Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa kostkująca czy rolująca??

182 odpowiedzi na ten temat

#141 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 16:39

Prasa kostkująca czy rolująca?? A ile u was kosztuje belowanie słomy, zielonki bo ze mnie sąsiad sciąga 7zł od sztuki słomy i 9zł od zielonki a to troche drogo jak na mnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa kostkująca czy rolująca?? Dzisiaj, 15:32
  •  

#142 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 24 sierpień 2008 - 21:00

Prasa kostkująca czy rolująca?? Moim zdaniem jak masz pewny dostęp do prasy rolującej w tej cenie za belę to tylko korzystać a nie kupowaś swoją. Policz: koszt zakupu + koszt prasowania razem z Twoim czasem + w tym czasie jak usługodawca roluje ty już zbierasz i ładujesz na przyczepę. jeżeli usługa jest pewna to z ekonomicznego punktu widzenia zawsze się opłaca.

#143 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 21:33

Prasa kostkująca czy rolująca?? Powiem tak: Mam 3 prasy. 2 zwijki sipmy i jedna kostka. Jak dla starej babci czy dla kobiety to lepsza jest kostka bo niema tego dzwigania, a kobieta czuła jest ;) . Ale jak dla faceta to lepsza belka bo niezamoknie na dworze i nic jej nie grozi. Durne myślenie polaka że kostka jest tańsza. Np. za godzine biore 130 zł. kostką a 150 zwijką, w zwożeniu kostki jest owiele większy koszt transportu itp. więc bardziej opłaca się brać zwijke i tak bardzo człowiek sie nienarobi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 22:43

Prasa kostkująca czy rolująca?? o nie nie, ja biore 110 na godzine a zwijke biorą 150 na godzine, jest w wiosce jedna zwijka i jeden tur, i kazdy bierze nas ;)
Mój Wladimirec podbija świat

#145 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 26 sierpień 2008 - 21:05

jeżeli usługa jest pewna to z ekonomicznego punktu widzenia zawsze się opłaca.

Przy prasowaniu słomy z przenżyta ozimego to porownanie z kostkującą wychodzi słabo. Za sprasowanie 3,5 ha zapłaciłem ponad 800zł.

#146 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 09 październik 2008 - 22:55

Prasa kostkująca czy rolująca?? na malych arealach zawsze wygra kostka. U nas na wiosce jak sie niemyle to niema zadnej rolki. Bo i tak by na uslugi nigdzie niepojechal. U nas sa male poledka;sami szukamy SIPMY z-224\1
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#147 Share pawelop14

pawelop14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 20:59

Prasa kostkująca czy rolująca?? W tym roku kupiłem nową prasę Claas Rolland 340 i wole bele robić bo słome można zwieśc w dwie osoby i mam ładowarke weidemann 1500 udzwigu więc praca idzie szybko i bez wysiłku. :)
Moje maszyny New Holland tc5050, Claas Arion, Celtis Ursus 360, 330, przyczepa metal-tech db 10000, siewnik sulky,opryskiwacz Krukowiak apollo 1600, prasa Claas rolland 340, Rozsiewacz sulky 800l, ładowarka weideman 3002

#148 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 22:15

Prasa kostkująca czy rolująca?? właśnie o to chodzi o czas zwozenia i prace fizyczną. jak dla mnie porównywanie kostki do rolki to nie ma co porównywac jedziesz rolujesz ile sie da nalatuje deszcz zwijasz sie z pola i nie martwisz sie ze zamoknie a kostaka trzeba juz tak organizowac zeby zebrac przed deszczem a rolke to i w deszcz sobie zwozisz w sterte nie musisz kłaść jak wielki deszcz ale zwleczesz do domu ja tam w sterte i w deszc kłade są tacy którzy wolą zeby obwiało. po drugie nie wyobrażam sobie dużych gospodarstw i i kostki. chociaz naprawde wielkie gospodarstwa to i od rolki odchodzą wola duzą koste ale to znowu wiąze sie z mocna maszyną zeby dobrze zbic taką duzą kostke. dla mnie najleprza jest rolka. przykładem np jestem ja sam ojciec zachorował 1000 sztuk samej słomy zbelowałem i zwiozłem sam praktycznie pod konic ojciec wrucił to drugim ciagnikiem jezdził zawsze wiecej sie zebrało. a z kostką co ja bym sam zrobił mrozy by mnie zastały a ja bym tego nie zwiuzł a po pieerwsze nie wiem czy organizm człowieka wytrzymał by w ogóle taką ilość. no i Ci mali którzy mają kilka ha słomy to jego nie przekonasz i bedzie wmawiał ze to złe ze to takie a nie inne. Ale znam takich którym prasowałem tkie areły ze smiech dwie czy trzy rolki wypadły a on miał daleko gdzies tachanie kostek z zastodoły sobie przetoczył do stodoły i swiety spokój miał

#149 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 17:32

Prasa kostkująca czy rolująca?? Zwieźliśmy któregoś roku słomę w belach jak to zamokło i ścisnął mróz , to żebyśmy kostki nie mieli pod dachem to nie było by czym podesłać. Oczywiście przy beli jest mniej pracy przy zwożeniu to bez porównania, ale żeby było dobrze to bela powinna być pod dachem jeżeli jest na dworze to trzeba ciągnik uruchamiać (zima, mrozy) aby to przetransportować. Wiadomo przy bydle ciągnik jest nieunikniony ale przy trzodzie to ja ciągnik używam przy zwożeniu słomy, zboża i wywożeniu obornika i cała praca ciągnika.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#150 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 13:05

Prasa kostkująca czy rolująca?? no nie wiem jak zwiną wam tak aby tylko zwinąć na stuki to i zamakało u mnie zamaka max do 5 cm z wierzchu te bele co są na wierzku sterty te co w srodku to prawie jak z pod dachu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 28 listopad 2008 - 15:03

Prasa kostkująca czy rolująca?? bez zamyslen zawijajaca wygodniej jest a nie bawic sie z kostkami

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#152 Share LukaszClaas

LukaszClaas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 20:22

Prasa kostkująca czy rolująca?? My zwozimy sezonowo ponad 5500 bel. Akcja rozgrywa sie tak iż
ja w czasie pogody prasuje a mój syn kupkuje c-360 (14lat)bele.

gdy zacznie padać acja ZWUZKA.

Ja przy stercie kupkuje

Jeden syn ładuje na przyczepy (syn 15lat)
A drugi wozi wraz z sąsiadem na zmiane bele (Syn 14 latek)

Jestem zdania że przy belach jest mniej roboty gdybym miał taki tonaż w kostce to bym niewyrobił sie za czasem ( do tej pory zbierałbym słome)

I co wy na to?

MODERATOR: Ja na to: gdzie znaleźć tłumacza/słownik do twojego posta?? Co to znaczy "kupkuje,acja"?? Następnym razem pisz po Polsku

#153 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 20:27

Prasa kostkująca czy rolująca?? to zależy od wielkości gospodarstwa przy małych kostkach trzeba się napracować ale są bardzo podręczne a zaś do bali trzeba mieć trochę sprętu

#154 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 21:13

no nie wiem jak zwiną wam tak aby tylko zwinąć na stuki to i zamakało u mnie zamaka max do 5 cm z wierzchu te bele co są na wierzku sterty te co w srodku to prawie jak z pod dachu

Tego roku co mieliśmy zwiezione bele, była paskudna pogoda padał śnieg i po 2 -3 dniach się rozpuszczał i tak ze 4 razy i może dlatego tak było. Ale w moim przypadku kostka jest bardziej wygodna przy słaniu w kojce ( na korytarz zrzucam ok 65 szt i mamy wózek co się 2 wrzuca i śmiga się po korytarzu 5-7 szt/dziennie to już nie jest praca, a jak taką belę rozprowadzić po 24 kojcach widłami????? tak to korytarz jest czysty), fakt zbiór jest cięższy i to bez żadnego ale. Tak jak pisze kolega bele powozi z dziećmi a kostki nie.

Tylko jak pisałem ciągnik jest potrzebny całym rokiem przy belach a przy kostce nie.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#155 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 21:27

Prasa kostkująca czy rolująca?? a ja właśnie się zastanawiam czy sprzedać kostkę bo w tym roku zrobiła może z 5ha wszystkiego więc nie wiem czy jest ją sens trzymać....

#156 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 28 listopad 2008 - 22:18

Prasa kostkująca czy rolująca?? Moim zdaniem pras kostkujących będzie coraz mniej, wynika to głównie z braku ludzi do pracy przy kostce. Jak mój tata w 1991 roku kupował pierwszą w okolicy presę zwijającą - Z230 wszyscy sąsiedzi uważali że okrągłe snopki są do niczego bo nie można ich przemieszczać ręcznie. Jednak jak zauważyli jak szybko idzie zwózka słomy i nie trzeba się tyle męczyć to na następny rok tata presował już na usługach. Obecnie w mojej okolicy presą kostkującą presują tylko Ci którzy mają małe strychy .
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#157 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 listopad 2008 - 22:26

Prasa kostkująca czy rolująca?? ja myślę że jeszcze sporo czasu minie zanim kostki znikną.kumpel 3 lata temu sprzedał kostkę kupił belkę i żałuje.mówi że łatwo się zwozi bo jest sam na gospodarstwie ale później ma problemy.ma stara szopę i bele tam nie wchodzą.musiał kupić ciągnik bo 60 nie dawała rady siana prasować.no i narzekał że 2 pokos siana to strasznie prasa mu przepuszcza.mówił że kostka tyle co przepuszczała to nic.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#158 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 16:25

Prasa kostkująca czy rolująca?? w mojej okolicy gmini kostka to juz gdzie niegdzie mali gospodaże. kazdy rolka gospodaze powyżej 20 ha którzy mają krowy praktycznie kazdy ma rolke. ja przy 1000 belek sam sprasowałem i zwiozłem na koncówke ojcoiec mi pomugł na dwa to szybciej szło. i tak samo pogoda prasowanie deszcz zwózka. jak nie ma deszczu to prasuje cały czas a w belkach niech sobie lezy na polu wyprasuje wszystko to zwoże jak jest ojciec to ja zwijam on powoli sobie wozi róznie bywa

#159 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 20:03

Prasa kostkująca czy rolująca?? Ja kostę tylko z bardzo bliskich pól zwożę, bo na oborę się wrzuci i nie moknie, a z dalszych póll to w belkach wszystko, bo łatwiej z transportem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 20:47

Prasa kostkująca czy rolująca?? gdyby mi ktos dawał ze 4 prasy kostki i zebym w kostach robił nigdzy w zyciu. chociaż jak bym 4 sprzedał to rolka niezła mogła by byc ale kto by mi kupił jak u nas kazdy sie pozbywa i za grosze są