Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa kostkująca czy rolująca??

182 odpowiedzi na ten temat

#21 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 23 grudzień 2006 - 20:25

Prasa kostkująca czy rolująca?? Obydwa rozwiązania mają swoje zalety i wady łańcuchowa Krone http://www.agromix.a...e/...Polen.pdf  ma bardzo niskie zapotrzebowanie na moc co się przekłada w prosty sposób na zużycie paliwa, ma o wiele prostszą budowę, lepiej nadaje się od pasowej do sianokiszonek pod tym względem że pasy potrafią sie oblepiać wilgotnym materiałem. Za to prasa pasowa zapewnia lepsze zagęszczenie materiału, bardo dobrze radzi sobie w słomie, ale mocy do tego potrzbeuje o wiele więcej.
W porównaniu do pras stłaokomorowych prasy zmiennokomorowe zapewniają zagęszczenie beli  od samego rdzenia tak że nie jesteś w stanie palca w środek beli włożyć. U mnie w okolicy jest jeden Deutz-Fahr z rotorem odpowiednik Vicona R 1601 i chodzi z Ursusem 1212, podbieracz jest w stanie połknąć wszystko tylko aby silnik w Ursusie dał temu radę. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa kostkująca czy rolująca?? Dzisiaj, 15:50
  •  

#22 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 24 grudzień 2006 - 14:38

Prasa kostkująca czy rolująca?? w tym roku robiłem pasową.jak sie bele rozwinie to zostanie na końcu kawałek o ok30 cm średnicy którego rozszarpac sie nie da...
czyli do samej słomy lepsza pasowa??

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#23 Share Farmer

Farmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 26 grudzień 2006 - 18:13

Prasa kostkująca czy rolująca?? Sorry pomyliło mi sie chodziło mi o prase 120x120 najlepiej z rotorem jaką firme jajbardziej byście polecali

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 26 grudzień 2006 - 19:33

Prasa kostkująca czy rolująca?? To napisz ile możesz wydać na prasę i z jakim ciągnikiem ma pracować ;)
Na AgroShow widziałem "nową" prasę walcowo-łańcuchową z rotorem i hydrauliczną blokadą komory firmy METALFACH Sokółka, podobno ma kosztować jedyne 38tyś zł netto 

#25 Share Farmer

Farmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 27 grudzień 2006 - 18:23

Prasa kostkująca czy rolująca?? Prase chce kupić mój sąsiad chodzi mi o opinie użytkowników jak się sprawują ma proximie 8441,u1014,z5011 i u c-355 bo c-328 to napewno nie do prasy :D Chodzi mi o prase obojetnie jakie firmy taką która jest godna polecenia

#26 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 grudzień 2006 - 19:47

Prase chce kupić mój sąsiad chodzi mi o opinie użytkowników jak się sprawują ma proximie 8441,u1014,z5011 i u c-355 bo c-328 to napewno nie do prasy :D Chodzi mi o prase obojetnie jakie firmy taką która jest godna polecenia

c330 u znajomego smigal kilka lat z z224 (przeciwwaga)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#27 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 27 grudzień 2006 - 20:36

Prasa kostkująca czy rolująca?? Też miałem kiedyś Z 224, ale bez przeciwwagi :-. C 360 dostawała po tyłku nieźle...

#28 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 29 grudzień 2006 - 18:14

Prasa kostkująca czy rolująca?? ja mam nadal prasę z-224/1 super maszynka i zwijają metal fachu dobra jest bo ma wszystkie walce (ja gównie do kiszonki kupiłem dla krówek :unsure: )
Po pierwsze jak ją chcesz przechowywać na dworze czy w pomieszczeniu 2 - czym będziesz kład i ciągnik do prasy
prasa na kostki to mniejszym koszt i więcej rąk do roboty i pracy
Zwijająca większy koszt mniej pracy i sam dasz rade :(
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

#29 Share Zetor 7340

Zetor 7340

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 styczeń 2007 - 18:05

Prasa kostkująca czy rolująca?? A co sądzicie o owijaniu balotów siatkom zamiast sznurka

#30 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 06 styczeń 2007 - 18:36

Prasa kostkująca czy rolująca?? prasa na kostki to mniejszym koszt i więcej rąk do roboty i pracy

Nieprawda,wystarczy mjeć odpowjedzni sprzęt to dwoje ludzi zrobi robote,jeden prasuje a drógi zbjera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 11 styczeń 2007 - 11:09

Prasa kostkująca czy rolująca?? Długo mnie nie było.
Więc tak. Bele i kostki będę przechowywał w stodole i na oborze. No chyba, że dużo słomy będzie to wtedy na stertę.
Prasa miałaby chodzic z Zetorem 7011. Lub z Ciapkiem, jeśli byłaby to Famarol Z-511. Ludzi raczej znajdę, bo jeśli byłaby kostkująca i podajnik to tylko ktoś do układania.
A jeśli bez podajnika to ja bym prawdopodobnie podawał, siostrzeniec by podjeżdżał a kolega układał.
Prasy Z-230 są dobre?? Bo nikt w okolicy nie ma takiej.

#32 Share leszek

leszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 14 styczeń 2007 - 22:07

Prasa kostkująca czy rolująca?? Nie wiem czy prasy Z-230 nigdy tym nie robiłem ani nie widziałem w akcji znajomemu pasowa Class spaliła sie w tamtym sezonie ale nie wiem dokładnie z jakiej przyczyny może przez niedopatrzenie.
Ciapek jest troche za mały nawet do kostki bo sam kiedyś robiłem kostką z-224\1 z przeciwwagą i w ciągu 1 roku wysiadła skrzynia a dokładnie tryb napędzający przekaźnik jak założyłem nowy tryb (chyba jakaś podróbka) to w ciągu jednego dnia tryb sie rozsypał zjadły się wszystkie zęby.
Jeśli masz kogoś najmować do pracy przy słomie to lepiej jak byś miał zwijającą ale trzeba pamiętać o tym że każdy bal musisz nosić ciągnikiem do obory a zimą jak wiadomo nie zawsze ciągniki zapalają jak są w kiepskiej kondycji.

#33 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 13:27

Prasa kostkująca czy rolująca?? Witam wszystkich.
Kupiłem prasę sipmę z224.1 w czerwcu 2006 i chodziła u siebie i na zarobkach z ursusem 330, bo nie mam innego ciągnika. Mój 330 zrobił w 2006 roku z prasą około 70 godzin i nie widać żeby ciągnik odczuwał jakieś negatywne skutki tej pracy. Mój brat jest mechanikiem i w jesienie sprawdził skrzynię biegów, bo akurat olej wymienialiśmy i wszystkie tryby są ok. Sprzęgło i silnik też nie odczuły prasy. W mojej okolicy znam 3 ludzi, którzy prasują 330 z prasami sipma Z224/1 przynajmniej od kilku lat (jeden to już 15 lat tak jeździ) i jak mi mówili to prasa w 33O może spowodować jedynie wyciek spod wałka i ewentualnie konieczność naprawy sprzęgła. Ten gostek, który jeździ prasą z 330 od 15 lat 2 razy wymieniał wałek sprzęgła, ale on w niektórych sezonach grubo ponad 100 godzin robił rocznie i tak się składa że ostatnią wymianę wałka sprzęgłowego przeprowadzał mój brat, więc wiem co w trawie piszczy <_<

Aha tylko moja 330 nie jest emka tylko ta "zwykła" i ci trzej goście też prasują zwykłymi trzydziestkami, w tym jeden 328 B)

@abuk14, wiem że na stronie famarolu jest napisane że ich prasa wymaga tylko 30 koni, ale ja na to bym nie patrzyl, bo konstrukcja i sipmy i famoarola jest chybana licencji firmy Fahr oparta. Na stronie sipmy napisali, że ich prasa 38 koni potrzebuje, ale to nie ma takiego znaczenia. Ważne jest żebyś brał sipmę z przeciwwagą i powinno być dobrze. Tylko Ty masz "emke", a one mają chyba słabsze skrzynie B)
Nie ma to jak ursus C330! ;)

#34 Share MARTINUS

MARTINUS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 16:04

Prasa kostkująca czy rolująca?? Hej! U nas praktycznie wszyscy do ciapka podczepiają prasę, mimo iż mają inne ciągniki, ciapek jest poprostu zwinny i nie zastąpiony. Widzałem w C-328, jak i w C-330 i C-330M i to chodzą już nie pierwszy rok, tylko lata. <_<
-URSUS- C-330 moje serce dopieści ;-)))

#35 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 16:06

Prasa kostkująca czy rolująca?? To u nas nie zobaczysz ciapka przy prasach hcoc sa na wsi wszyscy podczepiaja jakies wieksze ciagniki

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#36 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 17:32

To u nas nie zobaczysz ciapka przy prasach hcoc sa na wsi wszyscy podczepiaja jakies wieksze ciagniki

w galerii jest moje zdjęcie z 330 z podczepioną prasa kiedy stoją na podwórku. Mam też kilka zdjęć z 330+prasa podczas pracy w polu i trzeba będzie tu któreś wstawić, bo widzę że wielu takiego zestawu nie widziało B) <_<

Więc jeśli zetor7211 takiego zestawu nie widziałeś u siebie, to zobaczysz na AF. B) Pozdrawiam

#37 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 17:37

Prasa kostkująca czy rolująca?? @pawel24
Ta kostka z famarolu jest mniejsza. Tak kostki jak i cała prasa jest mniejsza. Jeden kolo w naszej okolicy ma

#38 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 19:23

Prasa kostkująca czy rolująca?? Mnie ciekawi to, że prasy Sipmy są na licencji Fahr a nie widziałem tej prasy ( czyli Fahra ) przed 1980 rokiem produkcji ( chyba, że mało widziałem <_< ) Bo z tego co wiem to prasy Sipmy są produkowane od conajmniej 1977 roku.
Mój sąsiad też ma prasę Famarolu jeszcze zieloną, ale ciąga ją C-360 3p bo innego ciągnika nie ma.

#39 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 20:15

Prasa kostkująca czy rolująca?? @abuk14 mam instrukcję do prasy Sipma z 224 z lat osiemdziesiątych i tam jest jak byk napisane na pierwszej stronie ze prasa sipma jest na licencji firmy Fahr <_< B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów