, ale i tak wytrzymuje jeden sezon...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Które Mtz mają inny start WOM niż na taśmą? Dzisiaj, 14:32
  •  

#2 Share drzazgak

drzazgak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 09:41

Które Mtz mają inny start WOM niż na taśmą? kolego jak założysz nowe taśmy i ustawisz je to po krótkim czasie gdy będziesz pracował WOM to pociąg te taśmy bo one się ułożyły i mogą zacząć się ślizgać i wtedy szybko się zużyją.

#3 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 11:04

Które Mtz mają inny start WOM niż na taśmą? Może, różnych próbowałem sposobów. Nowy bęben nawet musiałem przetaczać po sezonie, bo taki był po rysowany. Używam kosiarki bijakowej 1,8m - ona bardzo obciąża WOM, rotacyjną mam 2,1m ze spulchniaczem- też daje podpalić. Te maszyny mają wymagania na granicy możliwości tego womu, więcwięc stąd moje pytanie, czy występuje inne rozwiązanie w nowszych modelach.

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 12:04

Tak ze sprzęgłem wielotarczowym tylko nie wiem w jakich modelach. Możliwe że dopiero w 1221. Ale wątpię żeby było do kupienia i będzie pasować  a nawet jeśli nie będzie tanie.

KPK Kumurun Team

#5 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 12:18

Ja mam 11 lat 82 tsa i taśmy cały czas nie ruszane, a pracuje  zawsze z obciążonym wom, musisz mieć coś skopane w regulacji sprzęgła

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#6 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 12:20

Trudno powiedzieć wom w nim nie jest najmocniejszą stroną tego ciągnika a mimo to nie wielu ludzi na niego narzeka.

na pewno i było o tym na forum są lepsze i gorsze taśmy. jedne spisują się super a drugie nie nadają się do niczego. Trzeba szukać było o tym.

KPK Kumurun Team

#7 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 06 wrzesień 2015 - 13:38

W 1221 też są taśmy, ale jak na razie WOM spisuje się znakomicie, silnik zdusi a wałek nie stanie.  Tarcze mogą być w modelu  1523, tam włączanie jest hydromechaniczne  rączką z 3 pozycjami ( wom na hamulcu, wom  ,,luz'' ,  wom włączony ) 

#8 Share TTjarek

TTjarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 wrzesień 2015 - 13:58

U mnie w 1025 jest wom na tarczki i jest to dużo lepsze rozwiązanie wałek nie stanie.

#9 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 15:09

Dużo zależy od tego, czy po zmianie taśm wyregulujesz prawidłowo cały mechanizm, a po pewnym czasie wymaga podregulowania i kontroli. Znam ludzi, co mają MTZ-ty podpięte kilka lat do paszowozu i do WOM nie zaglądają. Wszystko zależy też od sposobu eksploatacji. Sama kosiarka bijakowa to jeszcze nie powód do padania taśm. Sąsiad pracował na MTZ-tach w PRD i kosili nimi pobocza, chwalił sobie sposób włączania i trwałość tego patentu z taśmami. Ale dbał o "swój" ciągnik w pracy i regularnie kontrolował wszelkie niedociągnięcia i regulacje.

#10 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 06 wrzesień 2015 - 17:36

zaluz szeroka tasme i beben od wersji ATS i oczywiscie kontroluj nowe tasmy jesli slizga to podciagni o dwa obroty ja mam taka zalozona od wiosny w mtz 82 i silnik zadusi a walek nie stanie i jest robota a wczesniej po dwoch pokosach trawy walek stawala a byl na waskiej tasmie teraz jest ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 06 wrzesień 2015 - 20:17

Które Mtz mają inny start WOM niż na taśmą? Mam już szeroką taśmę i niewiele to pomogło, może jakaś inna przyczyna. Regulacja wydaje się prosta, a dbać o to, to nie wiem niby jak.

#12 Share Grzegorz2507

Grzegorz2507

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 11 wrzesień 2015 - 22:41

U mnie w okolicznych PGR MTZ 82 ciagal zwijke JD 550, a pozniej nawet nowego Claasa przez ok 2 sezony na naprawde ogromnym jak na niego areale i nikt nie narzekal. Ow MTZ do dzis ciaga opryskiwacz i jakos WOM w nim kreci bez problemow. W zwijce chodzil dzien i noc, jakos to dzialalo bez zadnych problemow, takze wina musi lezec po Twojej stronie niestety.

#13 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 06:41

Które Mtz mają inny start WOM niż na taśmą? A te maszyny, o których piszesz,to jakie zapotrzebowanie mocy mają? Wina z pewnością nie "lezy" po mojej stronie, jak piszesz. Jest wiele postów potwierdzających słaby WOM. Według serwisu Pronara tan napęd może obsługiwać maszyny o zapotrzebowaniu maksymalnym około 60KM, więc jak używasz maszyn o mniejszym zapotrzebowaniu, to nie ma problemu.

#14 Share vademecum

vademecum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 08:41

Które Mtz mają inny start WOM niż na taśmą? daj do zrobienia na gwarancji i będą robić co sezon. Nic nie wymyślisz innego, zmień ciągnik.

#15 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 05:56

Które Mtz mają inny start WOM niż na taśmą? No właśnie chcę zmienić, na nowszy z innym womem. Gwarancja skończyla mi się 25 lat temu:-)

#16 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 07:48

ważne są obroty pracy WOM, przy 1000obr przeniesiesz wiekszą moc przy tym samym momencie obrotowym. a sprzęgło WOM przenosi konkretny moment obrotowy i tego raczej nie da się przeskoczyć.

#17 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 13 wrzesień 2015 - 10:32

Jak przy 1000 obr jest mniejszy moment obrotowy niż na 540

#18 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 16:12

He he. Większe obroty mniejszy moment. Samo nasuwa się że 540 ma większy moment. 

Problem w tym że sprzęgło womu jest za przekładnią 540/1000. Jeśli maszyna ma zapotrzebowanie powiedzmy 40 kW to jakich obrotów nie ustawisz tyle musi przenieść sprzęgło cierne z taś załączających.

Gdyby przekładnia zmieniająca obroty z 540 na 1000 była pomiędzy końcówką womu a sprzęgłem wygląda to inaczej. Ale nie jest.

KPK Kumurun Team

#19 Share panmino

panmino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 16:33

Które Mtz mają inny start WOM niż na taśmą? Jak warunki pozwalają, to jeżdżę na 1000. Wolniej idzie robota, ale się nie ślizga. W ogóle mniej pali, mniej oleju bierze, ciszej pracuje. W cięższym terenie brakuje jednak wtedy momentu i przydusi ciągnik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 16:41

No właśnie. Na 1000 więcej obciąża się silnik a sam mechanizm załączania tak samo. 

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź