Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa kostkująca czy rolująca??

182 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 październik 2007 - 08:47

mam dylemat,którą wybrać????????????????????

Tylko zwijająca do czego by nie była, kostka to rzeżytek, u nas już prawie każdy kto miał kostke kupił zwijającą, a powód jest bardzo prosty - nie trzeba ręcznie naginac, wystarczy kawałek rury lub szyny i oś od wozu na tuz :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa kostkująca czy rolująca?? Dzisiaj, 20:14
  •  

#62 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 10 październik 2007 - 09:47

Prasa kostkująca czy rolująca?? prasy rolujące mają dużo szersze zastosowanie niż zwykła kostka. oprócz tego odchodzi spora część pracy fizycznej związanej z załadunkiem i rozładunkiem paczek.

#63 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 10 październik 2007 - 10:39

Prasa kostkująca czy rolująca?? zależy czy ktoś mam przejazdowy budynek ja nie mam przejazdu wiec zostaje przy kostce jak ktoś kupi sobie sanki do kostki to robota idzie :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 10 październik 2007 - 11:26

Prasa kostkująca czy rolująca?? To zależy jakie masz warunki, bo wszystko trzeba odnieść do konkretnych warunków, a tych nie znamy.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#65 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 październik 2007 - 11:35

Prasa kostkująca czy rolująca?? Nie chodzi i o sam budynek, bo belke przyniesiesz sobie pod same dzwi i widłami przeżucisz, a do ścielenia z beli bierze się płatami, a paczki to trzeba jeszcze rozścielac, pozatym paczki bardziej zamakają, no i usługa wychodzi drożej, u nas włąsciwie nikt paczek już nie chce, chyba ze kawałeczek ze 2 ha lub tyle co dła kozy czy 1 świni, każdy woli belki bo sam jakimś tam kolcem przeniesie a i belke sprzedac można a na paczki chętnych nie ma

#66 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 10 październik 2007 - 12:53

Prasa kostkująca czy rolująca?? no i na przykład jeżeli byś mniał zrobić sobie brykiet ze słomy to z paczek nie chcą robić a z beli tak Przynajmniej u mnie tak jest :P

#67 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 10 październik 2007 - 14:35

Prasa kostkująca czy rolująca?? wszystko zależy od warunków. u mnie jeszcze długo przsu rolujące nie znajdą zastosowania. mało kto ma do tego warunki. a kawałki to po 0,3ha i głównym ciągnikiem jest ciapuś. poza tym wszyscy pakuja słome i siano do stodoły

#68 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 10 październik 2007 - 15:27

Prasa kostkująca czy rolująca?? U nas na wsi coraz więcej ludzi kupuje prasy rolujące (sami zastanawiamy sie nad zakupem) ale i tak u nas na wsi będą wygrywać kostkujące ponieważ dużo jest małych gospodarstw które wybierają kostki

#69 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 10 październik 2007 - 16:28

zależy czy ktoś mam przejazdowy budynek ja nie mam przejazdu wiec zostaje przy kostce jak ktoś kupi sobie sanki do kostki to robota idzie

ja miałem przy kostce sanki. i powiem wam, że z belami jest dużo mniej pracy. np. słome do starej obory która nie jest przejazdowa wstawiam ładowaczem czołowym ,rozcinam ściele jałówkom i jest szybciej i lżej niż paczki nosić. wszystko składuję w stodole tj. siano i słome w belach, bo owinięta folią sianokiszonka stoi na powietrzu. to prawda, że do bel potrzeba więcej sprzętu ale przynajmiej pracy fizycznej jest miej. a chyba oto chodzi w całej nowoczesnej gospodarce aby jak najbardziej zminimalizować wysiłek fizyczny. nieprawdaż??

#70 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 10 październik 2007 - 17:46

Prasa kostkująca czy rolująca?? Taki temat już był ( sam go założyłem ).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 10 październik 2007 - 18:52

Prasa kostkująca czy rolująca?? a co zrobić jak się traktor z turem popsuje, a codo mniejszego wysiłku to tylko przy zwózce,bo co to za robota jak np: przy tucznikach na głębokiej ściółce trza klocek rozwijać,bo świnie same o nie rozbiorą?

#72 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 10 październik 2007 - 19:18

a co zrobić jak się traktor z turem popsuje

to naprawiasz i dalej robisz jak każdy inny sprzęt, zresztą mam awaryjny sprzęt do pracy z belami. ja pisałam o swoim gospodarstwie i wiem, że każde gospodarstwo ma różne warunki. u mnie poprostu ten sposób jest najwygodniejszy i najmniej pracochłonny.

#73 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 10 październik 2007 - 19:40

Prasa kostkująca czy rolująca?? ja mam oba rodzaje pras kostkę claas bautz i zwijającą metal fach i szczerze mówią wolę zwijającą jest miej awaryjna i lepiej zwożić baloty niż paczki
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#74 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 10 październik 2007 - 21:10

Prasa kostkująca czy rolująca?? ja zawsze mam do sprasowania 15 hektarów słomy hektarów wole kostkująca niz kulke na 45 szutk bydła i 60 świniaków to jest git mi nikt nie wmówi ze kostka jest gorsza

#75 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 10 październik 2007 - 21:16

Prasa kostkująca czy rolująca?? ja myślę że to jest tak jak napisał katator,wszystko zależy od gospodarstwa,niemożna powiedzieć że ja mam rólkę to wszyscy muszą tak mieć,czy na odwrót.karzdy powinien wiedzieć co mu bardziej do ręki pasi.

#76 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 10 październik 2007 - 21:54

Prasa kostkująca czy rolująca?? u mnie prasy ze sobą nie walczą - stoją po prostu w innych garażach :P

a tak serio póki wykonuję usługi obie będą stały na placu. I popieram tych którzy żądnej nie krytykują - kostki czy rolki. Ludzie używają tej która im po prostu pasuje.
all rights reserved

#77 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 11 październik 2007 - 13:27

Prasa kostkująca czy rolująca?? No właśnie - co kto lubi. Ja np. do tej pory zaiwaniałem kostką, ale odkąd spróbowałem rolki to o kostce nawet myśleć mi się nie chce. Kulki sam mogę prasować o zwozić a do kostek to trzeba min. dwie osoby. No i nie uważa, że z rolką jest gorzej jesli obora jest nieodpowiednia. Sam muszę rozwijać rolki w stodole a później nosić ręcznie do obory i muszę przyznać, że mniej się narobię niż wcześniej z kostkami.
Kostka natomiast przeważa nad rolką jesli chodzi o zapotrzebowanie mocy. Do tej pierwszej to "na upartego" nawet ciapka można podczepić a do zwijającej to c360 jest takim niezbędnym minimum.

#78 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 18:57

Prasa kostkująca czy rolująca?? Zależy ile masz chektarów ziemi ale myśle, że lepsza będzie rolująca. Trzeba iść z postępem.
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#79 Share piotrkram

piotrkram

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 19:23

Prasa kostkująca czy rolująca?? Ja miałem do czynienia z belami słomy okrągłymi i tymi dużymi kwadratowymi i według mnie lepiej się te kwadratowe rozwala bo rozetnie sie sznurki i bierze sie słomę jak z małej kostki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 27 listopad 2007 - 19:25

Ja miałem do czynienia z belami słomy okrągłymi i tymi dużymi kwadratowymi i według mnie lepiej się te kwadratowe rozwala bo rozetnie sie sznurki i bierze sie słomę jak z małej kostki.

no tak ale z kwadratowych nie zrobisz sianokiszonki ;/
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...