Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa kostkująca czy rolująca??

182 odpowiedzi na ten temat

#101 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 17:39

A co moze sie stać z sianem jak leży na dworze. U nas we wsi jeden trzyma i jeszcze coś sie stanie

Mów że biznes ale on to daje spleśniałe i nic krowom nie jest
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa kostkująca czy rolująca?? Dzisiaj, 05:55
  •  

#102 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 21:55

Prasa kostkująca czy rolująca?? jak masz coś do załadunku i dużo miejsca do przechowania to bale po co to dźwigać, a jak masz mało to kostka;)
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#103 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 22:01

Mów że biznes ale on to daje spleśniałe i nic krowom nie jest

Ale ja bym miał trochę lęku dawać takie siano namoknięte żeby krowy nie pochorowały się co innego świniom do pościelenia my baloty bierzemy ze sterty na polu ale to dla świń

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 02 styczeń 2008 - 22:05

Ale ja bym miał trochę lęku dawać takie siano namoknięte żeby krowy nie pochorowały się co innego świniom do pościelenia my baloty bierzemy ze sterty na polu ale to dla świń

wiesz on nie ma pojęcia o gosp. ma 15 krów i 100l na 2 dni ma ;/ miałem pompe z niego jak poszliśy do niego po coś i on sie zdziwił że do nas 3 razy pod rząd jechał po mleko i do nas(Cytuje) ,,tak wy chyba macie z 150l na dzień my mamy z 350 nadzień to ile wy macie krów,wujek mamy 20 dojnych a on my mamy 15 i tak mało mleka mamy ;/.

Jak ktos sie nie zna i nie wie co dawać to ma tyle mleka ;/

Kiszonke jak robił z kuku to chwasty były większe od kuku w pryźmie ma sam perz ;/
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#105 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 13:14

Prasa kostkująca czy rolująca?? Ja bym polecił dobrą zwijającą, np: krone
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#106 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 03 styczeń 2008 - 14:13

Prasa kostkująca czy rolująca?? Jeżeli masz kombanj zbożowy polecam rolke wpadniesz pod wieczór spresujesz i leży popada to ty zapinasz tura i heja po snnopki na pole ustwiasz w stóg lub pod wiate to 1 ciągnikiem i 2 przyczepami ( tak na 10 bali 1) zwozisz sobie sam spokojnie 5 ha słomy a jerzeli nie masz kombajnu i nie dużo roboty morzez sie bawic w kostke

#107 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 10:45

Prasa kostkująca czy rolująca?? Moze powiem tak jak miałem kostkę to wszyscy byli w wiosce po żniwach a my sie jeszcze słomie bawiliśmy. Co rok było trzeba zatrudnić 2 pomocników bo sam z ojcem nie dawaliśmy rady. Narobiliśmy sie przy tym jak cholera i nic więcej. Teraz mam rolke wyrabiam sie zawsze bardzo szybko nie muszę zatrudniać pracowników i co najważniejsze sie tyle nie na robie bo siedzę w ciągniku i nic więcej.

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#108 Share MarcinBelarus

MarcinBelarus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja. <br /><br />Zapraszam wszystkich uzytkowników z okolic Włocławka, torunia, Brodnicy i okolic na prv ! ;)

Napisany 05 styczeń 2008 - 17:08

Prasa kostkująca czy rolująca?? Moim zdaniem tu nie chodzi o to by zatrudnić pracownika czy dwóch, czy też zwieziesz sam wszystko jak zrobisz prasą rolującą. Głowną sprawą jest to aby później nie narobić się przy przetwarzaniu tej słomy, chodzi mi oto że jak ktoś nie ma nawet ganka w oborze by rozwinąc belke to po co mu belka? Albo gdy ma miejsce na oborze tzw. poddaszu to po co się męczyc z belkami, jest też opcja że można belki wrzucić na góre.

Na pewno nikt nie będzie zbierał ręcznie belek, musi być też jakiś sprzęt. Wydaje się to logiczne ale ja mam na sezon '08 takie usługi u gościa który chce począwszy od ścięcia, powożenia ziarna, sprasowania po podorywke. Rozumiem, gdy ktoś chce się zrobić nowocześniejszy i mieć belki. 5 ha mu zbeluje i jak mu ustawie stóg to on nie bedzie miał jak się do tego zabrać.

Można by tak pisac wiele aspektów, ale moim zdaniem prasa kostkująca powinna być razem z belująca na stanie w gospodarstwie.

Pozdrawiam.
Technika Rolnicza! (.pl)

#109 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2008 - 20:24

Prasa kostkująca czy rolująca?? Oczywiście, że zwijająca lepsza. Lepiej ze zwozem i tak wogóle.....

#110 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 21:01

Prasa kostkująca czy rolująca?? marcin masz rację . ja mam obie prasy i część słomy beluje a część robię w małą kostkę. u nas niektorzy mowią - przy belach w zniwa się nie narobisz- ale nie mając warunkow do odwijania bel w zimie mają nieciekawie. widze jak bele stoją na podworku przed oborą i szczególnie teraz przy tak dużym wietrze słoma lata po calej okolicy.w oborze korytarz paszowy mam 3 m i też nie wyobrażam sobie stawiania tam bel bo nie można się wtedy ruszuć tylko wszędzie się wala sloma. słome z bel wykorzystuje jako paszę a co nie zjedzą idzie na podsciał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 styczeń 2008 - 21:15

Prasa kostkująca czy rolująca?? Ja tam z kolei od razu gdy nadarzyła się okazja pozbyłem się kostkującej-i ani przez sekundę nie żałowałem tej decyzji-u mnie bele słomy stoją na poddaszu obory-i kiedy potrzebuję-to po prostu zrzucam belę na korytarz paszowy i rozwijam lub też (jak się rozluźni)-rozwijam na poddaszu i zrzucam bezpośrednio na korytarz za krówkami

#112 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 09:23

Prasa kostkująca czy rolująca?? Dajecie słome krowom ?? :rolleyes: U mnie to nawet siana nie chcą

Ja trzymam bele na końcu obory miedzy ostanim stanowiskiem a ścianą , nie zamierzam wracać do kostek

#113 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 10:35

Prasa kostkująca czy rolująca?? @piootr to co ty dajesz krowom że nawet siana nie chcą jeść?? :rolleyes:
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#114 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 10:47

Dajecie słome krowom ?? :( U mnie to nawet siana nie chcą

Ja trzymam bele na końcu obory miedzy ostanim stanowiskiem a ścianą , nie zamierzam wracać do kostek

Nie-ja nie daję-tylko tak czasami-od wielkiego dzwonu :rolleyes: -po prostu taki największy otwór zrzutowy :rolleyes: mam nad korytarzem paszowym ale tak pod końcem obory a więc bardzo łatwo jest przerzucić tą słomkę za krówki.
Z tym sianem to czasami też tak mam -śmieję się że u sąsiada to co ja wyrzucam -jego krówki połknęłyby w locie :(-u mnie mają dobre żarło to nie szanują -raz byłem na pokazie wozu paszowego-normalnie bela była taka że u mnie w życiu krówki by nie tknęły-a tam żarły i chwaliły :( (nie wiem jak to ludzie robią)

#115 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 10:49

Prasa kostkująca czy rolująca?? @Jaro bo za bardzo rozpieściłeś swoje krowy :rolleyes:

#116 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 11:01

Prasa kostkująca czy rolująca?? @kubi nic nadzwyczajnego im nie daje

Kiszonki z kuku jedzą 20-25 kg /dzień

kiszonki z żyta bele zjadają w 3-4 dni

Sianokiszonki ile dadzą rade zjeść bele na 2 dni starcza krów 24 szt to zjada

do tego treściwa własnej roboty

@jaro nie którzy mówią że u nich krowy to i drut zjedzą :rolleyes:

#117 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 11:13

Prasa kostkująca czy rolująca?? kumpel ma sporo krowek a nie sieje zboż i kupuje słomę . miesza ją w paszowozie razam z innymi kiszonkami. mniejszy jest problem z kwasicą. ja też nie daje słomy jako głownej paszy ale jako "przekąskę"

#118 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 11:27

Moim zdaniem tu nie chodzi o to by zatrudnić pracownika czy dwóch, czy też zwieziesz sam wszystko jak zrobisz prasą rolującą. Głowną sprawą jest to aby później nie narobić się przy przetwarzaniu tej słomy, chodzi mi oto że jak ktoś nie ma nawet ganka w oborze by rozwinąc belke to po co mu belka? Albo gdy ma miejsce na oborze tzw. poddaszu to po co się męczyc z belkami, jest też opcja że można belki wrzucić na góre.

Na pewno nikt nie będzie zbierał ręcznie belek, musi być też jakiś sprzęt. Wydaje się to logiczne ale ja mam na sezon '08 takie usługi u gościa który chce począwszy od ścięcia, powożenia ziarna, sprasowania po podorywke. Rozumiem, gdy ktoś chce się zrobić nowocześniejszy i mieć belki. 5 ha mu zbeluje i jak mu ustawie stóg to on nie bedzie miał jak się do tego zabrać.

Można by tak pisac wiele aspektów, ale moim zdaniem prasa kostkująca powinna być razem z belująca na stanie w gospodarstwie.

Pozdrawiam.

Zgadzam się z tobą w 100% ale to też zależy od każdego gosp u mnie przy kostce było bardzo dużo roboty w końcu postanowiliśmy kupić rolke dziadkowi i mamie sie ten pomysł niezbyt podobał ale ja z ojcem byliśmy za po pierwszych żniwach dziadek zmienił zdanie i stwierdził ze jednak belki to super rozwiązanie jest o połowę mniej roboty i jak dla nas belki są bardziej wygodniejsze ja już na pewno w 100% nie wrócę do kostki :rolleyes:

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#119 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 21:46

Prasa kostkująca czy rolująca?? ja zainwestowałem w kostke i nie wiem czy dobrze zrobiłem

nie każdemu chce odpalić ciągnik zimą i wtedy jest kłopot.
Trzeba mieć jeszcze tura popieram kostke.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Seb@

Seb@

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 21:34

Prasa kostkująca czy rolująca?? Ja popieram kostkę, ale tylko tą dużą. Na pewno plusem jest to że nie musisz się zatrzymywać żeby "wypluć" belka, jest większa od okrągłej i nie trzeba dużo miejsca do rozścielania. A co do stogów pod chmurką to na ziemię poukładałem palety z góry przykryłem folią i nawet 1 źdźbło mi nie zgniło. A do transportu wystarczy taki sam sprzęt jak do transportu bel okrągłych. Minusy są 2: wysoka cena i zapotrzebowanie mocy. Ale i tak w moich warunkach wygrywa.