Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa czosnku.

1 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Michal2401

Michal2401

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 04 wrzesień 2015 - 19:38

Uprawa czosnku.

Witam, mam zamiar zainwestować w niewielką uprawę czosnku. Stanowiskiem pod tą uprawę ma być gleba gliniasta. W tym roku są tam rośliny okopowe, wcześniej był to nieużytek. Wiosną wapnowałem przed i po przekopaniu a do tego nawóz i gnojówki, biohumus na rosnące rośliny. Są one w dobrej kondycji, dość ładne, lecz susza i tak twarda ziemia w pierwszym roku zrobiło swoje. Moje pytanie brzmi, czy jest sens sadzić tam czosnek? Czytałem, że lubi gleby gliniasto-piaszczyste. Mam zamiar dać około 60-70 t. obornika przeliczeniowo na ha. głównie bydlęcego z niewielkimi ilościami mieszanki kurzego-gołębiego i od królików. Około 15 % tej mieszanki. Na przygotowaną i przewróconą ziemię mam zamiar dać użyźniacz glebowy ( biohumus ). Jakie nawozy zastosować na zimę i wiosnę oraz w jakich dawkach? Myślałem o siarczanie potasu po około 150 - 200 kg. ha na zimę?  Wiosną 400 kg. ha azofoski lub Yara mila Complex. Chciałbym również zaraz po zasadzeniu ściółkować to słomą? To dobry pomysł i termin? Kiedy najlepiej to zrobić. Co o tym sądzicie? .  ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa czosnku. Dzisiaj, 07:48
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa czosnku. Dzisiaj, 07:48
  •  

#2 Share grzecho

grzecho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 08 wrzesień 2015 - 09:10

Uprawa czosnku.

Kolego zakładasz nowy wątek a wszystkie odpowiedzi masz w wątku w którym już piszesz - [czosnek] ile z hektara?

Trzeba go przeczytać w całości i wszystko będzie jasne