Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa kostkująca czy rolująca??

182 odpowiedzi na ten temat

#161 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 01 grudzień 2008 - 20:57

Prasa kostkująca czy rolująca?? ja mam kostke ale duzo zabawy przy tym a bel nie mam gdzie trzymac i nie mam tura wiec kostkuje ja bym juz dawno kupil zwijajaca ale nie ja narazie rzadze :) kto wie moze kiedys :)

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa kostkująca czy rolująca?? Dzisiaj, 13:23
  •  

#162 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 grudzień 2008 - 21:08

Prasa kostkująca czy rolująca??

gdyby mi ktos dawał ze 4 prasy kostki i zebym w kostach robił nigdzy w zyciu. chociaż jak bym 4 sprzedał to rolka niezła mogła by byc ale kto by mi kupił jak u nas kazdy sie pozbywa i za grosze są

u Ciebie się pozbywają?bo u mnie z 3-4 lata temu zapanowała moda na belujące ludziska zaczęli kupować i taki jest efekt ze ten co ma kostkę ma spory zysk ze żniw a belujące tylko na sianokiszonkach zarabiają.a te grosze czyli ile?bo jak się popatrzy na allegro to cena w granicach 12-15 tys to tania nie jest.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#163 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 19:04

Prasa kostkująca czy rolująca?? żeby nie być gołosłownym po raz pierwszy w te żniwa nająłem zwijkę (jakieś 90balotów - zużywam 1 balot dziennie) i już chyba nigdy więcej nie będę robił balotów.
balot ma 1,20 m a gdy go dokładnie zmierzę to 1,25-1,3 i jeszcze trochę więcej po zdjęciu siatki a ganek gnojowy w chlewni 1,3m więc najpierw trochę go odwijam a później muszą być 2 osoby aby go dostać na wózek czy toczkę co innego gdybym miał chlewnie na głęboką ściółkę. w dodatku kostkę składuję na budynku i jest w 100% sucha bez jakiś zgniłych miejsc a już wogóle mi się nie uśmiecha wybierać lepszej słomy do prosiąt gorszej do macior. czas ścielenia słomy jest 2 razy dłuższy (bynajmniej w moim przypadku).
co prawda prasowanie balotów jest sporo tańsze ale aby sprawnie szło zwozić, składować i stosować baloty trzeba mieć sporo sprzętu a póki co 5000 snopków to 5-6 osób przez 2 dni to nie jest wcale taki wielki koszt i taka wielka robota. Sprzęt jednak sporo kosztuje a robota z reguły spada na nas i tylko na nas i nie ma jej w cale mniej bo ciężko o kogoś dobrego do pomocy na sprzęt szczególnie gdy nie ma nikogo do snopków.
póki co w moim przypadku lepsze są małe kostki pewnie także w wielu innych gospodarstwach, jednak wszystko zależy od posiadanego pogłowia i systemu utrzymania. No chyba że ktoś zbiera słomę bo nie umie jej zostawić w polu:P (a nadal są tacy) lub na sprzedaż no to tylko balot lub wielka kostka.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 15:25

Prasa kostkująca czy rolująca?? A ile jest bel z ha?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#165 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 17:28

Prasa kostkująca czy rolująca?? Zależy jakiej trawy i którego pokosu.
10 ha 1 pokosu było 87 bel, z drugiego 54 bez grama nawozu. A z drugiej strony z 1ha mieliśmy 14 bel z I i 10 z II :) Z konkretnym nawożeniem i lepszą ziemią można zebrać dużo więcej...

PS.Sprzedam 111 bel I i II pokosu :)

#166 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 00:05

Prasa kostkująca czy rolująca?? jak bardzo można zagęścić słomę w małej kostce? spotkałem się kiedyś z informacją, iż istnieją prasy rolujące wysokiego zgniotu i uzyskują gęstość rzędu 350kg/m3 (oczywiście słoma o przyzwoitej wilgotności), mi zależy jednak na jak najmniejszym rozmiarze kostki (najlepiej żeby był to pellet albo nawet brykiet;D), proszę o wskazanie która z pras (mała kostka) ma największy stopień zgniotu?

#167 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 15 sierpień 2010 - 06:49

Prasa kostkująca czy rolująca?? Chciałbym odswierzyc temat ;[
Prasuje rocznie około 1500 balików siana oraz 2000 balików czyli popularnych kostek :) Nie posiadam swojej prasy, wiec wynajmuje uslugowo prase, za ktora gosc bierze 120zł/ godzine, wkurza mnie juz to bo przyjezdza sobie kiedy chce :) Wiec chcialbym was zapytac co bardziej by mi sie oplacało zakupic swoja prase i miec spokoj czy dalej placic za uslugi, rocznie płace za nie 1500zł. W mojej wsi sa juz 2 prasy moja byłaby 3, czy w ciagu np. 5 lat udałoby mi sie ja spłacic??
Przepraszam za troche chaotyczny post....
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#168 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 07:13

Prasa kostkująca czy rolująca?? Wszystko zależy ile planujesz wydać na prasę. Przez 5 lat wydasz na usługę (przyjmą 1500 zł/rok) 7500zł, więc za tą kasę już kupisz prasę no i masz sprasowane kiedy tobie pasuje, a jak jeszcze trafi Ci się jakaś usługa to zarabiasz na ewentualne remonty.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#169 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 07:34

Prasa kostkująca czy rolująca?? No mysle ze tak do 10 tys, jakas Sipme w dobrym stanie, bede prasował C330 albo C360, Ci dwaj którzy maja prasy w okolicy to maja juz takich stałych klijentów ale i jak mogłbym cos jeszcze im "podebrać"

#170 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 15 sierpień 2010 - 07:59

Prasa kostkująca czy rolująca?? a umnie było tak ze najpierw kupilismy prase rolujaca do samej słomy nie mielismy ładowacza to musielismy cyklopem ale i tak nam to szybciej szło niz ta pestkownica ktora tez miałem naszczescie w tym samym roku siej jej pozbyłem teraz mam tura przy 2812 i jest gitara we dwoch z tata całe zniwa robimy czasem mama jezdzi z przyczepami gania jak ja JESTEM NA USŁUDZE A CHCIAŁBYM PODKRESLIC ZE coraz wiejel ludzi chce robic baloty z roku na rok mam wiecej klijetow ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 11:05

Prasa kostkująca czy rolująca?? Nie watpie, ale u kogo ja miałbym robic bele?? u mmnie we wsi jest duzo małych gospodarzy ktorzy maja po 1-3 ha wiec im sie to nie oplacic bele robic dla kur. Pozatym nie mam tura w ciagniku, a szescdziesiatka mialaby ciezko w sianie z rolujaca ;[

#172 Share anticius

anticius

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 18:01

Prasa kostkująca czy rolująca?? Wacek21 dobrze mówisz, jak masz zapotrzebowanie w okolicy na belowania małą prasą to OPŁACA się taką kupić a do tego zaoszczędzisz na wynajmowaniu prasy dla własnych potrzeb. U mnie w okolicy nie ma już niestety zapotrzebowania na te prasy i właśnie chce taką pasę sprzedać, może nie tyle co chce a muszę ją sprzedać bo z finansami krucho;/ Właśnie wystawiłem ją na giełdzie agrofoto, więc możesz tam zajrzeć jeśli byłbyś zainteresowany kupnem, bądź napisz wiadomość do mnie na forum.

#173 Share NewHollandTS100

NewHollandTS100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Fotografia

Napisany 26 sierpień 2010 - 16:33

Prasa kostkująca czy rolująca?? Jeżeli nie chcesz sie narobić wybierz rolującą. Zawsze to jakiś komfort :D
Kup japońca, bo kręci się do końca ;)

#174 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 30 październik 2010 - 11:02

Prasa kostkująca czy rolująca?? Dla małego gospodarstwa praktyczniejsze są kostki. chodzi o dzielenie, przechowywanie a nawet zbiór z pola czy łąki. Ja w tym roku kupiłem Sipmę z-224/2 i podsumowując sezon, zapotrzebowanie przerosło moje oczekiwania :blink: praktycznie nikt nie belował, wszyscy kosteczki chcieli.

Koszt prasy po zwrocie dotacji wyszedł 15,5 tys. obrobiłem swoje i jeszcze 3tys. na czysto mi zostało. prowadzę pełną księgowość więc dane mam dokładne. :P
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

#175 Share case105

case105

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:filmy na youtube
    agrofoto.pl
    rolnictwo

Napisany 11 styczeń 2011 - 19:14

Prasa kostkująca czy rolująca?? ja mam 3p (20 letni) i z224 (12 letnia) i psuje się czasami. prasowałem tą prasą z c355 na słomie i było dobrze. ona bardziej się psuje na sianie niż an słomie

#176 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 09 maj 2011 - 18:43

Prasa kostkująca czy rolująca?? wiadomo że jak ktos potrzebuje mało słomy i miejsce np na strychu to lepsze bedą małe kostki bo zawsze są blisko i są suche tyle że trzeba sie narobić troche. Ja mam akurat na sprzedanie prase kostkującą siipma z224/1 96r. garażowana w bardzo dobrym stanie :)

#177 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 21:14

Prasa kostkująca czy rolująca?? chlopaki jaka prase kostke polecacie? cena do 10tys bedzie chodzila z 360 albo 3P

#178 Share leszcz8

leszcz8

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 156 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 20:01

Prasa kostkująca czy rolująca?? Ja polecam Famarol Z511
Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

#179 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 20:50

Prasa kostkująca czy rolująca?? zastanawialem sie nad nia mam nawet kilka ofert na oku famarolek

a z zachodnich co polecacie?? i jak z czesciami do zachodnich pras??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share leszcz8

leszcz8

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 156 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 22:21

Prasa kostkująca czy rolująca?? Zachodnią w takiej cenie jak polska to może być jakaś zużyta , więc się może wcześniej popsuć , części trudno do nich kupić a do polskich masz tu na miejscu i polska tak często się nie będzie psuć . Polską za nieduże pieniądze będziesz miał jeszcze w miarę młodą a zagraniczne to już takie starsze będą w tej cenie .
Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .