Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa kostkująca czy rolująca??

182 odpowiedzi na ten temat

#121 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 12 styczeń 2008 - 11:45

Prasa kostkująca czy rolująca?? U nas do ścielenia w oborze to tylko kostki bo balota bym nie miał gdzie rozwinąć, a kostke zaniose gdzie chce i jest o wiele wygodniej , a do świniarni mugł bym mieć baloty bo zrzucił bym jednego na początku świniarni i przez cały ganek gnojowy rozwinoł , u nas przy zwożeniu kostki robi na polu 3 a do zwalania na stodole 3 czasem 4 ludzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa kostkująca czy rolująca?? Dzisiaj, 08:49
  •  

#122 Share MarcinBelarus

MarcinBelarus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja. <br /><br />Zapraszam wszystkich uzytkowników z okolic Włocławka, torunia, Brodnicy i okolic na prv ! ;)

Napisany 04 luty 2008 - 12:11

Prasa kostkująca czy rolująca?? Miki i Wojtas dzieki, ale opisuje tylko realia i chce być realistą a nie jakimś bajkopisarzem który twierdzi ze powozenie slomy z przykłądowo 100ha w kostkach w dzisiejszych czasach, co to za problem? Mianowicie bardzo wielki problem! Ludzi brak, czasu brak, zaraz po prasowaniui musisz wozić! Niestety kto sie nie rozwija ten sie cofa.. B)
Technika Rolnicza! (.pl)

#123 Share Marcin1987

Marcin1987

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 10 luty 2008 - 22:30

Prasa kostkująca czy rolująca?? U mnie początkowo miała być kostka,ale kupiliśmy zwijającą ze zmienną komorą prasowania i wcale nie żałuje tej decyzji baloty są od początku formowane i ściskane na całym obwodzie a co jest w tym wszystkim najlepsze to to,że można robić robić duże i małe bale Polecam Zwijającą i najlepiej zmiennokomorową

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share sylwek20prosto

sylwek20prosto

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:motocykle , rolnictwo itd... ( ';' )

Napisany 02 marzec 2008 - 13:44

Prasa kostkująca czy rolująca?? no wlasnie jezeli ktos ma 10 ha to napewno wybieze kostke ale na 20 to juz rolka sie bardziej oplaci ale to zalezy od warunkow bo jezeli ktos ma obore przejazdowa to rolka lepsza ale kazdy robi jak mu wygodniej pozdro

#125 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 14:24

Prasa kostkująca czy rolująca?? Ja mam i prasę belującą i kostkującą obie prasy są dobre zależy tylko na jaki areał. Bo na przykład jeśli mam gdzieś kawałek dzierżawy to nawet nie chce mi się spinać tego sprzętu do belowania bo jak by nie patrzył 2 ciągniki muszą jechać lub jednym dwa razy trzeba obrócić. A jak zapnę kostkę a za nią przyczepę to pojadę jednym. No a jak z tego kawałka wychodzi 2 i pół beli to co z resztą siana? A do kostki wiele nie trzeba żeby wyszła. Tak więc obie prasy mają zastosowanie. Chociaż u mnie kostka głównie chodzi na zarobku.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#126 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 14:48

Prasa kostkująca czy rolująca?? nie chodzi tylko o areal tylko o sposob skladowania bo jak ktos na strychu obory skladuje to jak tam wlozy rolke? obie prasy maja zastosowanie

#127 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 15:31

Prasa kostkująca czy rolująca?? Fakt nie chodzi tylko o areał ale w większości to on decyduje bo chyba nie chciał byś zbierać kostek z 70 czy więcje ha pola?
Trzeba przeprowadzić renowację obory czy stodoły aby była możliwość składowania tam bel.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#128 Share lukasz345

lukasz345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze---->NH

Napisany 02 marzec 2008 - 16:43

Prasa kostkująca czy rolująca?? Baloty są odpowiednie na duże areały. Ja też popieram kostkę fakt że trochę pracy ręcznej jest. Po za tym kostki łatwiej rozwiązać niż baloty. ;)

#129 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 18 kwiecień 2008 - 14:11

Prasa kostkująca czy rolująca?? ja tez sie niemoge doczekać
ja sie kostka bendzie pomykać

a mam pytano
czy c 360 pociągnie rolke?

#130 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 15 czerwiec 2008 - 21:48

Prasa kostkująca czy rolująca?? Chyba mało zrozumieliście tu chodzi o kostkę z prasy wielkogabarytowej, a takie są nawet większe od beli .
Ursus & JD Rulezzzz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 15 czerwiec 2008 - 21:55

Prasa kostkująca czy rolująca?? ja jak pisałem wcześniej mam oba rodzaje pras i obie maja plusy i minusy np na oborę i włorzę belki więc robie kilka przyczep paczek i jest ok ale np siano w paczkach jest bardzo ciężkie i nikomu nie chce sie dżwigać więc lepiej je zbelować
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#132 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 15 czerwiec 2008 - 22:14

Prasa kostkująca czy rolująca?? jak bym miał wybierać między balotem a kostką z prasy wielkogabarytowej to baloty odpadają. Natomiast nie wiem ilu z rolników zbiera słomę czy też siano z więcej niż 25 ha w roku - raczej nie wielu. Ja co roku zbieram 7 do 11 ha w małych kostkach i później składuje je na strych mniej więcej 5000 kostek rocznie (12 kłębków sznurka). Z reguły 2 dni jakieś 5-6 osób. zaletą balotów czy wielkogabarytowych kostek jest możliwość zrobienia sianokiszonek ale to tylko jak ktoś ma krowy. Osobiście popieram małą kostkę.

#133 Share slav

slav

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 21:49

Prasa kostkująca czy rolująca?? no tak zwózka balotów -wszystko ładnie pięknie ale to ścielenie później. chyba ze wy tylko rozwijacie słomę , bo ja to rozwijam na korytarzu gnojowym ( pomiędzy kojcami) , słome przerzucam w kojce i to jest najgorszeee bo kurzy sie niemiłosiernie.

#134 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 21 sierpień 2008 - 08:21

Prasa kostkująca czy rolująca?? ja mam kostke, łatwiej jest rozścielać niż bele, ale niestety trzeba sie napracować przy tych kostkach ale przymierzam sie do kupna belarki

#135 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 sierpień 2008 - 12:25

Prasa kostkująca czy rolująca?? w tym roku kupiliśmy zwijke i za żadne skarby nie wymieniłbym na kostkującą, przy kostkującej potrzeba ludzi, wyobraźcie sobie mam 10 ha słomy żytniej w jednym kawałku, w tamtym roku jak sprasowałem na kostki to wiara nie chciała przyjść zwozić słomy, a dawaliśmy na dniówke po 100 zł plus jedzenie śniadanie, obiad, kolacja i po kilka piw, ostro się wkurzyliśmy i kupiliśmy belarke, co do rozścielania to niema najmniejszego kłopotu, bele składowaliśmy na strych i do stodoły a balotów było ponad 300 i wszystko weszło pod dach, dopiero po żniwach dziadek przekonał sie do pras zwijających ;) . Jezeli chodzi o prasy wielogabrytowe to sądze że i na nie przyjdzie moda bo są jeszcze wydajniejsze niż belarki ale do tego potrzeba dużo hektarów i dobrego sprzętu, zobaczycie tak za 10 lat co będzie narazie jest dużo małych i średnich gospodarstw dla których zakup prasy wielogabrytowej jest nieosiągalnym przedsięwzięciem.

#136 Share ROPA

ROPA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:sprzęt zielonkarski

Napisany 21 sierpień 2008 - 21:48

Prasa kostkująca czy rolująca?? ja mam obie prasy kostkującą i zwijarkę zrobiłem 1200 bel siana i 200 słomy i wszystko trzymam na dworze i nie ma nawet takich dużych ubytków siana a kostkę miał bym możliwość schować pod dach ale nie był bym w stanie zrobić nią takiej ilości

#137 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 23 sierpień 2008 - 09:23

Prasa kostkująca czy rolująca?? Powiem tak. Czas zapier.... do przodu i nie ma czasu na zabawe w żołnieżyki. Kiedyś wymyślili kostke była swietna, potem rolke u kumpla też juz powoli odchodzi w zapomnieie, bo ma zamiar kupic dużą kostke, żeby jakoś lepiej uchronić tą słome przed zamoknięciem bo rolki na wiosne to gnija bo ani tego nie zakryje, ani nic bo ile tych plandek musiał by mieć a tura ma duzego więc możliwe że Welgerka pójdzie na sprzedaż. A ja to wole kosteczke, jakoś na moje ha i zwierzeta to starczą takie, bo ani sprzętu, ani budynki przystosowane nie są, wszystkie drzwi w chlewie są takie że tylko z taczką wjedzie i nic więcej
Mój Wladimirec podbija świat

#138 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 23 sierpień 2008 - 14:11

Prasa kostkująca czy rolująca?? JA kupiłem rolkę a zamierzałem kupić kostkę bo myślałem jak to będzie ze nie zmieści mi się tylnymi drzwiami do obory jak ja rozwijać za dożo miejsca zajmuje itp.A jest zajebi....cie! belka mieści sie nawet ja za turlam od sterty do obory rozwija się jdealnie mniej miejsca zajmuje jak kostki .Nie załuje taj decyzji zakup kostki to była by porażka rolki Górą jaka by to niebyła Pasowa, Walcowa, Łańcuchowa,itp.co do kostek tych wielkich to tez prawda na zachodzie odchodzą z rolki a kupują ta wielka kostkę ale to już na wielkie gospodarstwa.Atak rolka górą nigdy więcej kostki .

#139 Share anas120

anas120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 sierpień 2008 - 15:53

Prasa kostkująca czy rolująca?? Zobaczcie to:http://pl.youtube.co...POoIEcXNvo&NR=1
Połączenie zalet małej i dużej kostki trudno doszukać się wad. Chyba tylko cena ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share dawid6b1

dawid6b1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 13:57

Prasa kostkująca czy rolująca?? wszystko zależy od potrzeb, jedni lubią małą kostkę inni znów okrągłe bele ;) jeżeli chodzi o zwijające to mają większe zapotrzebowanie mocy ale za to te na dużą kostkę jeszcze większe ja wszystko zwijam bo to lepiej mi wychodzi szybciej i lepiej do transportu i z załadunkiem też ;)