Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki plug do ursusa 4512?

41 odpowiedzi na ten temat

#41 Share rafal18

rafal18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 11:29

jaki plug do ursusa 4512? witam panowie mam dylemat z 4512 ponieważ przymierzam sie do kupna pługu i nie wiem jaki kupic bo z 3*35 niema co robic a 4*35 to ciut za duży co myslicie o 3 *40 morze ktoś ma taki i mógł by coś powiedzieć bo to ważne a gleby mam 3klasy i nieduże górki
1. Dublowanie tematów- połączone.
2. Błędy ortograficzne

Edytowany przez danielhaker, 18 wrzesień 2013 - 16:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki plug do ursusa 4512? Dzisiaj, 05:36
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki plug do ursusa 4512? Dzisiaj, 05:36
  •  

#42 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 19:35

jaki plug do ursusa 4512? Ja mam taki kvernelanda 3x40 na zabezpieczeniach sprężynowych i dużych odkładniach. Na pewno orze się lżej niż 4x30cm lecz do takiego ursusa bez przodu w moich okolicach to nic więcej od zwykłej grudziądzkiej 3. Ja swój pług ciągałem MF 75KM bez przodu na ciężkiej feldze i na rędzinach miał duże problemy. Pługi super orkę robią tylko na odkładni śrubowej a raczej pół-śrubowej potrzeba prędkości aby ładnie dosypywał skibę do skiby i tu znowu zapas mocy potrzebny. Myślę że jak masz lekkie gleby to spokojnie sobie ursus poradzi, tylko szukaj na krótkiej lub ażurowej odkładnicy, natomiast jak masz ciężkie ziemie ( rędziny lub ekstremalne ich wersje zwane borowiną) to będziesz miał z takimi duży problem nawet z górki:)
Ps. Pługi mierzy się od płozy bocznej do płozy następnego korpusu a nie po długości lemiesza. To że lemiesz 35cm to nie znaczy że pług ma np 3x35cm - taki mam 3x30cm. Ja podaję Ci szerokość roboczą pojedynczej skiby. W zachodnich podają w calach i taki 3x40cm jest oznaczony jako 3x16".
Moja rada abyś był zadowolony to: Kverneland, Overum, Lemken 3x14" zagonowy - jeśli masz kamienie to na zabezpieczeniach typu non stop np sprężyna, resor itp. i nic więcej. Będzie o 15cm szerszy od zwykłej 3 grudziądzkiej.

Edytowany przez akmaly, 18 wrzesień 2013 - 19:41.